Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Postprzez slowdive » 19 Sty 2012, 16:50

Byłem u laryngologa, w audiometrii nie stwierdził większych ubytków, ale problemem pozostają piski w uszach i dziwne zmiany w odbiorze dźwięków - zwłaszcza mowa ludzka czy jakieś szeleszczenie są dla mnie nieprzyjemne, i gorzej zrozumiałe. Dwaj laryngologowie stwierdzili, że niewiele poradzą teraz, póki działają te cytostatyki i komórki nerwowe w uszach nie odbudowały się (Ciekawe zatem, dlaczego wszędzie trąbią o tym, że trzeba natychmiast w takich przypadkach zgłaszać się do nich! Nie wiedzieli.). Teraz dostałem tylko dużą dawkę witaminy B1 i za miesiąc mam się zgłosić na dokładniejsze badania słuchu.
A już wracając do głównej choroby, jestem po dwóch kompletnych seriach chemioterapii, za trzy miesiące mam się zgłosić na badania markerów i do lekarza na kontrolę. Jednak chyba zrobię sobie wcześniej te markery na własną rękę. Właściwie DOPIERO TERAZ zaczynam się bać - że będzie nawrót (według artykułu na stronie Onkonet nawroty w przypadku nienasieniaków zdarzają się w 20-30% przypadków), że gdzieś były niewidoczne przerzuty, że tak naprawdę właściwie nie wiem, skąd to się wzięło i kiedy może się znowu pojawić... (ktokolwiek tak naprawdę wie?) I jak to wszystko wpłynie na długość życia. Te wszystkie statystyki w onkologii są tak cholernie zabawne, że sprawdzają przeżywalność tylko przez następnych 5 lat. A 10? 20? 40? Teraz mam 24 lata i zwyczajne obawy.
slowdive
 
Posty: 20
Rejestracja: 09 Lis 2011, 16:01

Re: Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Postprzez troll » 19 Sty 2012, 17:17

Witaj,

Co do słuchu niewiele niestety poradzę. Miejmy nadzieję, że zmiany w odbiorze dźwięków są przemijające. Kwestia nawrotu - strona Onkonet prezentuje wybiórczą wiedzę na temat nowotworów jądra i jakiekolwiek odnoszenie się do informacji tam zawartych powinno być bardzo ostrożne i zdystansowane. RJForum jako miejsce, gdzie z założenia ma być prezentowana aktualna wiedza w kwestii nowotworów jądra sygnalizowała błędy autorom strony - bez odzewu. Jest tam tylko krótkie omówienie choroby. Absolutną nieprawdą jest, że w takich przypadkach jak u Ciebie dochodzi do wznowy w 20-30% przypadków (popatrz na krzywą Kaplana - Meiera dla chorych leczonych chemioterapią w stadium zaawansowania takim jak Twój - niestety ja mam to w książce więc na Forum tego przedstawić nie mam jak :) ). Statystyki w onkologii owszem, sprawdzają przeżywalność w czasie pierwszych 5 lat po zakończeniu leczenia ale! Przeżycie 5 lat bez wznowy praktycznie oznacza całkowite wyleczenie. Nawroty to na prawdę - 6 w totka ;)

Pozdrawiam, głowa do góry!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Postprzez slowdive » 03 Lut 2012, 23:09

Zrobiłem TK głowy, tak jak zlecił lekarz z Gdańska. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu tego fragmentu - "(...) uwidoczniono pojedyncze, niewielkie (5x7x5mm) ognisko zanikowe rzutujące się przy tylno-dolnym zarysie jądra soczewkowatego w lewej półkuli mózgu."
Guza w mózgu chyba nie ma, ale cóż to za ognisko? Mam się niepokoić? Mam 24 lata i już jakieś zmiany w mózgu? O co tu chodzi? Nie mogę znaleźć o tym żadnych informacji. Coś dalej z tym robić mam?
slowdive
 
Posty: 20
Rejestracja: 09 Lis 2011, 16:01

Re: Rozpoznanie: D41.7, Guz jądra prawego cT1NxMx

Postprzez troll » 05 Lut 2012, 04:04

Witam,

Wydaje mi się, że to jakaś zmiana z przeszłości. Na pewno warto porozmawiać o tym z neurologiem i/lub neurochirurgiem. Nawet nie w kwestii operacji, bez przesady, po prostu warto mieć wiedzę co dalej z tym robić od specjalisty.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości

cron