początek walki - danek

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: początek walki - danek

Postprzez troll » 16 Sty 2013, 01:08

Witaj,

Podskórnie, podskórnie :) Można też dożylnie ale preferowane jest podawanie podskórne. Przy podaniu dożylnym czas działania leku ulega skróceniu. Ogólnie nie preferuje się tego drugiego sposobu podawania.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: początek walki - danek

Postprzez kat1340 » 16 Sty 2013, 17:41

Niektóre sprawy podawane IV mogą okazać się bardzo przykre, dlatego zaleca się robienie aspiracji podczas strzału, nawet podskórnego.

Ciekawostka - jedynie praktykantki-pielęgniarki się tym przejmowały ^^
kat1340
 
Posty: 99
Rejestracja: 21 Maj 2012, 23:42

Re: początek walki - danek

Postprzez troll » 16 Sty 2013, 18:26

Witam,

Ja się nie spotkałem, żeby pielęgniarki, nawet te z 20 letnim doświadczeniem nie wykonywały aspiracji po wkłuciu a przed iniekcją :) Jak widać co dusza to obyczaj :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: początek walki - danek

Postprzez danek » 17 Sty 2013, 14:51

Żona potwierdza, że to niestety prawda z tą aspiracją-nie wszyscy ją wykonują. Ona oczywiście twierdzi, że robi to zawsze :D :D :D :D

Dziś WBC na poziomie 3,1. Reszta wyników raczej w normie. Temp czasem jeszcze skacze do 38-miejmy nadzieje, że przez tydzień wyniszczę zaraze :)
pozdrawiam wszystkich
danek
 
Posty: 109
Rejestracja: 23 Paź 2011, 20:49

Re: początek walki - danek

Postprzez troll » 22 Sty 2013, 02:03

Witaj,

Jak samopoczucie? Mam nadzieję, że antybiotyk cały czas przyjmujesz? :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: początek walki - danek

Postprzez danek » 22 Sty 2013, 12:05

A dziękuję, duuuużo lepiej. :D Od soboty już nie mam gorączki i sił więcej. Dziś rano dostałem ostatni zastrzyk antybiotyku, uff :)
Trochę kaszel jeszcze męczy, ale mam nadzieję że nie będzie to przeszkodą w podaniu kolejnego cyklu.

Pozdrawiam serdecznie
danek
 
Posty: 109
Rejestracja: 23 Paź 2011, 20:49

Re: początek walki - danek

Postprzez danek » 01 Lut 2013, 11:51

Witajcie!
Od środy jestem w domu po 3 cyklu EP. Po każdej kolejnej dawce chemii trudniej znieść objawy uboczne, jestem słaby, ale dam jakoś rade na oststni kurs :)

Co do 4WSK i dr. Świątonoiwskiego to same pozytywne wrażenia (no stołówka i tv w bydg. lepsze :lol:). Oddział wręcz kameralny, tylko kilkanaście łóżek i miłe piguły.
Dr. jak wiadomo mega fachowy i ludzki. Wreszcie nie czułem się jakbym rozmawiał z jakimś alfa-omegą, a do tego wszystko dr. mi ładnie wytłumaczył.
danek
 
Posty: 109
Rejestracja: 23 Paź 2011, 20:49

Re: początek walki - danek

Postprzez danek » 23 Lut 2013, 10:46

Witajcie!
Wróciłem z 4 ostatniego cyklu EP :D Cieszę, że już po! Teraz zostało tylko powrócić do sił, czekać na TK i dalsze decyzje.
Co do nowości to brak, przeszedłem cykl podobnie jak poprzednie - odpukać może trochę lżej ;)
Kolejne słowa pochwały dla 4WSK, dr.Świątoniowskiego i reszty zespołu.

A z ciekawostek, nie wiem jak Wy ale ja miałem następujące kaprysy/smaki po chemii:
I cykl - chyba z 8 paczek CornFlakes
II cykl - kompoty owocowe, najlepiej czereśniowe - ilości przemysłowe :D
III cykl - 10 paczek andrutów
IV cykl - póki co jabłka wiodą prym, zobaczymy jak dalej hehe :lol:
danek
 
Posty: 109
Rejestracja: 23 Paź 2011, 20:49

Re: początek walki - danek

Postprzez 21tehace21 » 23 Lut 2013, 11:23

Ja tez mialem podobne kaprysy podczas chemii np w pierwszym cyklu zdarzylo mi sie raz jesc kabanosy za ktorymi zawsze przepadalem, teraz nawet nie chce kabanosa na oczy widziec. Tak samo podczas chemii pilem takie jogurty do picia, teraz tez mam do nich jakies obrzydzenie.
21tehace21
 
Posty: 110
Rejestracja: 12 Lis 2012, 16:12

Re: początek walki - danek

Postprzez danek » 26 Lut 2013, 08:26

Witam serdecznie!!

I znów mam problem, byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Minął tydzień od chemii. Od wczoraj rana mam wysoką gorączke-cały czas w okolicach 39st.
Nie mam żadnych innych objawów typowo infekcyjnych-boli mnie tylko gardło, ale taki ból miałem po każdej chemii (w ulotce neupogenu taki objaw jest zaznaczony).

Wyniki najważniejszych parametrów z wczoraj to

Hematokryt 29
Hemoglobina 9,3
Erytrocyty 3,33
Leukocyty 1,1
Płytki 64

CRP 15

Żona jedzie zaraz z tymi wynikami do lekarza POZ, ale chciłbym się od Was dowiedzieć czy to możłiwe że gorączka neutropeniczna moze wystąpić nawet po neupogenie? Kurcze czemu mój organizm nie raguje na zastrzyki? :( i to CRP?

Pozdrawiam
danek
 
Posty: 109
Rejestracja: 23 Paź 2011, 20:49

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości