Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez troll » 27 Mar 2014, 17:59

Witajcie,

Niewielkie zmiany zaszły na "mapie ośrodków onkologicznych". Właśnie jestem po rozmowie z panią doktor Barbarą Huras z Centrum Medycznego "Małgorzata" w Częstochowie, która od wielu lat z ogromną życzliwością i oddaniem pomaga chorym na nowotwory jądra. Pani doktor zgodziła się na zamieszczenie informacji na Forum o Centrum Medycznym "Małgorzata" w którym od niedawna pracuje i z przyjemnością zapewni wszystkim chorym z nowotworem jądra, którzy potrzebują konsultacji onkologicznej (np. zaraz po operacji) tzw. "szybką ścieżkę" na którą możecie liczyć już w Magodencie w Warszawie, Centrum Onkologii - Instytucie w Warszawie czy 4 WSK we Wrocławiu. Szczegóły będą jeszcze ustalane (prawdopodobnie hasło RJForum przy rejestracji, ewentualnie po prostu informacja o rozpoznaniu nowotworu jądra). Osobiście również się cieszę, bo duże doświadczenie i życzliwość pani doktor pozwalają nam zapełnić bardzo dużą, wolną lukę na mapie polskich ośrodków onkologicznych, które gwarantują rzetelne i poprawne leczenie nowotworów jądra!

Pozdrawiam serdecznie :)
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez Matii » 14 Cze 2014, 20:02

Czy szanowni Forumowicze mają jakieś doświadczenia z Beskidzkim Centrum Onkologii w Bielsku - Białej?
Matii
 
Posty: 19
Rejestracja: 14 Cze 2014, 19:56

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez sir_ryszard » 07 Paź 2014, 10:25

Nie kwestionuję skuteczności placówek warszawskich, ale skoro opieramy się na opiniach, to osobiście wczoraj usłyszałem o przypadku pewnej Pani z Bydgoszczy, która pojechała kontynuować swoje leczenie do CO Warszawy i co usłyszała od tamtejszych onkologów, cytuję: "Niech Pani zagospodaruje jak najlepiej rok swojego życia". Uznano, że jest w bardzo mocnym stadium zaawansowania nowotworu, nie chciano podejmować dalszych kroków w leczeniu, wróciła do Bydgoszczy, a los chciał, że nastąpił przewrót choroby w jej organiźmie i leczą ją dalej tutaj. Oczywiście to tylko sytuacja poglądowa, nie kwestionuję umiejętności placówek jako ogółu, ale fakt faktem, znajdują się lekarze, którzy nie starają się wlewać w ogóle domieszek optymizmu, w końcu wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Jedni nie pozostawiają złudzeń, inni czasem zbyt mocno tkwią w złudzeniach. Tak to już jest. ;)
sir_ryszard
 
Posty: 11
Rejestracja: 28 Wrz 2014, 09:39

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez troll » 07 Paź 2014, 14:41

Ale nie mówimy tutaj o nowotworze zarodkowym tylko o innym nowotworze, którego bydgoscy, szczecińscy czy poznańscy onkolodzy leczą nie gorzej niż lekarze warszawscy... Niejednokrotnie nawet lepiej, z większym zaangażowaniem czy troską. Natomiast nowotwory jądra są leczone w Bydgoszczy po prostu źle i to nie opinia a niepodważalny fakt.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez Pawelekwi » 13 Paź 2014, 09:53

Witajcie ,
mam krótkie pytanie odnośnie konsultacji onkologicznej.
Za ok. 3 tyg odbieram wyniki hispat. i mam dylemat pomiędzy wyborem ośrodka
do którego mam się wybrać , a w grę wchodzą dwa miejsca :
1. CO w Warszawie i/lub Magodent
2. 4 WSK we Wrocławiu ( sam jestem z dolnegośląska )

Proszę o pomoc i opinie , choć wiem że na tym forum już dużo o tym było.

Pozdrawiam
Pawelekwi
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 Paź 2014, 18:48

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez troll » 13 Paź 2014, 17:38

Witaj,

To są trzy miejsca ;) W każdym z nich otrzymasz znakomitą opiekę najlepszych specjalistów onkologów zajmujących się leczeniem nowotworów zarodkowych jądra. Tylko uwaga - w 4 WSK nie pracuje już dr Świątoniowski a więc jedyna osoba zajmująca się tam nowotworami jądra wybyła do Świdnicy. Także 4 WSK jest już nieaktualne! Dr Świątoniowski przyjmuje w Świdnicy, także na NFZ więc nie ma zmartwienia co do finansowej strony takiej konsultacji. Wybierz miejsce, gdzie jest Ci najbliżej - po prostu :)

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez Wojtek » 16 Lis 2014, 12:00

Wszystkie ośrodki są na medal.Ale miałem z rodziny w poznańskim WCO i na kązdym kroku czuć było profesjonalizm załogi tego szpitala.Służą tam też informacją dotyczącą ewentualnych skierowań w indywidaualnym zakresie.
Wojtek
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 Lis 2014, 09:21

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez romi » 16 Lis 2014, 15:10

Witam
Być może WCO jest dobrym ośrodkiem dla chorych z nowotworami innymi niż nowotwory jądra. Dla "jądrowców" WCO nie jest dobrym miejscem do leczenia o czym przekonało się już wielu obecnych na forum. Nie przestrzegają procedur diagnostycznych, nie zlecają właściwych badań itd. Także póki co promowanie tego ośrodka na tym forum nie jest właściwe. Tutaj polecamy ośrodki sprawdzone w których lekarze stosują procedury zgodne z międzynarodowymi zleceniami w zakresie diagnostyki i leczenia nowotworów jadra.
Czyżby to miała być forma reklamy?
A może napiszesz coś o sobie?
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez Livestrong » 27 Gru 2014, 23:21

Wiem, że jestem pojedynczym pacjentem i pewnie wielu innych mogłoby się ze mną nie zgodzić, ale będę bronił Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Jakość opieki, jaką mi tam zagwarantowano była na absolutnie najwyższym poziomie. Wyleczyli mnie szybko i skutecznie, a chyba to jest najważniejsze, prawda? Oczywiście ocenić mogę wyłącznie personel, z którym miałem styczność, ale nigdy, absolutnie nigdy nie natrafiłem tam na żadne trudności. Nie wiem na jakich danych opiera się załączona w pierwszym poście mapka, ale jeśli źródłem są opinie pacjentów to uważam, że powinno to zostać wyszczególnione przy opisie (wyraźnie, nie na szaro, co to za pacjenci - forumowi czy jakaś inna baza). Wiem, że zabrzmi to co najmniej bezdusznie, ale pamiętajmy, że w internecie większość wypowiadających się pacjentów to tzw. pacjenci powikłaniowi (określenie z innego medycznego forum internetowego). Zadowoleni najczęściej nie czują potrzeby podzielenia się swoją opinią. Stąd moje pytanie o źródło danych do mapy, gdyż trudno mi uwierzyć, żeby ZCO było czerwone.
Livestrong
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 Gru 2014, 14:33

Re: Mapa polskich ośrodków onkologicznych

Postprzez romi » 28 Gru 2014, 00:13

Witam
Ano źródłem są opinie pacjentów obecnych na forum którzy rozpoczynali swoje leczenia w ZCO i po konsultacjach z lekarzami specjalistami w zakresie nowotworów jądra prędko zmieniali miejsce leczenia, dlatego że w ZCO byli leczeni niezgodnie z zaleceniami. Jeśli przeczytasz wątki ludzi na forum ze Szczecina zrozumiesz dlaczego mimo dobrej opieki i warunków przenosili się z leczeniem do innych ośrodków akceptując niewygody dojazdów, np.
viewtopic.php?f=8&t=220
ale to nie jedyny przypadek.
Poza tym ZCO nie trzyma się aktualnych wytycznych jak np. Twój przypadek i dlatego znajduje się na czerwonej liście. Nie możemy polecić ośrodka który nie gwarantuje leczenia zgodnie z aktualnymi zaleceniami.
Zielone ośrodki w każdym stanie zaawansowania choroby gwarantują leczenie zgodnie z aktualną wiedzą i na najwyższym poziomie. Nie kwestionuję Twojej opinii o ZCO i jeśli w ślad za takimi opiniami będą szły osiągnięcia w leczeniu i wiedzy na temat nowotworów jądra na pewno za tym pójdzie odpowiednia rekomendacja na forum.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości

cron