RJ - Carcinoma Embrionale - pT2N2M0S0 - 3 x BEP (obserwacja)

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: RJ - Carcinoma Embrionale - pT2N2M0S0 - 3 x BEP (w trakc

Postprzez tobson85 » 28 Sie 2018, 08:00

Hej
Super, że dobrze znosisz leczenie.
Chemioterapia działa ogólnoustrojowo, wiec wiąże się z różnymi skutkami ubocznymi. Bóle głowy się zdarzają. Informuj na bieżąco swojego lekarza prowadzącego o wszystkich niepokojących Cię kwestiach.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: RJ - Carcinoma Embrionale - pT2N2M0S0 - 3 x BEP (w trakc

Postprzez QbsonTheKing » 28 Sie 2018, 10:22

Bóle głowy zdarzały się oczywiście :) Takie jakie opisujesz akurat najbardziej pasują mi do moich bólów głowy podczas brania zastrzyków na podniesienie granulocytów (mało uciążliwe). Choć w moim przypadku po każdej dolewce, równo 3 dni później miałem całodobową przeogromną migrenę. Dla spokoju miałem zrobioną tomografię głowy, która nic jednak nie wykazała ;) Cieszę się, że dajesz radę !
QbsonTheKing
 
Posty: 23
Rejestracja: 14 Mar 2018, 02:12
Miejscowość: Warszawa

Re: RJ - Carcinoma Embrionale - pT2N2M0S0 - 3 x BEP (w trakc

Postprzez cedric » 05 Wrz 2018, 07:14

@QbsonTheKing: No ja mam właśnie te bóle w podobnym okresie jak Ty. Onkolog powiedziała, że zrobimy TK głowy żeby mieć jasność. Dostałem też skierowanie do okulisty, bo są to mimo wszystko też bóle oka i czasami jedna źrenica jest powiększona (anizokoria)

Podsumowanie aktualnej sytuacji:
- sama 5-dniówka 2go cyklu w lepszej formie fizycznej niż pierwsza, aczkolwiek wiadomo: mega zmęczenie i senność, brak sił na wszystko
- wyniko badań krwi przed pierwszą dolewką podobnie jak po pierwszej 5-dniówce: obniżone krwinki czerwone, hemoglobina i hematokryt, brak eozynocytów i monocytów, a reszta parametrów (m. in. krwinki białe i neutrocyty) w normie
- nowością po 5-dniówce były zawroty głowy (w poniedziałek omdlałem), zwiększone mdłości i puls w granicach 135-145 - teraz już OK (generalnie zawsze w środę po pierwszej dolewce dochodzę do takich sił, które pozwalają w miarę normalnie funkcjonować)
- piszczenie i szumy w uszach ustąpiły praktycznie całkowicie w wyniku zażywania Betaserc (3 tabl/dzień)
- wcześniej zapomniałem dodać że decyzje z PZU (w sprawie zgłoszenia ciężkiej choroby) miałem po 4 dniach roboczych i w ten sam dzień pieniądze byly na koncie :)
- tak więc jestem już za połową chemioterapii 3xBEP :) Zdaniem Pani onkolog tolerancja chemioterapii dobra
cedric
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Lip 2018, 22:11

Re: RJ - Carcinoma Embrionale - pT2N2M0S0 - 3 x BEP (w trakc

Postprzez cedric » 19 Wrz 2018, 19:48

Witam wszystkich po dłuższej przewie. Drugi cykl minął bez problemów, więc trzeci miałem rozpocząć 17.09, ale... 14.09 trafiłem na SOR z ostrym zapaleniem wyrostka robaczkowego. W ten sam dzień miałem operację (metodą klasyczną, blizna 10 cm), 17.09 zostałem wypisany do domu. Wstępnie mam chemię (tj. 3 cykl BEP) przesuniętą na 24.09. Czy wie ktoś może po jakim czasie od operacji można bezpiecznie powrócić do chemii bez szkody dla podjętego leczenia onkologicznego? Będę wdzięczny za odpowiedź
cedric
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Lip 2018, 22:11

Re: RJ - Carcinoma Embrionale - pT2N2M0S0 - 3 x BEP (w trakc

Postprzez troll » 19 Wrz 2018, 23:52

Chemioterapię można podać praktycznie zaraz po operacji, jednak wymagane jest doświadczenie lekarza onkologa klinicznego i jego współpraca z zespołem chirurgicznym, który przeprowadzał operację. Przesunięcie 10 dniowe to już sporo. Musisz rozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym, jednak dla mnie operacja nie jest okolicznością, która może zaburzyć cykl na więcej niż 3-4 dni i to przy wystąpieniu terminu kolejnego kursu zaraz po operacji. Jeśli po pierwszym kursie operacja miała miejsce w 1-2-3 dniu po leczeniu, rytm nie powinien być zaburzony.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: RJ - Carcinoma Embrionale - pT2N2M0S0 - 3 x BEP (w trakc

Postprzez cedric » 20 Wrz 2018, 05:52

Trollu, dziękuję za odpowiedź.

W moim przypadku niepokój lekarzy budziło CRP na poziomie 130 w momencie wypisu, dlatego też cały czas zażywam dwa antybiotyki.

W trakcie diagnostyki wyrostka miałem robione TK brzucha, z którego wynika częściowa regresja zmian:
- 14.09 (po dwóch cyklach BEP): pojedynczy węzeł chłonny nad rozwidleniem aorty wielkości 20 x 16 mm
- 11.09 (przed rozpoczęciem chth): nad rozwidleniem aorty dwa powiększone węzły chłonne o wym. 25 x 32 i 14 x 15 mm.

Bardzo cieszy mnie to, że widać już pierwsze efekty zastosowanej chth, i bardzo liczę na całkowitą regresję.

Czy taka szybkość zmian (zmniejszania się węzłów chłonnych) jest prawidłowa?
cedric
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Lip 2018, 22:11

Re: RJ - Carcinoma Embrionale - pT2N2M0S0 - 3 x BEP (w trakc

Postprzez cedric » 06 Paź 2018, 13:09

Witam wszystkich,

W poniedziałek czeka mnie ostatnia dolewka bleomycyny w trzecim cyklu (ostatnim na obecną chwilę). Miałem dziś robione badania krwi i markerów. Niepokoi mnie trochę systematyczny wzrost AFP - w granicach normy ale jednak wzrost. Przy normie do 7.28 wyniki są następujące:
07.07 - 1.84 (przed orchidektomią)
23.07 - 1.98 (po orchidektomii)
02.08 - 2.15 (przed rozpoczęciem chth)
25.08 - 2.51 (po 1. cyklu BEP)
06.10 - 3.71 (w trakcie 3. cyklu BEP)

Przez cały okres leczenia ALAT, ASPAT były w normie. Podobnie kreatynina. W dniu dzisiejszym LDH 203 (125-220), bHCG < 1.2, ALAT 16 (<55), ASPAT 13 (5-34).
W histpacie był tylko carcinoma embryonale AFP (-).

Co sądzicie na temat tego wzrostu AFP?
cedric
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Lip 2018, 22:11

Re: RJ - Carcinoma Embrionale - pT2N2M0S0 - 3 x BEP (w trakc

Postprzez tobson85 » 06 Paź 2018, 15:26

Hej
Wzrost jest niewielki i w granicach normy. Wszystko jest w porządku. Nie ma powodu do niepokoju.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: RJ - Carcinoma Embrionale - pT2N2M0S0 - 3 x BEP (w trakc

Postprzez cedric » 11 Paź 2018, 15:33

Dziękuję tobson85 za odpowiedź :) Trochę się uspokoiłem :)

W poniedziałek (08.10) przyjąłem ostatnią dolewkę bleomycyny 3go cyklu BEP. Teraz powoli dochodzę do siebie, ale towarzyszą mi zawroty głowy przy wstawaniu po siedzeniu lub kucaniu, ogólne osłabienie, problemy z pamięcią, powiększająca się źrenica jednego oka (okulista nic nie ustalił i dał skierowanie do neurologa).

24.10 mam TK miednicy + brzucha + klatki piersiowej + głowy. Po otrzymaniu wyników do onkologa i decyzja co dalej. Na obecną chwilę pewnie albo koniec leczenia albo RLPND tego jednego węzła okołoaortalnego (który po 2gim cyklu miał 20 x 16 mm). Co raz bardziej przeraża mnie myśl o tej operacji...

Jakie badania (markery, próby wątrobowe itd.) i w jakim czasie po zakończonej chemioterapii powinienem zrobić?
cedric
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Lip 2018, 22:11

Re: RJ - Carcinoma Embrionale - pT2N2M0S0 - 3 x BEP (w trakc

Postprzez LEONIDAS77 » 12 Paź 2018, 13:06

Witaj cedric wydaje mi się że TK trochę za wcześnie z tego co się i się oriętuje to od 4 do 6 tyg tj powinno być po zakończeniu ostatniego cyklu , może niech ekspert się wypowie.
Pozdrawiam leo.
LEONIDAS77
 
Posty: 73
Rejestracja: 08 Maj 2018, 17:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

cron