Problem z jądrem

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Problem z jądrem

Postprzez tobson85 » 16 Wrz 2017, 08:05

Hej,
To super, że już po wszystkim ;) Teraz już będzie tylko lepiej!
Staraj się w miarę dużo chodzić.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Problem z jądrem

Postprzez jerry » 22 Wrz 2017, 14:08

Hej
Jak sądzicie. Czy jest teraz sens robić banie markerów czy czekać na wyniki histopatologii i skierowanie od urologa/onkologa? Jestem tydzień po zabiegu.

Pozdrawiam
jerry
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Sie 2017, 18:58

Re: Problem z jądrem

Postprzez mardeb76 » 22 Wrz 2017, 15:01

Witaj,
W związku z tym, że miałeś podwyższoną wartość BHCG obowiązkowo wykonaj markery. Jest to konieczne, aby stwierdzić czy jego wartość spada zgodnie z okresem połowicznego rozkładu. Ma to istotne znaczenie przy określeniu stopnia zaawansowania choroby i ustalenia odpowiedniego postępowania. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Problem z jądrem

Postprzez jerry » 25 Wrz 2017, 15:20

Czesc
Dzieki Marcin. Idąc za Twoją poradą zrobiłem badania i dziś otrzymałem wyniki, Podaję poniżej.
LDH: 135 (norma 135-225)
AFP: 3,43 (norma <7)
BHCG: 0,18 (norma <4)

Wynika z tego, że BHCG wrócil do normy po zabiegu orchidektomii. Przed operacją miałem wskaźnik 18. Czy może to w jakiś sposób świadczyć o stopniu zaawansowania choroby?
Wciąż czekam na wynik histopatologii i okaże się, jak będzie wyglądać sytuacja z chemioterapią.

Pozdrawiam
jerry
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Sie 2017, 18:58

Re: Problem z jądrem

Postprzez mardeb76 » 25 Wrz 2017, 16:37

Super. W związku z tym, że marker spadł do norm w tak krótkim czasie możesz być dobrej myśli co do dalszego leczenia. Zwiększa się prawdopodobieństwo, że guz w jądrze to było jedyne źródło wytwarzania tego markera. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Problem z jądrem

Postprzez prawejajko » 25 Wrz 2017, 22:44

Nie zrobili Ci przed zabiegiem tomografu? Wtedy wszystko byłoby kompletne i wiadome?
prawejajko
 
Posty: 22
Rejestracja: 01 Sie 2017, 21:50

Re: Problem z jądrem

Postprzez mardeb76 » 26 Wrz 2017, 05:10

Niestety ze względu na koszty tomografii komputerowej na to badanie kierowani są zwykle pacjenci z nowotworem potwierdzonym w badaniu histopatologicznym. Jerry jeszcze musi uzbroić się w cierpliwość, ale jak na razie może optymistycznie patrzeć w przyszłość. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Problem z jądrem

Postprzez jerry » 26 Wrz 2017, 09:29

Hej
Nie zrobiono mi tomografu przed zabiegiem. Miałem tylko wykonane badanie RTG klatki piersiowej bodajże w jednej płaszczyźnie (czy nie powinno być w dwóch?). RTG nie wykazało żadnych zmian ogniskowych, ale tomografia jest zapewne bardziej dokładnym badaniem.
Jutro jadę na zdjęcie szwów do szpitala gdzie miałem zabieg i przy okazji zapytam o wyniki histopatologiczne. Mam nadzieję że już będą do odbioru.
Póżniej urolog -> onkolog -> tomografia. Chyba taka powinna być logistyka od strony formalnej. Mam nadzieję że terminy na tomografię nie będą zbyt długie.
Pozdrawiam
jerry
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Sie 2017, 18:58

Re: Problem z jądrem

Postprzez prawejajko » 26 Wrz 2017, 09:55

No to widzę, że w Poznaniu na urologii otrzymałem full serwis: przed zabiegiem zrobili mi markery, RTG i tomograf. W momencie odbioru histopatologii miałem komplet dokumentów dla onkologa. Na kolejny, kontrolny tomograf udało mi się zarejestrować najszybciej na 17 stycznia, jakby chciało się szybciej to jedynie odpłatnie. Może onkolog da ci skierowanie na cito, albo przyjmie na oddział, bo bez tego to myślę, że będziesz musiał trochę poczekać. Pamiętaj - grunt to spokój, markery Ci spadły, więc bądź dobrej myśli :)
prawejajko
 
Posty: 22
Rejestracja: 01 Sie 2017, 21:50

Re: Problem z jądrem

Postprzez tobson85 » 26 Wrz 2017, 11:42

Prawejajko to rzeczywiście miałeś full serwis, co jest niestety rzadkością.
@jerry
Zapisz się do urologa i sprobuj uzyskac skierowanie na tk brzucha i miednicy. W Luxmed jak masz w pakiecie to nie powinni Ci robić problemu. Termin u onkologa możesz też już ogarnac, żeby mieć zaklepany jak już będzie wynik hispat. O wynik hispat na Fieldorfa możesz pytać w sekretariacie na urologii - jak zadzwonisz to Ci powiedzą czy już jest czy nie. Z reguły się czeka co najmniej 2 tyg.
Pozdr
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], JerryGarcia oraz 14 gości