yolk sac tumour (w śródpiersiu)z przerzutem do mózgu

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: yolk sac tumour (w śródpiersiu)z przerzutem do mózgu

Postprzez moganowski » 17 Wrz 2011, 21:30

Witam

Nie było mnie trochę czasu na tym forum , ale postanowiłam podzielic się dalszym postępowaniem w leczeniu mojego syna.
Oczywiscie sytuacja po wykonaniu MRI zmieniła sie z planu radio na operacje powtórna guza, który pojawił sie w tym samym miejscu gdzie była operacja pierwotna. Trudno w tej chwili rozwazać, czy jeśli byłby w całosci usunięty to tak szybko odrósłby , rzekomo wg opinii onkologa to mało prawdopodobne no ale sie stało . Syn 12 września miał po raz drugi usuwany guz jest juz w domu czuje się oczywiście troche bardziej obolały niz po pierwszej operacji i jesli tylko zostana zdjęte szwy , bedzie naświetlanie , nie wiem czy będzie trzeba zrobic MRI , bo to byłoby chyba zbyt często i ?. Wyniku badania histop. jeszcze nie mamy ale mysle , że będzie ten sam rodzaj guza co poprzednio zobaczymy?
Boje się myslęc o tym wszystkim ale cóz życie. Jeszce troche niepokoi ,mnie wynik markerów, który był robiony 11 sierpnia poniewaz wyniki wynosza :
22/07/2011 beta HCG 0,5 11/08 beta HCG 1,09
alfa-fetopr 3,6 alfa fetop 4,58
ldh 195

W poniedziałek zrobimy ponownie zobaczymy , czy ten niewielki wzrost moze o czymś swiadczyć ?
22/08/2011 robilismy TK jamy brzusznej i klatki piersiowej i wszystko jest w porzadku , więc nie wiem co mam mysleć o tym wzroście alfafetop.?
Pozdrawim
moganowski
 
Posty: 13
Rejestracja: 13 Sie 2011, 20:30

Re: yolk sac tumour (w śródpiersiu)z przerzutem do mózgu

Postprzez arek » 17 Wrz 2011, 22:49

Witaj!
Z całego serca wspieramy i trzymamy kciuki za powodzenie wszelkich działań i szybki powrót do zdrowia!!!
Napisz koniecznie jakie są normy dla AFP i bHCG w waszym laboratorium. Nie chciałbym wychodzić przed szereg bo fachowcem nie jestem, ale wydaje mi się, że tendencja wzrostowa jest niepokojąca (sama z siebie), choć wszystko jest ok dopóki wyniki nie przekraczają normy. Ale niech się wypowiadają eksperci ;)
Trzymam mocno kciuki!!! :)
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: yolk sac tumour (w śródpiersiu)z przerzutem do mózgu

Postprzez moganowski » 17 Wrz 2011, 23:03

Witam

W związku z tym, ze wyniki, nie były robione w tym samym laboratorium, więc podaję:
22/07 beta hcg wynik 0,5mIU/ml norma /0-3/
alfafetop 3,6 IU/ml norma /<7,0/

11/08 b hcg wynik 1,09 mIU/ml norma / <2 /
alfafetop wynik 4,58 ng/ml norma /0-5,8/

Pierwsza operacja syna guza mózgu była 03/08/2011 a wyniki robilismy 11/08 więc po operacji w poniedziałek chcemy powtórzyć
Nie wiem co oznacza wskażnik ( biochemiczny LDH który w badaniu z 11/08 wyniósł 195 przy normie /135-235/ czy to jest jakiś marker?
Badania TK były 22/08 wiec po zrobinych markerach .

Pozdrawiam
moganowski
 
Posty: 13
Rejestracja: 13 Sie 2011, 20:30

Re: yolk sac tumour (w śródpiersiu)z przerzutem do mózgu

Postprzez troll » 18 Wrz 2011, 01:06

Witaj,

Paradoksalnie cieszę się, że tak to wygląda, cieszę się, że już po operacji i usunięto kolejną masę nowotworową! To świetna wiadomość i teraz czas na napromienianie mózgowia najszybciej jak to będzie możliwe! Pełen szacunek do neurochirurgów, że podjęli kolejną tak ważną dla Twojego syna decyzję! MRI można zrobić w każdej chwili, nie jest ono bowiem tak obciążające jak TK. Natomiast wyniki jak widać robione w innym laboratorium, nie można teraz mówić o jakimkolwiek wzroście :) Wahania w granicach normy są fizjologiczne.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości