Biegnący do bagna

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 15 Sty 2018, 21:38

Hej,
rozumiem, że ten marker to AFP, bo we wcześniejszych postach chyba omyłkowo nazwałeś go LDH.
Spadek jest książkowy - to jak najbardziej powod do optymizmu!

#Tobson85 wyniki ,ktore byly ponad norme to LDH i AFP ktore mialy wspolczynik powyzej 4 tysiecy a spadly do poziomu 300-400
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 16 Sty 2018, 15:10

Czy po zazyciu dolewki bleomecyny moga wystapic trwale zmiany na plucach ???
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez mania69 » 16 Sty 2018, 16:30

A czemu pytasz? Czy coś cię niepokoi? Teoretycznie powikłaniem może być zwloknienie płuc, ale nie spotkałam się z takim przypadkiem na forum. Jeśli masz suchy kaszel i duszności, co jest pierwszym objawem, duszności narastające wraz z wysiłkiem (test korytarzowy- 6 min spacer) diagnoza opiera się na wynikach rtg, spirometrii i innych typu bronchoskopia. Wszelkie objawy sygnalizuj lekarzowi.
mania69
 
Posty: 69
Rejestracja: 23 Lip 2016, 22:16

Re: Biegnący do bagna

Postprzez Ewa i Adam » 16 Sty 2018, 20:56

Bleomecyna może powodować zmiany w płucach i na forum są takie przypadki, jednakże znani mi forumowicze podjęliby trud leczenia ponownie, nawet za cenę gorszego stanu płuc. Dr Sarosiek często stosuje z tego powodu schemat leczenia 4 x EP (rezygnuje z bleomecyny).
Nie podejmuję się dywagacji na temat, czy w każdym przypadku zamiana schematu BEP na EP jest możliwa.
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 16 Sty 2018, 21:57

Powiem szczerze ,ze nie odczuwam skutkow bleomecyny nie dostałem nawet gorączki a podobno to najczestszy skutek bleomecyny wszystko jest okej, naczytalem sie o tym zwloknieniu pluc nie ukrywam wpadłem w panike. Co mnie teraz straszy to czerwone krosty na plecach i szyji jest ich coraz wiecej ;/ nie swedza poprostu sa
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez Ewa i Adam » 16 Sty 2018, 22:01

nie przejmuj się wysypką, to normalne - dr Huras zwykła to nazywać "trądzikiem młodzieńczym" - zaczynasz drugie życie Chłopie! Wysypka przeminie.
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 16 Sty 2018, 22:11

Ciezka sprawa z ta bleomecyna zwloknienie pluc to wyrok
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

Re: Biegnący do bagna

Postprzez Ewa i Adam » 16 Sty 2018, 22:18

Slepydrwalu, rada z serca - spotkanie z psychoonkologiem! Nie leczysz się na przeziębienie - leczysz się z nowotworowej choroby i na tym się skup. Przestań roztrząsać bleomecynę i skutki uboczne - teraz problem to nowotwór i masz się z niego wyleczyć, bo zagraża Twojemu życiu - inne rzeczy to na dzisiaj pikuś.

Adam ma po leczeniu cały pakiet różnych "dobrodziejstw" okołonowotworowych i żyje i świetnie się ma i każdy kto na niego patrzy nie dowierza, że on "taki chory" i bierz z niego przykład, bo lubi żyć i cieszy się z tego co ma - z drugiej szansy.

Przytulam do serducha
Adamowa żona - kwoka
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Biegnący do bagna

Postprzez miszcz » 19 Sty 2018, 23:39

slepydrwal napisał(a):Ciezka sprawa z ta bleomecyna zwloknienie pluc to wyrok


Nie myśl o tym, co może cię dopaść za 30 lat (a wcale nie musi), tylko patrz, żeby wyleczyć nowotwór.
miszcz
 
Posty: 747
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Biegnący do bagna

Postprzez slepydrwal » 31 Sty 2018, 07:01

Witam rozpocząłem 3 kurs Bep , wczoraj mialem rtg i usg jamy brzusznej które nie wskazały nic niepokojącego , markery w normie oprocz AFP :(
slepydrwal
 
Posty: 82
Rejestracja: 20 Lis 2017, 21:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości