Biegnący do bagna

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 20 Lis 2017, 22:04

Hej dziś odwiedziłem forum pierwszy raz nie bez powodu... Jestem po Orchidektomi prawego jadra 13/11/2017 przez kanał pachwinowy , mam 21 lat
Podejrzewam ,ze diagnoza bedzie rak jadra :(. Moja historia zaczeła sie tak ze miałem powiekszone prawe jadra byc moze nawet 2 lata nie zdawalem sobie z tego sprawy myslac ,ze to normalne ze prawe wieksze od lewego no i dalo sie odczuc dyskomfort w mosznie . 2 tyg temu poczułem bole w okolicach krocza i powiekszona pachwine tak jakby jadro wchodzilo do brzucha , wtedy mialem juz pewnosc ,ze cos jest nie tak poczatkowo stwierdzono wodniaka ale po usg guz jadra , czekam na wyniki histopatoligiczne . RTG płuc wykazało cien owalny 21/23mm bez naciekow i zmian ogniskowych reszta badan ok ,boje sie ze to nie koniec moich zmartwień ,dzis mija 7 dzien od operacji Kiedy powinnienem udac sie na zdjęcie szwów ????
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez mardeb76 » 20 Lis 2017, 22:12

Witaj,
Jeśli możesz to podaj więcej szczegółów dotyczących swojego przypadku np. wynik USG oraz wartości markerów przed operacją. Czy wykonałeś markery po operacji ? Gdzie się leczysz? Co do rokowań to należy zaczekać na komplet wyników. Co do szwów to zwykle usuwa się je w około tydzień po operacji. Powinieneś udać się do lekarza na kontrol rany pooperacyjnej. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Biegnący do bagna

Postprzez prawejajko » 21 Lis 2017, 11:19

Mi zdejmowali szwy po 2 tygodniach, wtedy też będziesz miał wyniki histopatologii i będziesz wiedział co dalej. Czytaj forum, tutaj jest wszystko, co trzeba wiedzieć.
prawejajko
 
Posty: 22
Rejestracja: 01 Sie 2017, 21:50

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 21 Lis 2017, 11:40

Lecze sie w Lublinie markery nawet nie wiem czy byly robione TK zalecono zrobic dopiero przy odbiorze wyniku histo...
Co najbardziej mi dokucza to bol w mosznie wlasnie w tym miejscu gdzie bylo jadra bol jest taki piekacy rana wyglada dobrze nie ma zaczerwien ani bolów , dodam ze moszne smaruje 2-3 razy dziennie zelem altacet i podkladam bandaz zeby moszna nie opadala .
Załączniki
IMG_20171121_103036.jpg
IMG_20171121_103036.jpg (139.8 KiB) Obejrzany 12420 razy
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez mardeb76 » 21 Lis 2017, 15:29

Witaj,
Potwierdza się to, że w Lublinie leczenie chorych na nowotwór jądra odbiega od zalecanych standardów. W chwili obecnej pozostaje Ci czekać na wynki badania histopatologicznego. O wartości markerów warto sie dowiedzieć i jeśli przed operacją były podwyższone to wykonaj je teraz choćby na własna rekę. Jak bedziesz posiadal wszystkie wyniki rozważ zmiane miejsca leczenia na ośrodek rekomendowany prze RJ Forum. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 21 Lis 2017, 16:13

Prosze o odpowiedz czy bol w mosznie w tym przypadku to normalne w okolicach prawego jadra dol moszny , i czy to na 100% guz jadra to rak ??
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez prawejajko » 22 Lis 2017, 00:29

Czy Twój guz to rak, dowiesz się 100% w wynikach hist-pat; czy ból jakby w jądrze to normalne - nie wiem, ale wycięli Ci jajo, więc myślę że ma Cię co boleć. Może to ból fantomowy? Polecam zamiast smarować żelem łyknąć 400 mg Ibuprofenu, mi to znacznie pomagało. W przyszłym tygodniu musiałbyś zdjąć szwy, więc lekarz skontroluje czy wszystko jest ok.
prawejajko
 
Posty: 22
Rejestracja: 01 Sie 2017, 21:50

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 22 Lis 2017, 12:20

Dziękuje za porady czekam na wyniki , ze szwami miałem jechac dziś ale poczekam jeszcze .
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez Marciosbc » 23 Lis 2017, 12:12

Cześć, jestem z Lublina i leczyłem się w tym roku w Lublinie na nowotwór jądra. Leczenie przeszedłem w COZL . Prowadziła mnie dr n. med. Bożena Kukiełka-Budny - polecam. Na konsultację w Lublinie polecam również dr hab.n.med. Tomasz Kubiatowski. Lekarze Ci są dostępni na oddziale w COZL. Oczywiście korzystaj z dobrodziejstwa i wielkiej uprzejmości Dr n. med. Tomasz Sarosiek. który zawsze wspomoże radą; Jeśli coś chcesz zapytać wal śmiało;
Marciosbc
 
Posty: 41
Rejestracja: 03 Cze 2017, 15:42

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 07 Gru 2017, 14:57

Witam odebrałem juz wyniki i tk Markery sa w normie na tomografi wykryto plame na lewym plucu , dośc czesto mam bóle glowy towarzysząca slabym widzeniem lewego oka , czekam na chemie ;/
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości