czy to rak jadra?

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

czy to rak jadra?

Postprzez rocky57 » 14 Lis 2011, 23:49

Cześć, to mój pierwszy post na forum. Mam 17 lat i pare tygodni temu zauważyłem na lewym jadrze mały twardy guzek, wielkości około 1 mm. Przez pewien czas o tym zapomniałem, a teraz wyczuwam na lewym jądrze lekkie nierówności. Nie jest ono powiększone, nie odczuwam też bólu, jednak jestem nieco zaniepokojony. :( Powiedziałem o wszystkim matce, ona umówiła mnie do lekarza rodzinnego. Czy nie lepiej od razu iść do lekarza specjalisty prywatnie? Czy z takimi dolegliwościami idzie sie do urologa? Czego moge sie spodziewac, czy to moze być rak? Z góry dzięki za odpowiedź...
rocky57
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Lis 2011, 23:29

Re: czy to rak jadra?

Postprzez troll » 14 Lis 2011, 23:56

Witaj,

Niczego tak wcześnie wykluczyć nie można, tym bardziej przez Internet, natomiast pewne jest, że dobrze robisz obserwując się i dobrze zrobisz, gdy Twoje wszelkie wątpliwości rozwieje właśnie lekarz urolog. Najpierw do rodzinnego po skierowanie i potem do urologa. Dodatkowo w razie wątpliwości badanie USG załatwi sprawę. I póki co na nowotwór to nie wygląda :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

cron