Biegnący do bagna

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Biegnący do bagna

Postprzez tobson85 » 04 Sty 2018, 18:11

Nie neguje decyzji, wiem że musisz podjąc ją sam.
Staram sie tylko przedstawić Ci fakty, żeby Twoja decyzja była w pełni świadoma.
Z rakiem jądra jest tak, ze to jeden z niewielu o ile nie jedyny nowotwór lity, który w stanie rozsiewu podlega leczeniu radykalnemu - z intencją wyleczenia.
Praktycznie każdy inny lity nowotwór złośliwy, który już dał przerzuty podlega leczeniu paliatywnemu.
Co to znaczy?
W leczeniu paliatywnym pewne przesuniecia w podaniu kolejnych cykli nie wplyną prawdopodobnie w sposob istotny na efekty leczenia.
W leczeniu radykalnym dozwolone są przesunięcia tylko jeśli są absolutnie niezbędne, żeby uzyskać to, z jakim celem to leczenie jest prowadzone - pełne zdrowie.
Też mam nadzieję, ze wszyskto będzie ok, nie mniej jednak znasz moją opinię, co ja bym zrobił.
pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Biegnący do bagna

Postprzez Ewa i Adam » 04 Sty 2018, 22:15

Slepydrwal,
Każdy z chłopaków leczonych schematem BEP miał słabe wyniki krwi. Niestety jest to skutek uboczny podawania leków. W bardzo niewielu przypadkach dochodziło do nieznacznego opóźnienia podawania leków. Schemat BEP i ściśle określone terminy podawania leków zostały określone aby maksymalnie zwiększyć skuteczność. Odbieganie od terminów ogranicza efekt synergii pomiędzy kursami.
Decyzja jest Twoja. Ufasz lekarzowi i to bardzo ważne. Ja będąc na Twoim miejscu zadał pytanie Pani ordynator ilu pacjentów z rakiem jąder leczyła i ilu ich wyleczyła.
Niestety o braku doświadczenia w leczeniu RJ świadczy fakt, który dotknął Cię bezpośrednio - nikt nie zadbał o wsparcie farmakologiczne Twojej krwi. To powikłanie jest doskonale znane, a mimo tego nie dostałeś czynników wzrostu krwi na czas.
Warto się zastanowić! Oczywiście decyzja jest Twoja.
Adam
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Biegnący do bagna

Postprzez romi » 04 Sty 2018, 23:20

Witam
slepydrwal napisał(a):Rozumiem wasza fascynacje doktorem Sarosiekiem ale idac takim tokiem rozumowania wszyscy leczyli by sie wlasnie u niego

I wyobraź sobie że do Warszawy przyjeżdżają chorzy na nowotwór jądra z całej Polski leczyć się właśnie w Magodencie. I nikt tej decyzji nie żałuje. Na dodatek każdy chce pozostać pod opieką doktora i na kontrole przyjeżdża do Warszawy setki kilometrów nie żałując czasu.
Jeśli uważasz, że to fascynacja, dziwne że wszyscy jej ulegają. Niemniej efekty tej fascynacji są bardzo widoczne w postaci wyleczonych pacjentów.
Podaj przykład lekarza i to dobrego specjalisty z którym możliwy jest mailowy kontakt w sprawach leczenia, z którym na wizytę można umówić się w terminie dwóch dni i to na NFZ.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 05 Sty 2018, 00:09

Ja w swoim zawodzie również chciałbym byc najlepszy .Dziekuję za porady odrazu widac ,ze Dr Sarosiek to prawdziwy fachowca jak i niezastapiony czlowiek na swoim stanowisku , Mam nadzieje ,ze teraz przejde kursy bez zadnych odstepstw.
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 08 Sty 2018, 19:16

Witam dziś zostałem przyjety na wlewy z duzo lepszym nastawieniem , moja masa poszla w gore przytyłem 3 kg i markery znacznie spadły ale nadal 2 sa ponad norme Ldh z 4078 do 354 AFP 350. Prosze o opinie czy po drugim kursie wskazniki powinny juz byc w normie ??
EDIT. zawsze dostawałem 2 kroplówki dzis sa 3 endopozyt cistoplatyna bleomecyna czy jest to prawidłowe przy 2 kursie w schemacie Bep 4x
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 15 Sty 2018, 12:42

Minał 5 dzien wlewów w 2 cyklu BEP wyniki znów spadły, dostaje dzis czynnik wzrostu i prawdopodobnie jutro dolewka .Mam problemy gastryczne i odrzut do jedzenia kazdy kolejny dzien jest coraz ciezszy . Pozdrawiam
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez romi » 15 Sty 2018, 19:19

Witam
Wszystko jest tak jak powinno być i co do ilości kroplówek i skutków ubocznych chemioterapii. U Ciebie wystąpiły takie i czujesz się bardzo niekomfortowo, ale to minie, trzeba zacisnąć zęby i przez to przejść.
Ponieważ chemioterapia "rozregulowuje" cały organizm, to w jej trakcie wyniki badań mogą różnić się od normy i nie jest to nic dziwnego, dlatego między innymi trudno ocenić kiedy markery spadną , bo to zależy od osobnika.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 15 Sty 2018, 20:14

Dziękuje Romi za odpowiedz niby podstawowe sprawy a dla mnie waga zlota . Czy taki spadek markerów powinnien napawac mnie optymizmem ??
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez tobson85 » 15 Sty 2018, 20:30

Hej,
rozumiem, że ten marker to AFP, bo we wcześniejszych postach chyba omyłkowo nazwałeś go LDH.
Spadek jest książkowy - to jak najbardziej powod do optymizmu!

pozdr
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Biegnący do bagna

Postprzez romi » 15 Sty 2018, 20:47

Witam
Jak najbardziej. Każda zmiana w kierunku normy to dobry znak i powód do optymizmu, bo to oznacza, że jest właściwa reakcja na leczenie. Najważniejsze to pozytywne nastawienie. Jeszcze sporo trudnych chwil przed Tobą, ale zdrowie jest w zasięgu i to jest Twoim celem.
Wszystkie problemy i objawy złego samopoczucia zawsze zgłaszaj lekarzowi prowadzącemu, nie bagatelizuj żadnych.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

cron