Biegnący do bagna

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 15 Gru 2017, 19:54

Tak mam ze soba laptopa odwiedza mnie rodzina daje rade troche inni pacjenci dokuczaja ale jest znosnie dziekuje ,dzis juz po chemi troche jestem oslabiony , dodam ze pale papierosy aktualnie 1 dziennie
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez JurekO » 15 Gru 2017, 20:13

Hej,

no to jak palisz jednego dziennie, to juz chyba najlepsza pora zeby to rzucic w cholere. Bedzie Ci sie lepiej bieglo do tego bagna, zobaczysz :D
I co do portu, to ja bym to olal. Za duzo powiklan moze sie pojawic i bez przesady, zakladanie portu na 3 miesace jest bez sensu, to nie rak zaladka, kdzie masz 40 cykli i konca nie widac.

Pozdrawiam

J.
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 15 Gru 2017, 20:32

A jak to prosci ludzie mowia wszystko to o dupe wytluc , jak patrze na tych ludzi co sie mecza to az zyc sie odechcewa , nic jutro 3 dzień wlewu pol szyji w krostach tragedia
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez JurekO » 15 Gru 2017, 21:07

Eeee tam, teraz sobie marudz, za rok juz nie bedesz pamietal ;) Bardzo duzo robi nastawienie. Przypomne tylko, ze sterydy bardzo pobudzaj wyobraznie, to na kompie polecam komedie. Horrory raczej nie wskazane :D Pamietaj, ze ty masz po swojej stronie statystike. Lepjej brac chemie i miec po swojej stronie 96% niz 3%.

Pozdrawiam

J.
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: Biegnący do bagna

Postprzez miszcz » 15 Gru 2017, 21:13

Nie przejmuj się, ja też marudziłem jak cholera. Na ostatnich dniach pierwszego cyklu miałem takich towarzyszy na sali, że chciałem uciec jak najszybciej. Następne cykle pójdą lepiej. Dziś po powikłaniach po chemioterapii nie ma śladu. Co do papierosów - według mnie nie mają żadnego związku z rakiem jądra. Jak obserwowałem przypadki, to było po równo, powiedziałbym nawet, że chorowało więcej niepalących. Podczas chemii lepiej odciąć się od komputera i mediów, bo nawet zwykły człowiek może popaść w depresję śledząc treści na popularnych portalach.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Biegnący do bagna

Postprzez tobson85 » 15 Gru 2017, 22:08

Dodam tylko od siebie, że nie ma dowodów na wpływ palenia papierosów na samego raka jadra, a przynajmniej takie mi są nieznane, jednak negatywny wpływ na płuca jest oczywisty. Bleomycyna podawana w schemacie BEP wpływa wystarczająco negatywnie na płuca. Lepiej sobie papierosami nie dokładać.
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 15 Gru 2017, 22:16

wiem ,ze marudze nie jest latwo najbardziej obawiam sie resekcji pluc
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez tobson85 » 15 Gru 2017, 22:24

Wiem, że na pewno nie jest to łatwa sytuacja dla Ciebie. Wielu z nas tu przechodziło przez podobne momenty.
Skup się teraz na leczeniu i spróbuj za dużo nie myśleć co będzie dalej. Równie dobrze sama chemioterapia moze załatwic sprawę i nic więcej nie trzeba będzie robic.
Podjąłeś już najważniejszy krok w walce o swoje zdrowie i tego się trzymaj!
Przetrwasz to, a jak będzie trzeba to przetrwasz i inne rzeczy!
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Biegnący do bagna

Postprzez jaroslaw » 15 Gru 2017, 22:30

Ja również trzymam kciuki z całych sił. Leczenie w przypadku RJ jest bardzo skuteczne więc trzeba być dobrej myśli!
jaroslaw
 
Posty: 127
Rejestracja: 09 Lut 2017, 13:13
Miejscowość: Katowice

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 15 Gru 2017, 22:47

Samo to ,ze pale 1 dziennie jest duzym wyzwaniem dla niektorych to pewnie glupie posunięcie czy ten jeden papieros moze miec az tak znaczny wplyw na moje leczenie /?? To normalne ,ze czesto kicham przed chemia tego nie bylo
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron