semiona testis

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: semiona testis

Postprzez agnes » 04 Lip 2017, 16:15

Hej chłopaki mam jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie odnośnie mikro zwapnien. Mąż przed operacja gdy wykryto ta zmianę nowotworowa miał napisane ze w jadra chyba są dosc liczne mikrozwapnienia 1-2mm co to może oznaczać? Urolog w szpitalu powiedział ze to mogą być pozostałości po stanie zapalnym. Natomiast dr.Sarosiek ze istnieje bardzo mały procent chyba ok 1-2 ze z tego może zrobić się nowotwor. Co o tym sądzicie bo aż mnie ciary przechodzą ze może znowu zrobić się to g...no na kolejnym jądrze.
agnes
 
Posty: 27
Rejestracja: 01 Lip 2017, 15:06

Re: semiona testis

Postprzez mardeb76 » 04 Lip 2017, 16:35

Witaj,
Wszystko to co usłyszałaś od lekarzy to prawda, nic dodać nic ująć. Zwykle z tych zmian nie powsteje nic złego, nalezy jednak kontrolowac to jądro z mikrozwapnieniami. Wskazane USG przynajmniej raz w roku. Pocieszające jest to, że takie mikrozwapnieniami ma większość z nas. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: semiona testis

Postprzez agnes » 04 Lip 2017, 17:32

Uch.. odetchnelam trochę zastanawia mnie czy po operacji nie zrobić powtórnie usg dla sprawdzenia. Szczerze to jestem juz przewrazliwiona. W marcu urodziłam dziecko za dwa dni diagnoza u mojego taty rak złośliwy jelita grubego miesiąc później mój mąż mozna zwariować od tego wszystkiego. Ale no cóż trzeba walczyć tak łatwo ich nie oddam :evil:
agnes
 
Posty: 27
Rejestracja: 01 Lip 2017, 15:06

Re: semiona testis

Postprzez agnes » 05 Lip 2017, 22:03

Hej chłopaki pisze bo chyba zawału dostane mój mąż obecnie na wyjeździe powiedział ze od 2 dni odczuwa drugi jądro niby go nie boli ale czuje ze jest tak miał przy prawym zanim odkryli zmianę. Nic nie wyczuwalne zero gozkow itp.
agnes
 
Posty: 27
Rejestracja: 01 Lip 2017, 15:06

Re: semiona testis

Postprzez romi » 05 Lip 2017, 22:11

Witam
Psychika płata figle, niestety często tak jest. Pierwszy okres obserwacji jest najtrudniejszy, później jest łatwiej.
Trzeba starać się zapanować nad tym.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: semiona testis

Postprzez mardeb76 » 05 Lip 2017, 22:16

Witaj,
Najprawdopodobniej jest to autosugestia i przewrażliwienie wynikające z obecnej sytuacji. Wielu z nas miało identyczne odczucia, które zupełnie ustepowały po wizycie u lekarza. Zatem jedynym sposobem rozwiania wątpliwości i ustapienia tych dolegliwości jest wizyta u urologa, kolejne USG i zapewnienie lekarza, że wszystko jest ok. Uwierz mi będzie jak reką odjął. Pozrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: semiona testis

Postprzez ascalon » 05 Lip 2017, 22:58

Potwierdzam, nie ma czym się martwić na wyrost. Sam po wymacaniu sobie guza w lewym jądrze często badałem też i prawe, właściwie codziennie - a trzeba pamiętać, że to dość delikatne narządy, więc potem doskwierały mi drobne kłucia/bóle. Po diagnozie często czułem dziwne bóle lewej strony ciała w ogóle, jakiś ból w lewej ręce, skurcz w nodze...wszystko siedzi w głowie.

Teraz czekam na TK i RTG klatki piersiowej i wychodzę z prostego założenia - przy trzeźwym umyśle i świadomej terapii wyleczalność jest znakomita właściwie niezależnie od stadium, ale trzeba tę chłodną głowę zachować :) Nie martwcie się na zapas, jeżeli macie wątpliwości jak najszybciej skonsultujcie to z urologiem, na pewno potwierdzi że wszystko jest w porządku.
ascalon
 
Posty: 10
Rejestracja: 30 Cze 2017, 23:06

Re: semiona testis

Postprzez agnes » 06 Lip 2017, 08:10

Dzieki chłopaki trochę mi ulzyło ale można rzeczywiście świra dostac przy tej chorobie. Dla jego pewności wyślę go w poniedziałek do urologa niech zrobi mu usg dla pewności to zaoszczędzi jemu i mi siwych wlosow;) pozdrawiam was serdecznie i do boju z tym cholerstwem
agnes
 
Posty: 27
Rejestracja: 01 Lip 2017, 15:06

Re: semiona testis

Postprzez agnes » 12 Paź 2017, 16:13

Witam ponownie po przerwie mąż jest teraz po kolejnych badaniach obserwacyjnych a więc rtg płuc w dwóch projekcjach przód i bok wszystko w pozadku bez żadnych zmian. Markery tez w pozadku ldh w porównaniu z przed 4 miesięcy wzrósł z 367 do 404 gdzie norma 470. Afp. 2.45 bhcg 0.100 norma do 2 TK wart robaki bez zmian ogniskowych niepowienkszona. Pęcherzyk żółciowy bez uwapnionych złogów. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka sledziona bez zmian ogniskowych niepowienkszone. Nerki prawidłowe bez zastoju w ukm. Nadnerczy bez zmian rozrostowych. W miednicy zmian nie uwidoczniono. Nie stwiedza się wolnego płynu w jamie otrzewnowej. Węzły chłonne trzewne i zaotrzewnowe nie powiększone. Obustronnie widoczne węzły chłonne pachwinowe Max 14×7 mm.o prawidłowej strukturze. Elementy kostne objęte badaniem bez zmian meta. Proszę powiedzcie mi czy te węzły pachwinowe sugerują przezut bo chodzę jak na szpilkach.
agnes
 
Posty: 27
Rejestracja: 01 Lip 2017, 15:06

Re: semiona testis

Postprzez romi » 12 Paź 2017, 16:23

Witam
Wszystko jest w porządku, nie ma powodów do paniki.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości