Guz mieszany - 32 lata - prośba o pomoc

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz mieszany - 32 lata - prośba o pomoc

Postprzez pati_s » 19 Sie 2017, 00:02

Witam ponownie. Jesteśmy miesiąc po zakończeniu jednego cyklu BEP jako leczenia uzupełniającego. Tydzień po zakończeniu chemioterapii mąż był na kontroli (morfologia krwi) w COI w Warszawie. Wyniki krwi poprawiły się znacznie w porównaniu do morfologii badanej w trakcie chemioterapii, choć jeszcze jakieś przekroczenia i zaniżenia wystąpiły. Aktualnie cały czas trwa u męża okres rekonwalescencji. Jest zdecydowanie lepiej w porównaniu do stanu w jakim był w trakcie leczenia i zaraz po jego zakończeniu. Nadal jeszcze doskwierają mu różne dolegliwości czyli bóle głowy, szumienie w uszach a najbardziej dokuczliwe są chyba problemy trawienne (szczególnie po nabiale) oraz nadal utrzymujące się zmęczenie, które chyba jest dla niego najbardziej frustrujące ponieważ mamy dwójkę malutkich dzieci. Mamy nadzieje, że niedługo wszystko wróci do normy. Przed nami we wrześniu badania kontrolne tj. tomografia i markery oraz w następnej kolejności wizyta z wynikami w COI w Warszawie. Na dniach chyba zrobimy badanie kontrolne morfologii krwi czy wszystko wraca do normy. Mam pytanie czy ktoś zna przypadki ubiegania się w przypadku takim jakim my jesteśmy czyli nowotworu jądra o umiarkowaną grupę inwalidzką? Od rodziny i znajomych słyszeliśmy różne historie, że są przyznawane takie grupy inwalidzkie które uprawniają przykładowo do dodatkowych 10 dni urlopu w pracy. Mąż jest w COI w Warszawie objęty pięcioletnim nadzorem więc ten urlop przydałby się chociażby na wyjazdy związane z tymi kontrolami, a z tego co mu mówiła lekarka to w początkowej fazie nadzoru będzie tego w ciągu roku sporo bo co dwa, trzy miesiące. Są realne szanse starać się o takie świadczenie, może ktoś zna takie przypadki? Pozdrawiam serdecznie.
pati_s
 
Posty: 8
Rejestracja: 02 Lip 2017, 00:50

Re: Guz mieszany - 32 lata - prośba o pomoc

Postprzez mardeb76 » 19 Sie 2017, 05:44

Hej,
Jak najbardziej możecie się ubiegać o uzyskanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności w związku z chorobą i przebytym leczeniem. Na Forum są takie przypadki. Wpisz w forumową wyszukiwarkę słowo "niepełnosprawności" i znajdziesz takie przypadki. W Waszej sytuacji warto się postarać. Życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności psychofizycznej i doskonałych wyników. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1176
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz mieszany - 32 lata - prośba o pomoc

Postprzez Sabina007 » 25 Sie 2017, 07:07

Witam!Możecie się starać o grupę.Mój mąż posiada umiarkowany stopień niepełnosprawności,jednak nie w każdym zakładzie pracy przysługuje te 10 dni.
Sabina007
 
Posty: 44
Rejestracja: 22 Sie 2017, 07:25

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 7 gości