Mój przypadek

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Mój przypadek

Postprzez tobson85 » 08 Sie 2018, 22:38

Romi,
bHCG podwyższone było od przynajmniej 3 lat - nie wiadomo jak długo jeszcze przed, zanim zostało wykonane pierwsze badanie. W tym czasie Norbert był skanowany wzdłuż i w szerz wiele razy i nic nie znaleziono.
Z tego co wiem, to zmiana na jądrze która się ostatnio pojawiła nie była taka jednoznaczna i konsultowana byla u kilku urologow, którzy nie byli na 100% pewni co to dokładnie jest. Stąd też skierowanie na MRI.
Gdyby sprawa w tym przypadku była taka jednoznaczna od początku to pewnie wszystko szybko zostałoby zdiagnozowane i ogarniete. Polecani na forum onkolodzy też nie zaprzeczyli, że biopsja w tym akurat przypadku może być jedną z opcji dalszego postępowania.
Ważne, że już jest po wszystkim. Teraz czas na badania i oczekiwanie na pełny hispat.
@Norbert - jeśli coś pomieszalem to sprostuj.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Mój przypadek

Postprzez norbert121 » 14 Sie 2018, 17:12

Dziś mam już wynik bhcg <1,2 norma do 5 czyli spadło po wycięciu i nie wiem czy dobrze myślę,ale wygląda na to że się nie zdążył rozsiac . I tak czekam na wynik histopatologiczny i badanie tk wizytą u onkologa 06.09 ciekawe jak będzie wyglądać dalsze leczenie. Afp i ldh jeszcze nie mam, ale zawsze były w normie więc po operacji nie powinny raczej wzrosnąć? Zrobiłem też poziom testosteronu norma 45-970 Zawsze miałem w granicy 1000, a teraz po operacji poziom 32 skad az taki nagly spadek? Pozdrawiam
norbert121
 
Posty: 15
Rejestracja: 22 Lut 2018, 19:45

Re: Mój przypadek

Postprzez romi » 14 Sie 2018, 21:39

tobson85 napisał(a):Romi,
bHCG podwyższone było od przynajmniej 3 lat - nie wiadomo jak długo jeszcze przed, zanim zostało wykonane pierwsze badanie. W tym czasie Norbert był skanowany wzdłuż i w szerz wiele razy i nic nie znaleziono.
Z tego co wiem, to zmiana na jądrze która się ostatnio pojawiła nie była taka jednoznaczna i konsultowana byla u kilku urologow, którzy nie byli na 100% pewni co to dokładnie jest. Stąd też skierowanie na MRI.
Gdyby sprawa w tym przypadku była taka jednoznaczna od początku to pewnie wszystko szybko zostałoby zdiagnozowane i ogarniete. Polecani na forum onkolodzy też nie zaprzeczyli, że biopsja w tym akurat przypadku może być jedną z opcji dalszego postępowania.

Nie odnosiłem się do żadnego z działań lekarzy, tylko stwierdziłem, że jeśli przy podwyższonym bHCG lekarz twierdzi, że to nic groźnego, to coś nie jest tak.
Jakie jeszcze mogą być przypadki oprócz wynikających z przyczyn zewnętrznych łatwych do wyeliminowania i oczywiście nowotworu jądra i ciąży ;) które mogą dawać podwyższony poziom bHCG?
I jednak okazało się że sprawa była jednoznaczna, po zabiegu bHCG spadło do normy.
Teraz masz już z górki i pewnie skończy się na intensywnej obserwacji.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Mój przypadek

Postprzez norbert121 » 16 Sie 2018, 20:37

Witam dziś odebrałem pozostałe wyniki afp i ldh są w normie nic się nie zwiększyły po operacji cały czas na tym samym poziomie . Pozdrawiam
norbert121
 
Posty: 15
Rejestracja: 22 Lut 2018, 19:45

Re: Mój przypadek

Postprzez norbert121 » 08 Lut 2019, 19:37

Witam Was wczoraj miałem pierwsza wizyta kontrolna u onkologia z markerami i tk wszystko jest w porządku z wynikami, a już dziś leżę w IO w Gliwicach celem oceny hormonalnej po zabiegu. Następna wizyta u onkologa dopiero w lipcu! A w Gliwicach myślę że już ostatni raz jestem. Dziękuję i życzę wszystkim dużo zdrowia!
norbert121
 
Posty: 15
Rejestracja: 22 Lut 2018, 19:45

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości