Znaczne powiększenie jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Znaczne powiększenie jądra

Postprzez C13ply » 18 Cze 2018, 15:08

Witam,

jestem nowy na forum, chciałbym się zapytać o jedną rzecz.

Stwierdzono u mnie guz na jądrze, urolog kazał zrobić badanie krwi oraz USG. Oba badania zrobiłem, i udałem się na konsultację. Lekarz prowadzący poinformował mnie, że wyniki z krwi mam dobre, jednak jądro do usunięcia (podejrzewa potworniaka). Konsultacje miałem 6 czerwca, natomiast na zabieg usunięcia jądra lekarz zapisał mnie na 16 lipca. Obecnie jądro się powiększyło (2 razy większe niż to zdrowe) i odczuwam lekki dyskomfort oraz ucisk.

Chciałbym się zapytać czy to normalne ( to powiększenie jądra) i czy powinienem tyle oczekiwać na zabieg?

Pozdrawiam.
C13ply
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 Cze 2018, 15:01

Re: Znaczne powiększenie jądra

Postprzez Krolewsky » 18 Cze 2018, 15:28

Jądro jest powiększone z powodu guza więc ciężko to nazwać "normalnym".
Napisz jaki jest rozmiar guza oceniony na podstawie USG?
Lekarz powiedział czy tylko na podstawie markerów spodziewa się potworniaka, czy może też na podstawie obrazu USG?
Po samych markerach nie mozna nigdy być pewnym potworniaka bo moze być też nasieniak niewytwarzający markerów, rak zarodkowy tez moze nie dawać markerów.
W każdym razie ja na Twoim miejscu domagałbym się jaknajszybszej operacji ponieważ:
1. Potworniak także może być złośliwy
2. Lekarz nie może dać 100% że to potworniak (tak zakładam, może się myle) a wówczas istnieje szansa że zwlekacie z wycięciem guza który może się rozsiać.
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Znaczne powiększenie jądra

Postprzez romi » 18 Cze 2018, 21:28

Witam
Czekanie tyle czasu nie wchodzi w grę. Jeśli guz jest do usunięcia to trzeba działać natychmiast. Ponieważ planowo proponują Ci 16 lipca co jest terminem zdecydowanie za długim, trzeba iść na SOR i zgłosić silne bóle jądra, powiększenie i ogólny dyskomfort. Tam na pewno zbada Cię urolog i zdziwię się jeśli od razu nie trafisz na stół. To w zasadzie jedyna skuteczna metoda szybkiego załatwienia sprawy. Spróbuj, niczego nie ryzykujesz, bo to wszystko jest prawda.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości