Seminoma pT1pN3M0S1 - chemioterapia

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Seminoma pT1pN3M0S1 - chemioterapia

Postprzez AdeX » 12 Lut 2018, 21:57

Cześć.
Moje wyniki są takie jak poniżej:
beta-HCG: 1,06 (poprzednie badanie 0,882) [0-2]
LDH: 221 (poprzednie badanie 216) [135-225]
AFP: 2,03 [0-7]

Od razu mam pytanko. Czym może być waszym zdaniem spowodowany ten wzrost b-HCG i LDH (ten wskaźnik jest pomimo, że w normie to i tak wysoki).

Wynik TK:
Rozp.: rak jądra prawego-stan po orchidektomii

Badanie TK jb i mm wykonane po iv podaniu środka cieniującego uwidoczniło w porównaniu z badaniem poprzednim z dnia 28.11.2017:

- węzeł pod prawą odnogą przeponą na poziomie rozworu aortalnego przepony po stronie prawej -5x9 mm / poprzednio 9x12 mm / poprzednio 19x30mm
- pakiet węzłów międzyaortalno-czczych w przestrzeni zaotrzewnowej o wymiarach -17x14 mm cc 79 mm / poprzednio 28x22 mm cc 84 mm / poprzednio 64x40mm / wymiar cc ok 114mm/

- pojedyncze węzły biodrowe wspólne obustronnie w osi krótkiej do 6-7mm jak poprzednio

- wątroba, drogi żółciowe, pęcherzyk żółciowy, śledziona, trzustka, nadnercza i nerka prawa prawidłowe
- ognisko hypodensyjne 5mm w nerce lewej
- układy k-m obu nerek bez cech kamicy i zastoju moczu; pęcherz moczowy prawidłowy
- nie ma płynu w jamie otrzewnej
- struktury kostne i dolne pola płuc bez zmian podejrzanych.

Teraz mam pytanie, czym jest ten wymiar cc, który jak widać najmniej się zmniejszył. I czy mam się czego obawiać?

Pozdrawiam
AdeX
 
Posty: 30
Rejestracja: 28 Wrz 2017, 08:07
Miejscowość: Lewin Brzeski

Re: Seminoma pT1pN3M0S1 - chemioterapia

Postprzez tobson85 » 12 Lut 2018, 22:28

Hej
wymiar cc to wymiar podłużny (craniocaudal - czaszkowo-ogonowy).
Oznacza to na jakiej długości zmiany się ciągną.

Kiedy masz wizytę u lekarza? Być może trzeba będzie rozważyć przeprowadzenie zabiegu limfadektomii zaotrzewnowej (RPLND). Pomocne może okazać się badanie PET.
LDH jest ok i nie trzeba się nim przejmować.
Co do bHCG to przy Twoich zmianach resztkowych w węzłach najlepiej skontrolować za tydzień lub dwa i zobaczyć jak się marker zachowuje.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Seminoma pT1pN3M0S1 - chemioterapia

Postprzez AdeX » 25 Lut 2018, 09:48

Cześć,

Jestem już po wizycie lekarskiej i według lekarza wszystko jest ok.
Nie potrzeba operacji a jedynie obserwacja. 9 maja mam więc kolejny TK j.b.+m.m. i RTG k.p.
Dostałem też skierowanie na markery, które też mam wykonać przed wizytą, którą mam 22 maja.

Od 1 marca wracam do pracy, chociaż nie wiem czy dam radę pracować fizycznie na trzy zmiany z drętwiejącymi stopami i mrowiącymi dłońmi.
Zobaczymy.

Pozdrawiam
AdeX
 
Posty: 30
Rejestracja: 28 Wrz 2017, 08:07
Miejscowość: Lewin Brzeski

Re: Seminoma pT1pN3M0S1 - chemioterapia

Postprzez tobson85 » 25 Lut 2018, 20:50

Hej,
to super wieści, ze wszystko ok.

Sytuacja z drętwiejącymi stopami i dłońmi powoli, ale systematycznie powinna się poprawiać. Niestety jest to proces długotrwały.

Jeśli masz możliwość dogadania się w pracy, żeby pracować tyle na ile na razie jesteś teraz w stanie, to nie wahaj się.
Zdrowie najważniejsze - wszystko przyjdzie w swoim czasie.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Seminoma pT1pN3M0S1 - chemioterapia

Postprzez AdeX » 25 Lut 2018, 22:20

Pocieszające co mówisz, ale mnie się zdaje że odczuwam mrowienia i swędzenia coraz wyżej. Przez tydzień nie brałem Milgammy bo już nie wiem czy to nie od nadmiaru witaminy B6. Lekarz przepisał mi także Lyricę. Niemal od razu skończyło się to zatwardzeniem. I odstawiłem to, bo już 3 dni nie mogłem... W ten sposób zostałem bez niczego w kwestii neuropatii. Bez leku i bez chorobowego.
AdeX
 
Posty: 30
Rejestracja: 28 Wrz 2017, 08:07
Miejscowość: Lewin Brzeski

Re: Seminoma pT1pN3M0S1 - chemioterapia

Postprzez AdeX » 21 Mar 2018, 19:07

Cześć,

Mała aktualizacja. Trafiłem z neuropatią na oddział neurologii. Miałem parę badań (ENG, rezonans kanału i rdzenia k L-S, oraz punkcję lędźwiową). Po wyjściu zapisano gabapentynę, którą obecnie biorę.

Bardziej istotne jest dla mnie co innego. Od mniej więcej drugiego cyklu chemioterapii biorę milgammę 100 w dawce 1x1. Lekarz przepisał mi ją zapobiegawczo przeciw neuropatii po chemii. 6 marca zrobiłem sobie dosyć drogie badanie obecności witaminy B6 w krwi. Wynik poniżej:

Witamina B6-pirydoksyna: 380,9 ug/l (norma: 8.7 - 27.2)...

Rzuca to nowe światło na moją neuropatię. Jutro skonsultuję ten wynik z neurologiem, ale już teraz odstawiłem milgammę.

Pozdrawiam
AdeX
 
Posty: 30
Rejestracja: 28 Wrz 2017, 08:07
Miejscowość: Lewin Brzeski

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości