Wynik histopatologiczny (pT1) Potworniak mieszany. Pomocy

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Wynik histopatologiczny (pT1) Potworniak mieszany. Pomoc

Postprzez pusher1983 » 25 Kwi 2018, 23:15

Napisałeś, że ostatnie były robione w zeszłym tygodniu, czyli zakładam, że ok. 21 dni po zabiegu, a nie 28, czyli tempo spadania wydaje się ok.
pusher1983
 
Posty: 21
Rejestracja: 29 Maj 2017, 17:25

Re: Wynik histopatologiczny (pT1) Potworniak mieszany. Pomoc

Postprzez Colin2000 » 26 Kwi 2018, 07:31

Tak. właśnie miałem dodać że to AFP 45 było w zeszłym tygodniu i jest ok. No nic zobaczę dalej, a dzisiaj jadę na TK.
Colin2000
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 Mar 2018, 22:38

Re: Wynik histopatologiczny (pT1) Potworniak mieszany. Pomoc

Postprzez Krolewsky » 26 Kwi 2018, 08:40

Jeśli to są markery po 21 dniach to AFP spada tak jak ma spadać i to jest dobra informacja.

Możesz zobaczyć na poniższy wątek użytkownika Cysio88. Jego wynik histopat sprzed trzech tygodni to też potworniak niedojrzały z domieszką. Kontaktował się z Doktorem Sarosiekiem, więc ważne informacje tam znajdziesz.
viewtopic.php?f=9&t=1743
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Wynik histopatologiczny (pT1) Potworniak mieszany. Pomoc

Postprzez Colin2000 » 27 Kwi 2018, 18:21

Dzisiaj odebrałem opis z Tomografii z kontrastem, wszystko jest ok.
Colin2000
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 Mar 2018, 22:38

Re: Wynik histopatologiczny (pT1) Potworniak mieszany. Pomoc

Postprzez Colin2000 » 27 Kwi 2018, 22:11

Jako, że chcę uniknąć chemii będę dążył, aby upewnić się, że w badaniach wszystko ,,gra,, Mam pytanie odnośnie do HCG, które przed zabiegiem miałem 1,63 niby w normie... ale nie na 0. Czy teraz po zabiegu powinienem mieć poniżej 0...? Obecnie badania robię w innym laboratorium w którym nie ma dokładnego oznaczenia HCG jest <2 czyli mieszczę się w normie.

Następne pytanie które chciałbym się od Was dowiedzieć to o badanie typu CTC. Czy ktoś z Was forumowiczów wykonywał to badanie? Czy warte jest zachodu, trochę to kosztuje...

Pozdrawiam!
Colin2000
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 Mar 2018, 22:38

Re: Wynik histopatologiczny (pT1) Potworniak mieszany. Pomoc

Postprzez romi » 28 Kwi 2018, 00:16

Witam
Czułość aparatury diagnostycznej określa przyjętą normę w laboratorium. Badanie bHCG dobrze wykonywać w laboratorium które pozwala na jak najdokładniejszy pomiar.Wynik badania bHCG u mężczyzny powinien być w okolicy 0, ale może się to zmieniać. Norma poniżej 2 jest ok i Twój wynik mieści się w tych granicach. Jeśli Cię to niepokoi to wykonaj kolejne badanie np. za dwa tygodnie i zobaczysz czy coś się zmieniło. Oczywiście wahania w obrębie normy są normalne i nie należy się tym przejmować.
Badanie CTC moim zdaniem w zasadzie nie wniesie nic w Twojej sytuacji, poza sporymi kosztami. Nie wiem czy jest efektywna w nowotworach jądra, bo z tego co czytałem to metoda Maintrac ma pewne ograniczenia dotyczące rodzajów nowotworów. Poza tym powinny być wykonane przynajmniej dwa testy. Jeśli zdecydujesz się na obserwację to nawet nawrót choroby nie zmieni rokowania i sposobu leczenia.
Ponieważ i Ciebie stwierdzono potworniaka, to konsultacja w dobrym ośrodku jest wskazana (dr Sarosiek).
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Wynik histopatologiczny (pT1) Potworniak mieszany. Pomoc

Postprzez Colin2000 » 28 Kwi 2018, 07:35

Dziękuje Romi za odpowiedź. Rozwiałeś moje wątpliwości co do badania CTC, także dam sobie spokój. Oczywiście jeszcze skonsultuję za i przeciw obserwacji, jednak tak jak podkreśliłem wcześniej będę raczej za obstawiał u siebie obserwację.
Dodam, że jeszcze nie chwalę dnia przed zachodem słońca ponieważ AFP musi być w normie.
Colin2000
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 Mar 2018, 22:38

Re: Wynik histopatologiczny (pT1) Potworniak mieszany. Pomoc

Postprzez Colin2000 » 09 Maj 2018, 14:12

Wczoraj na konsultacji z doktorem zapadła decyzja o obserwacji. Na chwilę obecną markery w normie.Za 2 tygodnie ponownie badanie markerów i ustalenie planu aktywnej obserwacji. Mam nadzieję, że się w najbliższym czasie nic nie ,,rozwinie,,
Bardzo polecam Doktorów z Warszawskiej onkologii. Prof. Wiechno i Dr. Michalskiego!
Pozdrawiam.
Colin2000
 
Posty: 37
Rejestracja: 16 Mar 2018, 22:38

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości

cron