Proszę o pomoc

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Proszę o pomoc

Postprzez mardeb76 » 19 Gru 2017, 15:37

To z pewnością nie ma związku z choroba podstawową. Co do oceny pod kątem nefrologicznym tego nie wiem. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Proszę o pomoc

Postprzez megi » 19 Gru 2017, 15:56

Dziękuję Marcinie za odpowiedź. Przestudiowałam "pół internetu" na ten temat i nie znalazłam żadnego powiązania z rj. Oczywiście będziemy konsultować tę sprawę z urologiem. Pozdrawiam serdecznie

megi
megi
 
Posty: 19
Rejestracja: 12 Cze 2017, 17:12

Re: Proszę o pomoc

Postprzez megi » 22 Gru 2017, 14:58

Mąż już po kontrolnej wizycie u Pani dr Barbary Huras w Częstochowie - wszystko w porządku, sprawa nerki do wyjaśnienia u urologa ale to odrębna i raczej inna sprawa. Dziwi mnie tylko to, ze termin następnego TK mąż otrzymał dopiero za rok, rownież w grudniu. Cały rok co trzy miesiące ma zjawiać się u Pani doktor na kontroli markerów. Czy to aby jest zgodne z wytycznymi? Nie minął jeszcze rok od diagnozy dlatego trochę mnie to zmartwiło, wolałabym TK przynajmniej co pół roku. Pani dr jest tutaj na forum bardzo polecana, dlatego nie wiem co o tym myśleć.
megi
 
Posty: 19
Rejestracja: 12 Cze 2017, 17:12

Re: Proszę o pomoc

Postprzez Krolewsky » 22 Gru 2017, 16:29

Nienasieniak 1A - Obserwacja według wytycznych NCCN z 2017 roku poniżej.
Jeśli coś jest niezrozumiałe to śmiało proszę pytaj.
Załączniki
nienasieniak.PNG
nienasieniak.PNG (64.76 KiB) Obejrzany 7592 razy
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Proszę o pomoc

Postprzez romi » 22 Gru 2017, 18:55

Witam
Można w międzyczasie robić USG, oczywiście u doświadczonego operatora. Na to badanie nie potrzeba skierowania i prywatnie nie jest bardzo drogie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Proszę o pomoc

Postprzez megi » 08 Mar 2018, 20:31

Witajcie.

Mam do Was pytanie, czy wahanie poziomu AFP w granicach normy jest dopuszczalne?
Grudniowy wynik tego markeru wyniósł 1,19 ng/ml, dzisiejsze świeżo odebrane wyniki to 1,75 ng/ml. Bardzo martwimy się tym wzrostem, tymbardziej że przed operacją to ten marker był najbardziej przekroczony. Jest się czym martwić czy możemy spać spokojnie? Wizyta u dr Huras we wtorek.

Pozdrawiam serdecznie

megi
megi
 
Posty: 19
Rejestracja: 12 Cze 2017, 17:12

Re: Proszę o pomoc

Postprzez tobson85 » 08 Mar 2018, 20:43

Hej
Absolutnie nie ma powodu do obaw. Wahania poziomu AFP w granicach normy są rzeczą całkowicie normalna.
Wszystko jest w porządku.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Proszę o pomoc

Postprzez megi » 31 Lip 2018, 22:24

Tobiasz, bardzo dziękuje za szybką odpowiedź, jestem spokojniejsza. Pozdrawiam
megi
 
Posty: 19
Rejestracja: 12 Cze 2017, 17:12

Re: Proszę o pomoc

Postprzez megi » 31 Lip 2018, 22:26

Witajcie. Jesteśmy po kolejnych kontrolnych badaniach, minął rok od diagnozy i operacji, pierwszy rok aktywnej obserwacji za nami. Wszystkie wyniki w jak najlepszym porządku.

Na ostatniej wizycie u dr Barbary Huras, dowiedzieliśmy się że mąż będzie pod obserwacją jeszcze tylko rok. Zdziwiłam się bardzo, bo myślałam, że aktywna obserwacja jest prowadzona przez 5 lat od diagnozy. Co o tym myślicie? Na kolejną kontrolę mąż ma się zgłosić w grudniu, czyli za pół roku. W zaleceniach mowa jest o badaniach co 3 miesiące.
Z jednej strony cieszę się, bo mam nadzieję, że wynikają takie zalecenia pani doktor z naprawdę nikłych szans na nawrót choroby u mojego męża a z drugiej martwię się, że to za wcześnie na zakończenie obserwacji i coraz dłuższe przerwy w badaniach. Oczywiście za trzy miesiące zrobimy sami badania markerów dla własnego spokoju, ale chciałabym się Was poradzić, czy godzić się na zakończenie obserwacji za rok, czy nalegać na kontynuację?

Pozdrawiam

megi
megi
 
Posty: 19
Rejestracja: 12 Cze 2017, 17:12

Re: Proszę o pomoc

Postprzez mardeb76 » 31 Lip 2018, 22:36

Witaj,
Nie podważam autorytetu i doświadczenia Pani doktor, ale w Waszym przypadku obserwacja powinna trwać 5 lat. W trzecim roku ostatnie TK jamy brzusznej i miednicy, w roku 4 i 5 tylko markery. Raz na rok lub półtora warto zrobić USG drugiego jądra. Ja bym tego nie zaniedbywał i postępował zgodnie z wytycznymi. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości