Problem z jądrem

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Problem z jądrem

Postprzez jerry » 02 Paź 2017, 08:09

Część, oto moje wyniki
Jądro o wym. 3x3x2 cm , nacięte z powrozkiem dł 5cm, na przekroju białawy guz o wym. 1,8x1cm.
1) margines hirurgiczngy powrózka
2) część środkowa powrózka
3) powrózek przy jądrze
4) najądrze z fragmentem jądra makroskopowo bez zmian
Na kolejnych przekrojach drugi guzek 1x0,7 cm białawy w odległości 2mm od pierwszego.
Oba guzki, guzek pierwszy, jądro makroskopowo bez zmian.

Rozpoznanie

Jądro z guzem:
Guz nowotworowy z komórek rozrodczych - nasieniak postać bez domieszek innych guzów germinalnych (seminoma cell tumor pureforn). Nowotwór nacieka osłonki białawe gonady, ale ich nie przekracza. Nowotwór nie nacieka sieci jądra, najądrza, struktur powrózka nasiennego . Nie stwierdzono angioinwazji.
pT1NxMx.

Czy jest ktoś z Was w stanie powiedzieć jakie mogą być perspektywy na podstawie tego wyniku ? Pozdrawiam
jerry
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Sie 2017, 18:58

Re: Problem z jądrem

Postprzez jerry » 02 Paź 2017, 08:36

Sprawdziłem właśnie i wygląda że to pierwszy stopień. Teraz trzeba sprawdzić czy są przerzuty . Czyli Tk jamy brzusznej i miednicy mniejszej, tak?

Pozdrawiam
jerry
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Sie 2017, 18:58

Re: Problem z jądrem

Postprzez tobson85 » 02 Paź 2017, 09:23

Hej
Twój wynik badania histopatologicznego to poniekąd bardzo dobre wieści - nasieniak nigdy nie ma złego rokowania! Jako, że lokalny stopień zaawansowania guza w jądrze jest niski, to jest duże prawdopodobieństwo, że nic nie poszło dalej i tego Ci życzę.
Tak jak piszesz teraz trzeba wykonać TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej. Jeśli wyjdzie czysto to wtedy będziesz idealnym kandydatem do aktywnej obserwacji.

Trzymam kciuki!
pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Problem z jądrem

Postprzez jerry » 13 Paź 2017, 18:46

Hej,

Mam takie byćmoże nietypowe pytanie... Czy wykonanie dwóch tomografii w krótkim odstępie czasu (kilka dni) może mieć jakiś negatywny wpływ na zdrowie ?

Pytam, ponieważ TK jamy brzusznej+miednicy mniejszej oraz klatki piersiowej będę miał osobno ze względu na duży ścisk w terminach.
jerry
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Sie 2017, 18:58

Re: Problem z jądrem

Postprzez romi » 13 Paź 2017, 19:09

Witam
Oczywiście, że szkodliwe, szczególnie kontrast. Rozdzielenie badania TK to czysty zysk dla placówki, a pacjent nie liczy się. Według przepisów NFZ badanie nie powinno być rozdzielane, a lekarz wypisujący skierowanie powinien wypisać je na jednym formularzu.
Pokrętne tłumaczenia personelu laboratorium, że nie można w jednym badaniu bo dawka promieniowania, to demagogia i nieprawda.
W dwóch badaniach otrzymuje się łączną większą dawkę promieniowania i tak jak napisałem na początku dwa razy większą dawkę kontrastu.
Należy żądać wykonywania jednorazowo całego badania powołując się na przepisy NFZ.
Wynika to z Zał. nr 1 do zarządzenia 96/2011 Prezesa NFZ
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Problem z jądrem

Postprzez jerry » 13 Paź 2017, 19:31

Dzięki Romi.

A więc nie zgodzę się na wykonanie osobnych TK. Pojadę do placówki z wydrukiem tego zarządzenia (badanie mam w przyszłym tygodniu) i spróbuję wywalczyć to co trzeba.

Wszystko wygląda tak jak napisałęś:
1) Dostałem od lekarza skierowania na dwóch osobnych formuarzach
2) Pani w laboratorium zaczęła gadać jakieś dyrdymały o promieniowaniu..

to widzę że ładnie ludzi robią ...
jerry
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Sie 2017, 18:58

Re: Problem z jądrem

Postprzez romi » 13 Paź 2017, 20:40

Witam
Po pierwsze pacjentów mają za nic, a po drugie w sposób nie do końca zgodny z przepisami wyciągają pieniądze z niewydolnego systemu opieki zdrowotnej. Przez to brakuje ich gdzie indziej.
Musisz zacząć od lekarza, żeby wypisał skierowanie na jednym formularzu.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Problem z jądrem

Postprzez jerry » 24 Paź 2017, 17:05

Hej, jestem świeżo po otrzymaniu wyników Tomografii Komputerowej.

TK klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej (onkologia)
TK klatki piersiowej wykonano po podaniu dożylnie środka kontrastowego.

Oba płuca prawidłowo powietrzne, bez zmian ogniskowych.Narządy śródpiersia w badaniu TK przedstawiają się prawidłowo. Nie wykazano powiększonych węzłów chłonnych śródpiersia ani wnęk.
Aorta o prawidłowej szerokości światła, zmian w ścianach nie wykazuje.

Części kostne klatki piersiowej zmian ogniskowych nie wykazują.

Badanie TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej wykonano w opcji podstawowej, po zakontrastowaniu żołądka i jelit wodą, wykonano fazę po podaniu dożylnie środka kontrastowego.

Wątroba wielkości w górnych granicach normy (płat prawy do 16 cm w osi CC), bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Trzustka zmian ogniskowych nie wykazuje, zakontrastowana jednorodnie. Przewód trzustkowy nieposzerzony. Obie nerki położone typowo, wielkości w normie, zakontrastowane odpowiednio do fazy badania. Śledziona i oba nadnercza przedstawiają obraz w granicach normy. Wymiar dwubiegunowy śledziony 11,8 cm - górna granica normy. Zmian ogniskowych nie wykazują.
Aorta brzuszna o prawidłowej szerokości światła, zmian w ścianie nie wykazuje.
Nie wykazano powiększonych węzłów chłonnych zaotrzewnowo. Owalne, dość jednorodne węzły chłonne do 1 cm w osi krótkiej widoczne są wzdłuż naczyń trzewnych śródbrzusza (wewnątrzotrzewnowo), bardziej po stronie lewej - obraz wskazuje na odczynowy (pozapalny) charakter węzłów chłonnych, jednak z uwagi na rozpoznanie podstawowe wskazane jest monitorowanie.

Części kostne bez zmian ogniskowych.


Wyglada na to, że jest czysto.. Jedynie wątroba i śledziona w górnych granicach normy i węzły węwnątrzotrzewnowe do 1 cm - wskazujązce na odczynowy (pozapalny) charakter. Mam nadzieję że to nic poważniejszego, teraz postaram sie ustalić wizytę u lekarza i mam nadzieję ze obserwacja, ewentualnie karboplatyna (?).
jerry
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Sie 2017, 18:58

Re: Problem z jądrem

Postprzez jerry » 06 Lis 2017, 12:54

Cześć
Razem z doktorem podjęliśmy decyzję o aktywnej obserwacji. Podejrzenia budzą nieco powiększone węzły, ale z uwagi na fakt iż są one w nietypowej lokalizacji, karboplatyna nie miałąby sensu. Jeśli to przerzut to karboplatayna nie pomoże, dlatego będziemy czekać co się ztym będzie teraz działo. Liczę jednak że będzie dobrze.

Z tego miejsca chciałbym jeszcze podziękować wszystkim na forum, którzy mi tutaj bardzo pomogli. Robicie na prawde super robotę i bardzo doceniam Waszą pomoc, która była dla mnie bezcenna. Będę starał się dawać znać jak sytuacja u mnie dalej.

Trzymam kciuki za wszystkich którzy dalej walczą z tym gównem nie dajcie się.

Pozdrawiam
jerry
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Sie 2017, 18:58

Re: Problem z jądrem

Postprzez mardeb76 » 06 Lis 2017, 20:51

I my trzymamy kciuki za Ciebie. Trzymaj się. Odzywaj się. Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

cron