Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez mardeb76 » 12 Paź 2017, 12:53

Hej,
Mnie też doktor Sarosiek zalecił TK jamy brzusznej i miednicy co 3 miesiące w pierwszym roku obserwacji. Jest to trochę ponad standardy zapisane w wytycznych, które sugerują to badanie co 4-6 miesięcy, ale też mi sie wydaje że to ze względu na dobro pacjenta. Jednocześnie sądzę, że robienie badań obrazowych co 3 miesiące w drugim roku to już trochę dużo. Wytyczne mówią, o częstotliwości co 6 -12 miesięcy, więc sądzę, że 3 razy w roku (co 4 miesiące) to juz bedzie i tak dość. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez GregKr » 12 Paź 2017, 13:10

Pan Dr Sarosiek zalecił co 3 miesiące badania i dał skierowania na TK ponieważ na badania rezonansu się czeka w kolejce po 6-12 miesięcy. TK jest zdecydowanie bardziej dostępne.
Prywatnie badanie rezonansu jest drogie. Natomiast sam się leczę u Pana Doktora i nie ma problemu z tym żeby wydał skierowanie na rezonans.
Dlatego sugeruje żeby załatwiać skierowania od dwóch lekarzy tak żeby sobie rozplanować w skali roku terminy badań RM. Trzeba trochę sprytu i mobliności, gdyż może się okazać, że RM za 3 miesiące będzie np. dostępne tylko w Poznaniu, a np. jesteście z Warszawy.

Niestety nie ma takiego komfortu, że w Twoim mieście co 3 miesiące będziesz miał dostepny termin RM.
GregKr
 
Posty: 24
Rejestracja: 23 Maj 2017, 18:21

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez GregKr » 29 Gru 2017, 13:35

Witam Kochani!

Jestem po kolejnych 3 miesięcznych badaniach kontrolnych tj. MRI Jamy Brzusznej i Miednicy, RTG Płuc oraz markery.

Markery w normie ( staram się je robić cyklicznie co półtora miesiąca).

MRI Jamy Brzusznej i Miednicy

Wątroba niepowiększona, bez podejrzanych zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy bez widocznych zmian w świetle.
Śledziona niepowiększona, jednorodna.
Trzustka o zachowanym sygnale.
Nadnercza niepowiększone. Nerki o prawidłowym położeniu. UKM-y i moczowody obu nerek nieposzerzone.

W przestrzeni okołoaortalnej i wzdłuż naczyń biodrowych nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych.
Pecherz moczowy dość dobrze wypełniony, bez widocznych zmian w świetle. Obrysy odbytnicy zachowane.
Gruczoł krokowy niepowiększony bez uchwytnej patologii.
W strukturach kostnych objętych badaniem nie uwidoczniono podejrzanych zmian. Dyskopatia L5/S1.
Wnioski: nie uwidoczniono podejrzanych zmian, obraz stacjonarny.

RTG Płuc:
Płuca bez świeżych zmian ogniskowych.
Wnęki i śródpiersie nieposzerzone. Serce niepowiększone. Aorta prawidłowa.
Kąty przeponowo-żebrowe wolne od płynu.

Dr. Sarosiek poinformował mnie, że kluczowy jest okres 6 m-cy od operacji. U mnie już minął i na szczęście wszystko jest ok.

Życzę Wam Wszystkim dużo dużo zdrówka i pozytywnego myślenia.

Pozdrowienia,
Greg
GregKr
 
Posty: 24
Rejestracja: 23 Maj 2017, 18:21

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez romi » 29 Gru 2017, 20:10

Witam
Czy RMI miałeś z kontrastem, czy bez?
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez GregKr » 03 Sty 2018, 16:37

Tak z kontrastem
GregKr
 
Posty: 24
Rejestracja: 23 Maj 2017, 18:21

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez uniball » 19 Sty 2018, 13:43

Jestem dopiero 3 tygodnie po "amputacji jądrowej" i wciąż przed pierwszą tomografią.
Nie sypiam najlepiej, Dobrze poczytać o pomyślnej terapii.

Zdrowia!
uniball
 
Posty: 11
Rejestracja: 15 Sty 2018, 17:36

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez GregKr » 31 Sty 2018, 13:47

Najważniejsza odpowiednia profilaktyka i kontrolowanie.

Polecam też zrobienie sobie badan genetycznych

Usunąłem link, ponieważ jest to reklama płatnego badania. romi
GregKr
 
Posty: 24
Rejestracja: 23 Maj 2017, 18:21

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

cron