Nasieniak z przeżutami do wezłów chłonnych

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nasieniak z przeżutami do wezłów chłonnych

Postprzez Krolewsky » 12 Kwi 2018, 21:11

To prawda, że są ludzie nie stosują się do obserwacji a potem przychodzą gdy na pomoc za późno. No ale o tym wiemy i nie musisz się tego bać bo to rozumiesz, że to nie zabawa i trzeba być odpowiedzialnym. Gdy postępujesz zgodnie z wytycznymi to choroba prawie we wszystkich przypadkach jest zupełnie wyleczalna.
Ostatnio edytowany przez Krolewsky 13 Kwi 2018, 10:12, edytowano w sumie 2 razy
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Nasieniak z przeżutami do wezłów chłonnych

Postprzez Maciej83POZ » 13 Kwi 2018, 07:06

Bardzo dziekuje Wam za wsparcie wiem że sa tu ludzie ktòrzy chca pomoc. Postaram sie żyć do czasu do dalszej diagnozy z dnia na dzień skupiajac sie na dojaciu do siebie i na rodzinie.
Pozdrawiam
Maciek
Maciej83POZ
 
Posty: 44
Rejestracja: 16 Lut 2018, 15:19
Miejscowość: Opalenica

Re: Nasieniak z przeżutami do wezłów chłonnych

Postprzez Maciej83POZ » 25 Kwi 2018, 10:59

Hej,
Troszke się pozmienialo TK Pet mam na koniec maja a nie tak jak wczesniej mowiono po 4 tygodniach. Wczoraj bylem na kontroli u urologa ktory stwierdzil iz nie widzi w USG masy wezlowej ktora uciskala na moczowod przez co nerka źle pracowala (wczesniej bardzo widoczna). Zarowno nerka jak i reszta ukladu wyglaja bardzo dobrze. Czekamy na TK by to potwierdzic.
Zbliza sie weekend majowy i tu mam pytanie czy mozna wypic symboliczna lampke wina czy to jeszcze za wczesnie? Pozdrawiam wszystkich.
Maciej83POZ
 
Posty: 44
Rejestracja: 16 Lut 2018, 15:19
Miejscowość: Opalenica

Re: Nasieniak z przeżutami do wezłów chłonnych

Postprzez romi » 25 Kwi 2018, 19:41

Witam
Jeśli tylko nie będziesz miał po chemioterapii wstrętu do alkoholu to lampkę wina możesz wypić.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nasieniak z przeżutami do wezłów chłonnych

Postprzez Maciej83POZ » 25 Kwi 2018, 20:34

Romi tego wlasnie nie wiem;) od 4 stycznia nic nie spozywalem :D
Maciej83POZ
 
Posty: 44
Rejestracja: 16 Lut 2018, 15:19
Miejscowość: Opalenica

Re: Nasieniak z przeżutami do wezłów chłonnych

Postprzez romi » 25 Kwi 2018, 21:07

Witam
Dwa tygodnie po ostatniej chemii może być różnie, spróbuj to się przekonasz.
Są nawet takie głosy, że w czasie chemioterapii niewielka ilość wina nie szkodzi, ale to niczym nie poparte opinie i lepiej wstrzymać się w tym czasie od używek. Zresztą organizm wie najlepiej co mu jest potrzebne.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nasieniak z przeżutami do wezłów chłonnych

Postprzez Maciej83POZ » 25 Kwi 2018, 21:12

Masz racje, lepiej sie wstrzymac . Pozdrawiam
Maciej83POZ
 
Posty: 44
Rejestracja: 16 Lut 2018, 15:19
Miejscowość: Opalenica

Re: Nasieniak z przeżutami do wezłów chłonnych

Postprzez Maciej83POZ » 28 Maj 2018, 16:22

Witam wszystkich,

Jestem po badaniu PET, czy mogę Was prosić o opinię? Czy można się cieszyć, jezeli dobrze rozumiem wytyczne NCCN to pozostaje obserwacja. Jaka jest ewentualność wznowy ?


Opis badania:
Głowa i szyja:
Pojedynczy przetrwały węzeł chłonny nadobojczykowy lewy 10 x 20 mm, bez wychwytu 18F-FDG.
Pozostałe węzły chłonne szyjne i nadobojczykowe niepowiększone, nieaktywne metabolicznie.
Mózg o symetrycznym, równomiernym metabolizmie 18F-FDG, bez zmian ogniskowych.
Fizjologiczny wychwyt 18F-FDG w pozostałych narządach i tkankach głowy i szyi.

Klatka piersiowa:
Przetrwałe węzły chłonne przeponowe górne prawe (między prawą odnogą przepony a kręgosłupem) do 15 x 27 mm, bez wychwytu 18F-FDG.
Pozostałe węzły chłonne śródpiersia oraz węzły chłonne pachowe niepowiększone, nieaktywne metabolicznie.
Miąższ płucny wolny od zmian ogniskowych.

Jama brzuszna i miednica:
Stan po orchidektomii lewostronnej, Jądro prawe bez ognisk zwiększonego wychwytu 18F-FDG.
Konglomerat przetrwałych węzłów chłonnych po lewej stronie aorty brzusznej, poniżej naczyń nerkowych o wym. 35 x 22 mm, bez wychwytu 18F-FDG.
Prawidłowy obraz narządów jamy brzusznej i miednicy mniejszej, bez ogniskowych zaburzeń metabolizmu 18F-FDG. Śledziona dodatkowa we wnęce śledziony właściwej o śr. 13 mm.
Węzły chłonne jamy brzusznej, miednicy mniejszej i pachwinowe niepowiększone, nieaktywne metabolicznie.

Układ kostny:
Fizjologiczny wychwyt 18F-FDG.

Wnioski:
Przetrwałe, nieaktywne masy węzłowe – całkowita odpowiedź metaboliczna.

Pozdrawiam
Maciek
Maciej83POZ
 
Posty: 44
Rejestracja: 16 Lut 2018, 15:19
Miejscowość: Opalenica

Re: Nasieniak z przeżutami do wezłów chłonnych

Postprzez Maciej83POZ » 11 Cze 2018, 11:46

Hej,
Konsultowalem moje wyniki z onkologiem z Waw. Wyglada to dobrze chce wrocic do pracy jak najszybciej czuje sie na silach lecz meczy mnie neutropenia, mam problem z pisaniem:(. Myslicie ze to dobry pomysl już wrocic do pracy?
Pozdrawiam
Maciej83POZ
 
Posty: 44
Rejestracja: 16 Lut 2018, 15:19
Miejscowość: Opalenica

Re: Nasieniak z przeżutami do wezłów chłonnych

Postprzez Krolewsky » 11 Cze 2018, 15:23

Wygląda ok. Co do pracy, to nie wiemy co siedzi Tobie w głowie, jedni wolą pracować inni odpocząć. Jeśli masz myśleć o chorobie to pewnie lepiej zająć głowę pracą. A jeśli praca fizyczna to musi sie wypowiedzieć lekarz czy możesz.
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

cron