pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez radek23 » 12 Paź 2017, 21:28

Witam,

Mały update ode mnie. Skończyłem 2 kursy EP. Pod koniec miesiąca zgodnie z ustaleniami z dr powtarzam badanie liczenia komórek metodą Maintrac, markery co 3 miesiące, badania obrazowe co pół roku. Same EP-y przeszedłem (o dziwo i odpukać) bezboleśnie (pracowałem przez większość chemii zdalnie i między kursami). Najbardziej irytujące było pocenie się. W nocy wstawałem z 2x aby się przebrać. Poza tym to 2-3 dni po chemii na nadrabianie netflixa ale na szczęście bez jakiś rewolucji żołądkowych, bóli po GCSF etc. Drugi kurs okupowaliśmy pokój razem z B22 w Magodencie :)

Z hintów na lepsze przejście tej przygody to chyba definitywnie picie hektolitrów wody nawet kosztem latania do WC co 20 minut. Poza tym starałem się codziennie pić sok z kiszonych buraków, czystek + suplementować cynk. Używałem też codziennie Fomukal profilaktycznie (wskazówka od pana Mateusza, pielęgniarza prowadzącego z Magodentu)

Teraz czas na zajęcie się nogą - stwierdzony nerwiakowłókniak typu ancient. 02.11 operacja wycięcia u prof Rutkowskiego w COI. Później mam nadzieję (po zbadaniu guza w całości - miałem robioną biopsję między kursami chemii co było ogólnie najgorszym przeżyciem ostatnich kilku miesięcy; niesamowicie bolało wbijanie igiełek), że w końcu... miesiąc miodowy po ślubie :)

Za kilka tygodni napiszę update po otrzymaniu wyniku

Pozdrawiam
radek23

Re: pT1 N0 M0 S0 nasieniak 90% rak zarodkowy 10%

Postprzez radek23 » 22 Mar 2018, 20:39

Witam,

Kolejny mały update ode mnie. Wróciłem póki co (oby na stałe) do normalnego życia. Po chemii miałem operację wycięcia nerwiakowłókniaka w COI (prof Rutkowski wykonał mistrzowska operacje, groziło kalectwo z powodu przerwania nerwu strzałkowego przy wyłuskiwaniu guza). Biopsja potwierdziła starożytnego nerwiakowłókniaka więc jak stwierdził prof Rutkowski temat zamknięty.

Powtórzyłem test maintrac. Liczba komórek spadła z 2.5k do 1k i po konsultacji z dr Sarosiekiem aktualnie obserwujemy. Test był wykonany 4 tygodnie po chemiach więc jeszcze (najprawdopodobniej i oby tak było) organizm nie zdążył się oczyścić.

Pod koniec lutego wykonałem pierwsze kontrolne badania. AFP, LDH + bHCG w normie (pierwszy raz od czasu rozpoznania choroby bHCG było <0.1). RTG klatki czyste, TK miednicy i brzucha też. Morfologia jeszcze nie do końca unormowana ale już prawie w normie wszystkie parametry.

Jak pisałem wróciłem do normalnego życia, włosy po 2 miesiącach odrosły (ciemniejsze). Jakiegoś spadku formy fizycznej po tych dwóch kursach EP na szczęście nie odczułem. Więc oby tak dalej...

Zmieniłem dietę - więcej warzyw, mniej mięsa, dużo więcej antyoksydantów, buraków (kiszonych) i ogólnie zdrowszy tryb życia

Pozdrawiam
Radek
radek23

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości