Czy to może być Wznowa

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez Michal » 25 Lip 2017, 14:10

własnie muszę z tym poczekać do sierpnia :) i w gliwicach zrobię prywatnie bo ostatnio u mnie byłem na badaniach to kuła mnie kilkanaście razy i zrezygnowała z pobrania krwi bo mi żyły poznikały od chemi i masę zrostów jest :) a jak już trafiła na żyłę to polecieć nie chciało hehe ;P
Michal
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 Lip 2017, 15:06

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez Michal2 » 11 Wrz 2017, 15:32

Witam dzisiaj odebrałem wyniki tk zaniepokoił mnie jeden wniosek przytoczę tutaj wynik tk : Prostata o wym: 38x32 mm dyskretnie asymetryczna prawy płat nieco większy do ocey w badaniu transrektalnym prostaty . Wnioski : Z uwagi na asymetrie wskazane wykonanie badania USG transrektalne , poza tym obraz narządów jamy brzusznej i miednicy małej w podrównaniu do badania poprzedniego nie uległ zmianie . Czy to jest powód do nie pokoju bo z własnej wiedzy wiem że badanie te stosuje się przy podejżeniu nowotworu prostatu lub przy niektórych zapaleniach prostaty ktoś może coś więcej powiedzieć na temat wyiku tego tk dokładniej o co może chodzi z tą prostatą ???
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez mardeb76 » 11 Wrz 2017, 20:46

Hej,
Na razie nie wiadomo, może zapalenie, może przerost, może jaliś inny powód asymetrii. Po pierwsze nie ma to nic wspólnego z rj. Ile masz lat? Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez Michal2 » 11 Wrz 2017, 20:50

Dokładnie za 13 dni skończę 23
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez mardeb76 » 11 Wrz 2017, 21:29

W taki razie rak prostaty w Twoim przypadku jest praktycznie nie możliwy. Niech urolog oceni i zaproponuje leczenie, jeśli takowe będzie wymagane. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez mardeb76 » 11 Wrz 2017, 22:16

W kwestii uzupełnienia. W zasadzie nawet przed wizytą u urologa dla własnego spokoju możesz wykonać oznaczenie markeru PSA, którego przekroczenie normy w Twoim wieku to i tak będzie w pierwszej kolejności wskazywało na stan zapalny. Jeśli PSA będzie w normie, to być koże okazać się, że taką masz prostatę i tyle. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez Michal2 » 12 Wrz 2017, 06:26

Dzięki za odpowiedź :) lekarka coś tam właśnie wspominała o tym że badanie jest po to żeby wykluczyć ewentualny stan zapalny .
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez Michal2 » 18 Wrz 2017, 11:35

Mam do przytoczenia jeszcze jeden krótki opis z tk ktoś by mógł to przetłumaczyć a raczej powiedzieć tak żeby do mnie dotarło ponieważ nie zdążyłem zapytać lekarze :) a więc cytuję : Paraortalnie , parakawalnie widoczne węzły chłonne o wym . do 5 mm , w okolicy naczyć biodrowych widoczne węzły chłonne o wym do 8 mm w osi krótkiej , oraz węzłów chłonnych w porównaniu do badania poprzedniego stabilny . a w poprzednim tk było tylko wspomniane o tych węzłach do 5 mm wielkości a ten teraźniejszy opis ogólnie jakiś dokładniejszy i dłuższy .
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez troll » 18 Wrz 2017, 12:38

Dokładniejszy, bo lekarz miał większą ochotę do pisania :) Wszystko jest w porządku!

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Czy to może być Wznowa

Postprzez Michal2 » 18 Wrz 2017, 12:46

Ok wielkie dzięki :) dzisiaj mam wizytę u urologa z tą prostatą i trochę mam stresa heh :)
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

cron