Nowotwor zlosliwy jądra pT3

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Nowotwor zlosliwy jądra pT3

Postprzez Kamil.kaa » 16 Sty 2018, 08:15

Witam wszystkich
Mam na imie Kamil i mam 30 lat

W listopadzie rozpoznano u mnie nowotór jądra
6 listopada mialem zabieg usunięcia jądra przez pachwinę.

markery przed operacja
bHCG - 2376
AFP 14.1
markery poo operacji 14.12.2017
bHCG - 37 529
LDH - 751
AFP - 82.5

Wynik badania histopatologicznego
Jądro z osłonkami i powrózkiem nasiennymo łącznych wymiarach 13x6x4.5 cm
Na przekroju nacięte wzdłuż osi długiej jądro o wym 6x4x3.9 cm
najądrze dł. 6cmi śr. 1cm
Na przekroju jądra guz o wym. 4x3x3 cm, ograniczony do miąższu narządu przez osłonkę biaława jądra.

Złośliwy, nienasieniakowaty , mieszany nowotór germinalny jądra pT3
rak zarodkowy (Carcinoma embryonale: stanowiacy wiekszą część utkania nowotworowego ponad 75%), złosliwy nowotwór pęcherzyka żółtkowego

Wynik TK klatki piersiowej i jamy brzusznej z kontrastem z 02.01.2018
pola płucne bez widocznych zagęszczeń patologicznych.
powiększonych węzłow chłonnych w śródpiersiu nie stwierdzam
obraz sylwetki serca aorty i naczyn płucnych w normie
w obrębie lewego płata wątroby hipodensyjne ognisko 6 mm - odp najpr torbieli
wzdłuz naczyn brzusznych zmiany węzłowe - najwieksze po stronie lewej na poziomie tętnicy 48x40mm
poza tym obraz narządów jamy brzusznej w normie
w zakresie struktór kostnych objętych badaniem zmian nie stwierdzam

i co teraz?
lekarz wysyla mnie na chemioterapie BEP.
nie mam pojecia czy to dobre rozwiazanie bo nie znam sie na tym wogole

Prosil bym was o pomoc bo niewiem co mam zrobic dalej
Pozdrawiam. Kamil
Kamil.kaa
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 Sty 2018, 13:20

Re: Nowotwor zlosliwy jądra pT3

Postprzez Mateusz95 » 16 Sty 2018, 08:58

Czesc, napisz gdzie sie leczysz. Jestem pewien że jeszcze dziś wypowie się tu jakaś osoba która ma odpowiednią wiedzę aby udzielić Ci odpowiedzi, a ta informacja moze byc wazna. Jako osoba ktora nie dawno byla w podobnej sytuacji wydaje mi sie ze powinienes jak najszybciej rozpoczac leczenie.
Mateusz95
 
Posty: 19
Rejestracja: 18 Paź 2017, 18:57

Re: Nowotwor zlosliwy jądra pT3

Postprzez Kamil.kaa » 16 Sty 2018, 09:06

W kielcach w Świetokrzyskim Centrum onkologi
lek Zachar Karakoz - urolog
lek. Robert Dziura - onkolog
Kamil.kaa
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 Sty 2018, 13:20

Re: Nowotwor zlosliwy jądra pT3

Postprzez tobson85 » 16 Sty 2018, 09:53

Hej
Sytuacja jest bardzo dynamiczna (ze względu na szybko rosnące markery, wysoki poziom bHCG i sporą zmianę w węzłach zaotrzewnowych) dlatego powinieneś rozpocząć leczenie jak najszybciej. Najlepiej jeszcze w tym tygodniu.
Aktualny stan zaawansowania to IIIb, co kwalifikuje Cię do podania 4 cykli schematu BEP.
Teraz należy działać szybko, bo jest o co walczyć.
Kielce nie należą do polecanych na forum ośrodków, dlatego wskazana baczna obserwacja, czy postępują zgodnie z wytycznymi lub leczenie w ośrodku polecanym.
Najbliżej masz chyba Warszawę:
dr n. med. Tomasz Sarosiek -
tomasz.sarosiek@tomaszsarosiek.pl / tel. kom: 601 310 244
lub Częstochowę:
viewtopic.php?f=5&t=1362&p=28764#p28764

Masz naprawde bardzo duże szanse na pełne zdrowie, trzeba tylko dzialac szybko i rozważnie!

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Nowotwor zlosliwy jądra pT3

Postprzez Kamil.kaa » 16 Sty 2018, 10:15

dzis zrobilem dodatkowe badania bHCG, AFP, LDH i czekam na wyniki
w piatek jade do kielc i chyba od nastepnego tygodnia zaczne chemie jak dobrze pojdzie.
Kamil.kaa
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 Sty 2018, 13:20

Re: Nowotwor zlosliwy jądra pT3

Postprzez troll » 16 Sty 2018, 15:15

Witaj,

Podstawowy błąd - nie monitorowano poziomu markerów po zabiegu (lub nie podajesz ich wartości). Wobec tak gwałtownego wzrostu po operacji, zastanawiam się, czy nie należało rozważyć podania chemioterapii w kilka-kilkanaście dni po operacji. Tego jednak już się chyba nie dowiemy.

Konieczne są teraz świeże wyniki i rozpoczęcie chemioterapii. Te 2 miesiące, które upłynęły to może być decydujący okres. Nie jestem pewien, czy nie będzie to miało wpływu na wynik leczenia...

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Nowotwor zlosliwy jądra pT3

Postprzez Kamil.kaa » 16 Sty 2018, 15:48

czyli co to oznacza? ze juz dla mnie moze byc za pozno i chemia moze nie pomoc? dzis bede mial swierze wyniki badan to je dodam do postu
Kamil.kaa
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 Sty 2018, 13:20

Re: Nowotwor zlosliwy jądra pT3

Postprzez romi » 16 Sty 2018, 16:56

Witam
To nie chodzi o to, że nie pomoże, tylko proces leczenia może być dłuższy i bardziej obciążający.
Nowotwór jądra bardzo dobrze poddaje się leczeniu i w każdym stadium istnieje możliwość wyleczenia pod warunkiem prawidłowego postępowania, a tego jak widać Kielce nie zapewniają, dlatego polecamy kontakt do najlepszych ośrodków i lekarzy. Nie wahaj się dzwoń, pisz maila, na pewno uzyskasz pomoc.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nowotwor zlosliwy jądra pT3

Postprzez Kamil.kaa » 16 Sty 2018, 17:36

Chyba nie mam dobrych wiesci.
Bhcg - 59 800
LDH - 609
AFP dopiero w czwartek
O czym swiadczy taki szybki wzrost markerów?
Kamil.kaa
 
Posty: 24
Rejestracja: 15 Sty 2018, 13:20

Re: Nowotwor zlosliwy jądra pT3

Postprzez tobson85 » 16 Sty 2018, 18:15

Hej
Taki szybki wzrost świadczy o szybkim rozwoju choroby, dlatego leczenie należy wdrożyć niezwłocznie.
Marker bHCG przekroczył 50000, a to oznacza, że stadium zaawansowania zwiększyło się do IIIC.
Zadzwoń lub napisz do dra Sarosieka, najlepiej jeszcze dzis. Podaj dotychczasowe wyniki.
Każdy dzień zwłoki z rozpoczęciem leczenia to w tej sytuacji strata cennego czasu.
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości