Strona 1 z 1

Czy to wznowa ?

PostWysłany: 12 Sty 2018, 19:42
przez rd1
Witam Wszystkich na Forum,

Po roku czytania i po kolejnych badaniach postanowiłem zasięgnąć Waszej opinii dotyczącej interpretacji wyników ostatniego TK.

Ale zanim przejdziemy do pytania informacja ogólna. W listopadzie 2017 usunięte prawe jądro. W wyniku hispat nasieniak PT1. Po usunięciu jądra wszystkie badania TK, Markery, RTG KP w normie. W kolejnych badaniach w 3, 6, 9 miesiącu wszystko ok w normie. Dziś odebrałem wynik KT (14 miesięcy po usunięciu jądra) i wyszło mi:"podprzeponowo na granicy płatów podtorebkowo niespecyficzny słabo wyodrębniony obszar obniżonej densycyjnosci o wym 16x14 - zmiana widoczna w takiej samej wielkości w badaniu poprzednim". Dodatkowo dodam, że ostatni mam bóle w okolicy wątroby oraz refluks. Pytanie czy to jest wznowa i jeśli tak to jest to IIIC czy może to być coś innego. Wizytę kontrolną u onkologa mam 6 lutego br.

Z góry dziękuje za informacje i poz. rd

Re: Czy to wznowa ?

PostWysłany: 12 Sty 2018, 20:10
przez tobson85
Hej
przepisz najlepiej cały opis, bo w tym kawałku trochę brakuje kontekstu. Można przypuszczac, że opisana zmiana jest w okolicach wątroby, ale trudno to stwierdzic bez całości opisu.
Jednak już z samej interpretacji zmiany przez radiologa nie wygląda to na nic co mogłoby byc związane z rj. Przemawia za tym też fakt, że miałeś nasieniaka. Mało prawdopodobne, żeby nasieniak dał przerzut w pierwszej kolejności gdzie indziej niż do węzłów chłonnych.
Pozdrawiam
Tobiasz

Re: Czy to wznowa ?

PostWysłany: 12 Sty 2018, 20:18
przez rd1
Dzięki za słowa otuchy poniżej cały opis TK:

TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej z kontrastem.

Porównanie z badaniem 05.06.2017

Wątroba niepowiększona:: podprzeponowo na granicy płatów podtorebkowo niespecyficzny słabo wyodrębniony obszar obniżonej densycyjnosci o wym 16x14 - zmiana widoczna w takiej samej wielkości w badaniu poprzednim.Pozostały miąższ wątroby bez zmian ogniskowych; drogi żółciowe wewnątrz-wątrobowe nieposzerzone.
Pęcherzy żółciowy bez złogów.
Śledziona, trzustka, nadnercza, nerki bez zmian.
Węzły chłonne niepowiększone.
Pęcherz moczowy o gładkich ścianach; gruczoł krokowy niepowiększony ze zwapnieniami.
Bez wolnego płynu w otrzewnej.
Części kostne bez zmian meta.
Zwężenie krążka międzykręgowego th11/th12.

Jeszcze raz dziękuje i poz.- rd

Re: Czy to wznowa ?

PostWysłany: 12 Sty 2018, 20:32
przez tobson85
Hej
Pod kątem rj wszystko wygląda ok.
Ta zmiana w wątrobie jest stabilna - obraz nie zmienił się od ostatniego badania.
Porozmawiaj o tym z lekarzem. Być może potrzebne będą dodatkowe badania (np. USG) żeby określić co to jest.
Zmiana ta występowała już w poprzednich badaniach i gdyby była uznana przez radiologów za istotna, to z pewnością by już ją wcześniej opisali.
Daj znać po wizycie kontrolnej, co na to lekarz.
Trzymaj się i życzę samych dobrych wyników ;)
Pozdrawiam
Tobiasz

Re: Czy to wznowa ?

PostWysłany: 12 Sty 2018, 20:55
przez rd1
Dzięki - mam nadzieje, że finalnie się skończy na nerwowym piątku :) Oczywiście dam znać po wizycie w CO-I. Niemniej wbije się jeszcze w poniedziałek do gastrologa niech to zobaczy - wyjaśnić to trzeba...

poz.- rd

Re: Czy to wznowa ?

PostWysłany: 15 Sty 2018, 13:25
przez rd1
Hejka,

Udało się dziś dostać do gastrologa, który po przeczytaniu opisu TK stwierdził "nic tu nie ma". Na pytanie jak nie ma jak jest stwierdzi, że "nic, co by go niepokoiło" oraz powiedział, że jak by coś niepojącego było to radiolog w opisie dałby zalecenie do dalszej weryfikacji. Stwierdził jeszcze, że jak na poprzedni TK, była ta zmiana, mimo, że nie została opisana w wyniku i minęło siedem miesięcy od tego badania i by coś miało być nie tak to wyniki obecnego TK byłyby zupełnie inny - bardziej niepokojący ;) .

Więc jest OK – porozmawiam o tym jeszcze z onkologiem prowadzącym, w CO-I.

poz. - rd