pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez mardeb76 » 21 Lip 2017, 09:48

Cześć,
Chodzi Ci o oczekiwanie na TK czy na opis wykonanego juz badania TK? Jesli chodzi o oczekiwanie na samo badanie to 1,5 miesiąca jest możliwe. Jesli chodzi o uzyskanie opisu wykonanego już badania to jest to niedopuszczalne. W ośrodku, gdzie wykonywales TK powinna być informacja jaki jest maksymalny czas oczekiwania na wynik np. w Olsztyńskiej Poliklinice jest to 10 dni roboczych (napisane grubymi literami na tablicy ogłoszeń przed pracownią TK). Zwykle jednak wynik mam tego samego dnia, raz mi sie zdarzyło czekać dlużej ze względu na awarię tomografu i konieczność wykonywania badań "gościnnie" na oddziale. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez radek23 » 21 Lip 2017, 09:52

Chodzi już o opis TK. Poprzednie TK robiłem w DCO i czekałem na wyniki 3 dni i na drugi godzine (tutaj była ich wina bo mi nie zrobili drugiego TK za jednym razem więc drugie było ekspresowe).

Widać na Kamieńskiego mają inne standardy. Pozostaje mi znowu się udać po skierowania do DCO i zrobić tam
radek23
 
Posty: 27
Rejestracja: 05 Cze 2017, 20:17

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez mardeb76 » 21 Lip 2017, 10:12

A co mówią, jeśli mogę spytać, jak próbujesz dowiedzieć się o wynik i komunikujesz, że czekasz juz tak dlugo?
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez radek23 » 21 Lip 2017, 10:16

Dzisiaj się byłem zarejestrować dopiero i pani przy rejestracji wypaliła, że ok 6 tygodni się czeka na wynik. Jak mi onkolog przybije pieczątkę, że CITO/pilne to wtedy 2-3 tygodnie może. Powiedziała też, że jak chcę to mogę sobie iść do DCO jak mnie szybciej obsłużą. Przyjemna kobieta. Pomijam, że rejestracja na Kamieńskiego to absurd totalny. Dzień wolnego w pracy najlepiej wziąć na badanie
radek23
 
Posty: 27
Rejestracja: 05 Cze 2017, 20:17

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez radek23 » 22 Lip 2017, 13:59

Witam znowu. Tym razem piszę z niefajnymi wiadomościami. Zrobiłem badania CTC (maintrac) i wynik jest jednoznaczny:

Number of potential tumor cells
Examination parameter: EpCAM
In the sample (1ml): 2 550
In circulation (5l) (in millions): 12,75
Cell fragments: numerous

z opisem:
The material for examination could be thoroughly evaluated. Post surgery we found a significantly increased number of live, potentially malignant tumor cells circulating in the blood.
In addition, there were numerous specific cell fragments detected. Specific cell fragments occur, for example, as part of an immune response and indicate damaged cells.
In connection with a detected tumor the cells are most probably cells from this tumor. Post surgery it is possible that antigen positive epithelial cells from epithelial tissue are mobilized into the blood circulation.
They are removed usually from blood circulation no later than a few weeks afterwards, if they are nonmalignant. Due to the high total cell number we recommend a control in 6-8 weeks.
The current cell number presents a basic value, only an increase in cell number is relevant for disease progress.

Konsultowałem już wynik z dr Sarosiekiem i potwierdził, że CTC jest wciąż w fazie eksperymentalnej ale tutaj jednoznacznie widać, że jest aktywny proces nowotworowy. Zalecił co najmniej 1xBEP.

Muszę udać się do lekarzy, który mnie badali z wynikiem i skonsultować go jeszcze z nimi ale zapowiada się leczenie uzupełniające w moim przypadku. Trochę komplikuje wszystko fakt, że za 28 dni mam... swój ślub :) podjęliśmy decyzję, żeby go nie odwoływać skoro miałem mieć aktywną obserwację a w tym przypadku musimy po konsultacjach z narzeczoną podjąć jakąś decyzję
radek23
 
Posty: 27
Rejestracja: 05 Cze 2017, 20:17

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez mardeb76 » 22 Lip 2017, 22:25

Cześć,
Rzeczywiście wynik CTC zaniepokoiłby każdego. Mam jednak do Ciebie kilka pytań. Gdzie wykonywałes to badanie? Ile kosztuje? Kto zasugerował Ci jego wykonanie? Weź jednak pod uwagę, że jest to metoda dość kontrowersyjna i nadal na etapie badań, w opisie wyniku użuywane są sformułowania typu prawdopodobnie i potencjalnie, czyli pewności nie ma, nie jest specyficzna dla konkretnego typu nowotoworu, na uzyskany wynik mógł mieć wpływ zabieg chirurgiczny usunięcia jądra i inne czynniki. Moim zdaniem nie do końca jest badanie wiarygodne, natomiast w przypadku wahania pacjenta miedzu obserwacją, a chemioterapią może dac argumenty za jedną lub druga opcją. Mógłbyś wykonać badanie BHCG w laboratorium z dokladniejszym sprzętem ponieważ ten wynik <1,2 jest mało precyzyjny. To tez dałoby pewną wiedzę tym batdziej, że przed operacja wynik był 0,7 (0 - 2). Czy 1x BEP będzie teraz możliwe, przy braku na rynku bleomycyny? Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez radek23 » 22 Lip 2017, 22:49

Jestem po konsultacjach z dr Sarosiekiem i z tego co zrozumiałem jest BEP możliwy. Nawet 2xBEP po moim weselu

Co do badań CTC zaleciła mi je pani dr z kliniki IMC. Same badania z tego co czytałem są już czasami używane do określania np rokowań, czy terapia działa czy do określania chemiowrażliwości i wiąże się z nimi duże oczekiwania. W klinice IMC wylądowałem jako uzupełnienie leczenia konwencjonalnego - diety, suplementacji, potencjalna jemioła itp

Koszt jest spory bo nie robi się ich w Polsce tylko wysyła się próbki do Niemiec no i nie jest to w żaden sposób refundowane. Mnie to kosztowało 1800 PLN. Z szybkiego przejrzenia internetów samo badanie to koszt ok 1000 PLN w zależności od kursy euro + 3-4 stówki na kuriera, który błyskawicznie krew dowiezie a reszta to już marża placówki i fatyga pobrania krwi

Co do bHCG pierwsze markery miałem robione w Luxmedzie a resztę już w szpitalu na Kamieńskiego.

Wynik zaniepokoił mnie po konfrontacji z wykresami tutaj http://maintrac.com.pl/wp-content/uploa ... rszawa.pdf od strony 20 pojawiają się wartości liczby komórek (potencjalnych). Moja wartość 2,5k jest duża więc rozsądek podpowiada zdecydowanie się na leczenie uzupełniające. Wciąż będzie to mniej kursów niż przy potencjalnym nawrocie 3xBEP, 4xEP
radek23
 
Posty: 27
Rejestracja: 05 Cze 2017, 20:17

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez mardeb76 » 23 Lip 2017, 05:02

Jasne, wszystko rozumiem. Widocznie w laboratorium na Kamieńskiego dokladność sprzętu analitycznego pozwala na oznaczenie wartości BHCG do 1,2. Dobrze by było wykonać je tam, gdzie precyzja zaczyna sie od 0 (<0,1). Każdy wynik powyżej tej wartości bedzie nieco podejrzany i da dodatkowe informacje. tym bardziej, że guz produkował BHCG. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez radek23 » 23 Lip 2017, 11:02

Mam na szczęście Luxmed w tym samym budynku co miejsce pracy więc jutro skoczę zrobić tam markery. Dziękuję za wskazówkę :)
radek23
 
Posty: 27
Rejestracja: 05 Cze 2017, 20:17

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez mardeb76 » 23 Lip 2017, 21:19

Daj znać. Trzymam kciuki za wartość < 0,1. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 27 gości

cron