Carcinoma embryonale testis pT2

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Carcinoma embryonale testis pT2

Postprzez Marciosbc » 21 Cze 2017, 14:24

Witam. Lecze sie w Centrum onkologii Ziemi Lubelskiej.
Czekam na rozmowę z lekarzem prowadzacym. Wiem na ta chwile ze NEU: 0.08 WBC troche ponizej normy. Mam jeszcze jeszcze stan zapalny zęba oraz proby wątrobowe Alt 115 AST w normie. Tyle wiem po rozmowie z lekarzem nap8sze wiecej
Marciosbc
 
Posty: 41
Rejestracja: 03 Cze 2017, 15:42

Re: Carcinoma embryonale testis pT2

Postprzez romi » 21 Cze 2017, 14:50

Witam
Przy takim poziomie neutrofili i stanie zapalnym nie dziwię się że jesteś w szpitalu. Moim zdaniem lekarz postąpił bardzo rozważnie.
Trzymam kciuki za poprawę.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Carcinoma embryonale testis pT2

Postprzez Marciosbc » 21 Cze 2017, 16:38

Zabrzmiało do groźnie..... czy jest sie czym martwic??
Przed chemioterapią wszystkie wyniki krwi byly w normie. Czy istnieje ryzyko uszkodzenia szpiku?? Czy taka reakcja organizmu jest przeciwskazaniem do dalszego leczenia ??chodzi mi o drugi cykl BEP??
Marciosbc
 
Posty: 41
Rejestracja: 03 Cze 2017, 15:42

Re: Carcinoma embryonale testis pT2

Postprzez mardeb76 » 21 Cze 2017, 17:19

Witaj,
Zmartwienie może wynikać z tego, że leczenie się nieco wydłuży oraz z tego, że jesteś bardzo narażony na infekcje, która to może dodatkowo skomplikować leczenie. Jeśli jesteś hospitalizowany i zapewne otrzymujesz już środki intensyfikujące wytwarzanie neutrofili to ryzyko infekcji jest zminimalizowane, a Twoje wyniki powinny się szybko poprawić. Funkcje Twojego szpiku zostały właśnie uszkodzone przez cytostatyki, w mniejszym lub większym stopniu dotyka to każdego pacjenta poddanego chemioterapii. Są to zmiany odwracalne, ustępują po zakończeniu leczenia i wszystko wraca do normy. Twoja sytuacja jest dość Typowa. Nie jest to wskazanie do zaprzestania leczenia, należy jedynie stosując środki zapobiegawcze i stymulujące doprowadzić pacjenta do stanu kiedy leczenie może być bezpiecznie kontynuowane. Tak to się dzieje w Twoim przypadku. Zobaczysz wszystko będzie dobrze. Jest to trudne leczenie, ale radę dasz. Życzę siły i wytwałości. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Carcinoma embryonale testis pT2

Postprzez Marciosbc » 25 Cze 2017, 14:11

Witam. Dwa dni w izolatce... leki zadziałały. Proby watrobowr jeszcze podwyższone ale z dwu dniowym poslizgiem dostalem druga dolewke beo. Jeśli wyniki beda w normie 29.06 zaczynam drugi cykl.
Marciosbc
 
Posty: 41
Rejestracja: 03 Cze 2017, 15:42

Re: Carcinoma embryonale testis pT2

Postprzez romi » 25 Cze 2017, 14:57

Witam
Jesteś pod dobra opieką. Izolatka miała na celu uchronienie Cię przed infekcją która mogłaby być groźna w skutkach.
Super, że leczenie jest kontynuowane, dwa dni opóźnienia nie będą miały wpływu na efekty.
Powodzenia
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Carcinoma embryonale testis pT2

Postprzez Marciosbc » 26 Cze 2017, 12:23

Witam. W dalszym ciągu jestem w szpitalu. Poniwaz przed druga dolewka bleo mialem ALT 190. Dzisiaj badanie krwi i ALT prawie 400........ widze ze lekarze sa zaniepokojeni tymo próbami mam miec konsultacje z zakaznikiem. Co o tym sądzić??? Czy moze to miec inne podłoże nuz wplyw chemioterapii???
Marciosbc
 
Posty: 41
Rejestracja: 03 Cze 2017, 15:42

Re: Carcinoma embryonale testis pT2

Postprzez mardeb76 » 26 Cze 2017, 13:48

Witaj,
Ze względu na to, że wsród działań nieporządanych bleomycyny są zaburzenia czynności wątroby, to ten wzrost ALT wiązałbym bezpośrednio z druga dolewką. Prawdopodobnie Twoja wątroba wyjątkowo źle toleruje ten lek, to się zdarza. Bardzo dobrze, że lekarze chcą zweryfikowac również inne możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy. Być może na taki wzrost ALT jest wynikiem nakładania się kilku powodów (zapalenie wątroby spowodowane infekcją?). Trzymaj się. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Carcinoma embryonale testis pT2

Postprzez Marciosbc » 26 Cze 2017, 14:25

Opiszę jeszcze szczegółowo wyniki alt i ast - może pomoże to bardziej ukierunkować się do którejś możliwości.
Niestety podczas przyjęcia do pierwszego cyklu alt i ast nie wykonano wiec nie ma odniesienia. Nigdy wcześniej nie robiłem prób wątrobowych. W dniu piątym cyklu pierwszego alt-114, ast- 63 . Podano Hepa-Merz, Essentiale forte, Heparagen, NoSpę. Dwa dni poźniej zrobiono badanie i alt-205, ast-64. Do leków j.w. dodano Tiogmmę i już następnego dnia ALT-148, AST:38. Dostałem dolewkę bleomecyny w puscili do domu. Tydzień poźnien przyszedłem na drugą dolewkę wynki: ALT-115, AST 28 no i ta neuropenia. Dostałem leki na neuropennię oraz Hepa-Merz ale już nie podają mi Tiogammy. Dwa dni późnie AlT już 190 AST ok 60 dostałem bleomecynę i dzisiaj Ast-90 a ALT niecałe 400; Jakie można wyciągnąc wnioski, oczywiście jestem tylko pacjętem ale wygląda to na reakcje wątroby na podawane leki; Co dalej jeśli okaże się ze wątroba tak źle znosi leczenie a co jeśli okaże się ze to jakieś zapalenie wątroby??
Marciosbc
 
Posty: 41
Rejestracja: 03 Cze 2017, 15:42

Re: Carcinoma embryonale testis pT2

Postprzez mardeb76 » 26 Cze 2017, 14:43

Witaj,
Wartości ALT i AST mogą wskazywać na zapalenie wątroby, ale raczej nie wirusowe bowiem wtedy wartości tych wskaźników są o wiele wyższe. Jeśli zapalenie wątroby jest, to najprawdopodobniej związane z leczeniem. Wydaje mi się, że po doprowadzeniu do normalizacji wyników leczenie będzie kontynuowane. Przerwanie to ostateczność, gdyby jednak tak się stało to w Twoim przypadku jeden pełny cykl BEP, zgodnie z najnowszymi wytycznymi amerykańskimi, jest wystarczjący. Może zatem nie zostałbyś po prostu przeleczony. Mimo wszystko trzymam kciuki za poprawę i dokończenie zaplanowanego leczenia. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości