Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Postprzez troll » 10 Lis 2011, 16:23

Witaj,

Mógłbyś przytoczyć datę zabiegu i datę ponownego oznaczenia wartości markerów (tych "miesiąc po zabiegu")?

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Postprzez slowdive » 10 Lis 2011, 16:31

troll napisał(a):Mógłbyś przytoczyć datę zabiegu i datę ponownego oznaczenia wartości markerów (tych "miesiąc po zabiegu")?


Witaj.

Badania sprzed zabiegu - 23.09
Zabieg - 26.09
Badania po zabiegu - 28.10
slowdive
 
Posty: 20
Rejestracja: 09 Lis 2011, 16:01

Re: Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Postprzez troll » 10 Lis 2011, 16:58

Witaj slowdive,

W badaniu histopatologicznym usuniętego jądra rozpoznano dokładnie to co podpowiedział Ci wujek Google :) Markery przed zabiegiem były dość wysokie ale po operacji bardzo ładnie się zbliżały do normy. Dzisiaj wyniki markerów powinny już być w normie i możesz to sprawdzić (a na pewno sprawdzi to onkolog do którego musisz się udać). Świetną wiadomością jest fakt, że bardzo szybko będziesz mieć tomografię i bardzo szybko to wszystko załatwiasz. Chwała Ci za to! Jeśli jesteś w stanie wykonać choćby prywatnie ponownie markery (AFP, bHCG i LDH), na przykład w dniu tomografii to świetnie! Pójdziesz wtedy do onkologa "na gotowo".

Ze względu na naciekanie najądrza stopień zaawansowania zmiany pierwotnej należy ocenić na pT2. I teraz mniej przyjemna wiadomość - w zależności od wyniku TK w dalszej kolejności czeka Cię chemioterapia - 2 kursy, jeśli w TK wszystko będzie okej i markery będą w normie do 3 kursów w przypadku zmian w tomografii lub nieunormowania się markerów. Za to pozytywny aspekt całej sytuacji. W tej chwili wygląda na to, że Twoje rokowanie jest znakomite i ta chemioterapia niech będzie gwoździem do trumny dla choroby, która Ci się niestety przytrafiła :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Postprzez slowdive » 10 Lis 2011, 17:50

Wielkie dzięki, Trollu, uspokoiłeś mnie trochę : -)

Mówisz, że powinienem zrobić niedługo nowe badania markerów. Jest sens po tak krótkim czasie od poprzednich? Coś się może teraz zmienić w nich, same spadną, bez żadnych nowych bodźców zewnętrznych w postaci różnych form leczenia?
Przepraszam, że zadaję banalne z pewnością pytania. Przejrzę potem forum i poczytam dokładniej o tych wszystkich jądrowo-rakowych sprawach.

Pozdrawiam serdecznie.
Michał
slowdive
 
Posty: 20
Rejestracja: 09 Lis 2011, 16:01

Re: Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Postprzez troll » 10 Lis 2011, 17:54

Witaj Michał,

Po to był zabieg, żeby spadły :) Jeśli nic się nie dzieje poza tą zmianą w jądrze to naturalną konsekwencją będzie to, że spadną. Natomiast jeśli nie spadną to będzie oznaczać, że nowotwór już się gdzieś rozprzestrzenił. Oczywiście to bardzo pobieżne przedstawienie sprawy, bo czasami okazuje się, że nowotwór już dał przerzuty a markery spadają albo, że markery są podwyższone pomimo, że nowotworu nie ma ;) Ale pierwszy opis sprawdza się w większości przypadków.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Postprzez slowdive » 10 Lis 2011, 18:36

troll napisał(a):Po to był zabieg, żeby spadły :) Jeśli nic się nie dzieje poza tą zmianą w jądrze to naturalną konsekwencją będzie to, że spadną. Natomiast jeśli nie spadną to będzie oznaczać, że nowotwór już się gdzieś rozprzestrzenił.

Nie no, ja wiem oczywiście, że ten zabieg musiał pomóc. Chodzi mi o to, czy bardziej spadną po miesiącu i jednym tygodniu od zabiegu, niż po miesiącu od niego. ; )
slowdive
 
Posty: 20
Rejestracja: 09 Lis 2011, 16:01

Re: Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Postprzez troll » 10 Lis 2011, 18:58

Witaj,

Liczymy na to, że tak będzie :) AFP spada zgodnie z h1/2 wynoszącym 4,5 do 7 dni, więc powinno jeszcze spaść.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Postprzez slowdive » 11 Lis 2011, 21:34

Jeszcze parę pytań.
W szpitalu w Szczecinie powiedziano mi, żeby z tymi wynikami tomografii zgłosić się właśnie do nich, i potem zbierze się jakaś "komisja onkologiczna"(?), która, o ile dobrze zrozumiałem, zdecyduje, jak mnie dalej leczyć.
Czy na moim miejscu faktycznie leczylibyście się dalej w Szczecinie (biorąc pod uwagę jego niedobrą sławę, chociaż nie wiem, czy do wszystkich miejsc w mieście związanych z onkologią się odnoszącą?), czy lepiej poszukać jakiegoś porządniejszego ośrodka?
Wiem, że się pewnie wygłupię, ale Troll mi pozwolił zadawać głupie pytania :) Bo właściwie jeszcze się nie interesowałem, jak taka chemioterapia miałaby wyglądać - te "kursy chemioterapii": czy będę musiał w ich trakcie leżeć w szpitalu? A jeśli tak, to jak długo mniej więcej taki kurs trwa i jakie są między nimi odstępy?
Planowałem za jakiś czas wyjechać za granicę (na wolontariat), a teraz nie wiem, ile czasu muszę realistycznie poświęcić na siedzenie tutaj z Panem Rakiem. :D
slowdive
 
Posty: 20
Rejestracja: 09 Lis 2011, 16:01

Re: Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Postprzez troll » 12 Lis 2011, 01:42

Witaj,

Oczywiście, możesz się skonsultować w Szczecinie, nikt Ci tego nie zabrania. Poza tym dobrze mieć blisko siebie jakiś ośrodek "w razie czego". Natomiast uzyskanie tzw. "second opinion" jest również bardzo pożądane.
Odnośnie chemioterapii choćby tutaj: viewtopic.php?f=9&t=150#p2185
Takiego czasu nikt Ci nie określi. Dobrze zacząć planować wtedy, gdy leczenie się zakończy. Tak uczciwie bez oszukiwania. No i lubię głupie pytania i możesz zadawać je dalej :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Postprzez mariush72 » 12 Lis 2011, 13:57

Bede pamietał troll o zadawaniu głupich pytan :)
Awatar użytkownika
mariush72
 
Posty: 280
Rejestracja: 18 Paź 2011, 15:35
Miejscowość: M jak miłość

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

cron