RJ nasz przypadek

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: RJ nasz przypadek

Postprzez iwonaaa » 13 Sie 2018, 20:29

Wątroba boli, żołądek boli, ogólne osłabienie.
Może masz rację ż tymi badaniami, na pewno dostaniemy od doktora cały komplet badań, ale może jak pojedziemy że swoimi to czegoś szybciej się dowiemy. Przynajmniej tak sobie to tłumaczę.
Pozdrawiam
iwonaaa
 
Posty: 28
Rejestracja: 07 Cze 2018, 21:00

Re: RJ nasz przypadek

Postprzez iwonaaa » 24 Sie 2018, 17:38

Witam,
Jesteśmy po kontroli u lekarza. Na początek markery:
AFP- 8,4 (norma do7)
bHCG-<0,100 (nrma do 2)
LDH- 210- (135-225)
Mamy za sobą także usg drugiego jądra i usg jamy brzusznej tutaj wszystko w porządku. Co do AFP jest do kontroli, markery do powtórzenia za miesiąc, i tak co miesiąc aby zobaczyć czy jest stabilizacja. We wrześniu także tomograf.
Chciałam podziekowac wszystkim którzy tworzą to forum za rady i wsparcie, które były nieocenione, bo to dzięki Wam wiedzieliśmy jak mamy dalej postepować. Mam nadzieję, że teraz bedziemy się dzielić tylko pozytywnymi wynikami z kontroli.
P.S. chciałam się pochwalić, że dwa tygodnie temu zostaliśmy rodzicami :)

Pozdrawiam
Iwona
iwonaaa
 
Posty: 28
Rejestracja: 07 Cze 2018, 21:00

Re: RJ nasz przypadek

Postprzez romi » 24 Sie 2018, 17:53

Gratulacje.
Teraz będziecie bardzo zajęci, ale mimo to pamiętajcie o terminach kontroli.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: RJ nasz przypadek

Postprzez iwonaaa » 12 Wrz 2018, 16:36

Witam
Aktualizuje nasz wątek, jesteśmy po pierwszych badaniach od zakończenia leczenia,markery nareszcie są w normie
AFP- 5,60 (norma do 7)
bHCG<0,102(norma-2)
LDH- 165 ( 135-225)

Ale wynik TK trochę jest niepokojący. Przytoczę fragment badania płuc, reszta jest okej:

-węzły chłonne wnęk i śródpiersia niepowiększone
-w segm.6 PP i w szczelinie międzypłatowej PL dwa podopłucnowe niespecyficzne guzki do 4 mm
-u podstawy obu płuc w porównaniu z badaniem poprzednim pojawiły się niespecyficzne zmian naciekowe - zapalne ?
-nie ma płynu w jamach opłucnej .
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam
iwonaaa
 
Posty: 28
Rejestracja: 07 Cze 2018, 21:00

Re: RJ nasz przypadek

Postprzez romi » 12 Wrz 2018, 20:10

Witam
Myślę, że nie ma się czym martwić, zresztą jest sugestia radiologa, że to mogą być zmiany pozapalne.
Nie było ostatnio jakiegoś przeziębienia?
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: RJ nasz przypadek

Postprzez iwonaaa » 12 Wrz 2018, 20:38

Doktor także nam mówił że tymi zmianami narazie się nie przejmować, przeziębienia nie było ale jak pytałam Krzyśka to mówił że w dniu tk na pewno bolało go gardło więc nie wiem czy to mialo jakiś wpływ.
A tymi guzkami też się nie przejmować na razie? Tk płuc mieliśmy pierwszy raz, wcześniej tylko rentgen także nawet nie wiem czy one wcześniej były i czy były by widoczne. Opis tk doktor nam mailem wysłał i nie odniósł się do tych guzkow a mnie to trochę martwi.
iwonaaa
 
Posty: 28
Rejestracja: 07 Cze 2018, 21:00

Re: RJ nasz przypadek

Postprzez romi » 12 Wrz 2018, 20:50

Witam
Poczekajcie do następnego badania. Bezpośrednio po chemioterapii nie należy wyciągać daleko idących wniosków, bo w organizmie krążą jeszcze cytostatyki i minie jakiś czas kiedy organizm zregeneruje się i wszystko wróci do normy.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: RJ nasz przypadek

Postprzez troll » 12 Wrz 2018, 22:35

Guzków subcentymetrowych płuca, bez innych cech rozsiewu nie należy klasyfikować z góry jako meta lub jakieś inne ogniska nowotworowe. Badanie kontrolne TK za 2-3 miesiące będzie decydujące.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: RJ nasz przypadek

Postprzez iwonaaa » 01 Lut 2019, 19:40

Cześć wszystkim
Jesteśmy po kontrolnym tk, wszystko w porządku, markery także w normie. Pozdrawiamy wszystkich i zdrowia życzymy.

Iwona
iwonaaa
 
Posty: 28
Rejestracja: 07 Cze 2018, 21:00

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Piotrek30 oraz 22 gości