Guz jądra prawego (Seminoma testis dextrae. pT1)

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra prawego (Seminoma testis dextrae. pT1)

Postprzez romi » 27 Kwi 2018, 12:22

Witam
Tak jak napisałeś naczyniaki wykrywane wątrobie (zresztą często przy okazji innych badań) dopóki nie osiągną określonej wielkości są tylko obserwowane i nic się z nimi nie robi. Nie jest to przerzut nowotworu jądra także bez stresu.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz jądra prawego (Seminoma testis dextrae. pT1)

Postprzez doremi » 27 Kwi 2018, 13:21

Dziękuję za szybką odpowiedź i pocieszenie :-)
A czy może być tak, że te zmiany tam były tylko poprzedni Radiolog ich nie zauważył? (w poprzednim badaniu TK nie było o tym wzmianki). Idealnie by było, żeby tam nic nie było, ale jeśli już coś musi być, to lepiej niech to będą te naczyniaki :? Jedyne co mnie niepokoi, to te znaki zapytania na końcu, czyli tak naprawdę Radiolog zasugerował, że to mogą być naczyniaki, ale nie muszą być...
Ale skoro mówisz, że to nie przerzut nowotworu jądra, to pozostaje mi to przyjąć i cierpliwie czekać do 15.05.

Co do przyszłych badań TK, wiem że dobrze byłoby, żeby opisywał je zawsze ten sam (zaufany) Radiolog, ale robiąc to badanie w Szpitalu, nie mam takiej pewności...czy warto robić takie badanie prywatnie, czy nie ma takiej konieczności?
Jeżeli chodzi o prywatne badanie, które miejsce, którego Radiologa z W-wy polecacie? Pytam o Warszawę, bo tutaj mam najbliżej...

Pozdrawiam
doremi
 
Posty: 9
Rejestracja: 06 Paź 2017, 21:09

Re: Guz jądra prawego (Seminoma testis dextrae. pT1)

Postprzez Krolewsky » 27 Kwi 2018, 21:18

Onkolog tak opisanymi ogniskami się nie przejmie, jeśli radiolog nie opisał jako podejrzenia meta. Spokojnych snów :)
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

cron