Pielęgnacja po usunięciu jądra.

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

BEP czy EP

Postprzez AdeX » 16 Paź 2017, 19:18

Cześć,

Jestem już pod opieką dr Sarosieka. Doktor zaklasyfikował mnie do grupy dobrze rokującej i dał do wyboru dwa schematy: 3 x BEP i 4 x EP. Zastanawiam się czy nie wybrać EP ze względu na to że paliłem dosyć dużo papierosów, a 5 lat temu je rzuciłem bo wykryto u mnie początki POChP. Nie odczuwam jakichś trudności z oddychaniem na codzień, a nawet biegam. Boje się jednak zwłóknienia płuc. Powiedźcie, co nieco o różnicach pomiędzy EP a BEP. Czy ewentualnie po EP można przeprowadzić chemię BEP?
AdeX
 
Posty: 30
Rejestracja: 28 Wrz 2017, 08:07
Miejscowość: Lewin Brzeski

Re: Pielęgnacja po usunięciu jądra.

Postprzez mardeb76 » 16 Paź 2017, 21:18

Na tym wątku poczytasz o tych schematach:
viewtopic.php?f=9&t=1528
Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Pielęgnacja po usunięciu jądra.

Postprzez AdeX » 17 Paź 2017, 12:59

Dzięki Marcin za zwrócenie uwagi na właściwy wątek.
Ostatecznie wybrałem EP. Dziś także zrobiono mi TK jamy brzusznej, miednicy małej, klatki piersiowej, szyi i głowy.
Od jutro mam mieć podawaną chemię.

Pozdrawiam

Mariusz
AdeX
 
Posty: 30
Rejestracja: 28 Wrz 2017, 08:07
Miejscowość: Lewin Brzeski

Re: Pielęgnacja po usunięciu jądra.

Postprzez tobson85 » 18 Paź 2017, 08:26

Hej
to bardzo dobra wiadomość, że już zaczynasz leczenie!
Powodzenia!
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Pielęgnacja po usunięciu jądra.

Postprzez AdeX » 18 Paź 2017, 19:50

Hej.
Dziś dostałem pierwsze wlewy: cisplatyne 39 mg i etopozyd 196 mg. Do tego nawodnienie. Na razie w miarę okej chociaż co jakiś czas robi mi się gorąco. I tak jakby mnie pot oblewa. Poza tym jakby mnie mięśnie przy piszczeli lekko bolały a w drugiej nodze czasem czuję okolice kostki. Częściej też czuję suchość w ustach.
Napiszcie czy takie objawy po pierwszym wlewie to norma?

Według TK i oceny lekarza, nie ma nowych przerzutów i jestem z tego bardzo zadowolony. Zaniepokoiły mnie jednak dwie pozycje:
1. Przerost tkanki chłonnej gardła.
2. Ognisko hipodensyjne 5 mm w nerce lewej (akurat tego nie było na poprzednim TK) - czy to kwestia czułości aparatu czy coś innego, np torbiel? Jak często zdarzają się przerzuty do nerki?

Mam nadzieję że noc minie spokojnie.

Pozdrawiam i jestem wdzięczny za zainteresowanie.
AdeX
 
Posty: 30
Rejestracja: 28 Wrz 2017, 08:07
Miejscowość: Lewin Brzeski

Re: Pielęgnacja po usunięciu jądra.

Postprzez mardeb76 » 18 Paź 2017, 20:41

Witaj,
Dobrze, że się zaczęło i każdy dzień zbliża Cię do zakończenia leczenia. Co do objawów, odczuć w trakcie chemioterapii to trudno mówić o jakiej kolwiek normie. Jeden znosi ja bardzo źle, inny czuje jedynie nieznaczy dyskomfort. Objawy to kwestia bardzo zyndywidualizowana, ale takie jak u Ciebie mogą wystepować. Co do Twojego niepokoju związanego z wynikiem TK, to mogę ze 100 % pwnością rozwiać Twoje obawy. Ani zmiana w gardle, ani zmiana na wątrobie nie mają nic współnego z chorobą podstawową. Życzę spokojnej nocy i łagodnego całego leczenia. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości