RJ - Carcinoma Embrionale - pT2N2M0S0 - 3 x BEP (obserwacja)

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

RJ - Carcinoma Embrionale - pT2N2M0S0 - 3 x BEP (obserwacja)

Postprzez cedric » 06 Lip 2018, 22:35

Witam wszystkich serdecznie, jeśli ktoś będzie mógł mi pomóc to będę wdzięczny.
Kilka dni temu miałem robione USG, które wskazało, że obecny jest guz (wyczuwalny palpacyjnie). Opis: Jądra prawidłowej normalnej wielkości normoechogenne. W jądrze prawym obecny jest nieco słabiej ograniczony obszar wielkości 30x22x20mm wskazujący cechy niewielkiego unaczynienia. W obu pachwinwch obecne owalne nieco większe węzły chłonne z odwnękowym unaczynieniem. Przyaortalnie powiekszony węzeł chłonny 22x20mm (utrudniona ocena przez gazy jelitowe).
Morfologia, OB, CRP, TSH z połowy maja w porządku. Markery z połowy czerwca: bHCG 0.1 mIU/ml (<2), LDH 221 U/l (135-225), AFP 2.2 ng/ml (0-7).
Dzis byłem u urologa, w przyszłym tygodniu mam TK a za kolejny tydzień kolejną wizytę. Konieczne będzie usunięcie przezpachwinowe jądra.

Mam następujące nurtujące mnie pytania:
- Co oznacza opis tych węzłów chłonnych? Czy ten opis może mieć coś wspólnego z przeżutami/zajęciem węzłów chłonnych? (Wiem, że dopiero TK to potwierdzi, ale lekarze nic nie skomentowali tych węzłów)
- Jak długi jest pobyt w szpitalu po usunięciu jądra? Po jakim czasie będę mógł wrócić spowrotem do pracy (nie jest to praca fizyczna)?
Ostatnio edytowany przez cedric 10 Maj 2019, 10:59, edytowano w sumie 2 razy
cedric
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Lip 2018, 22:11

Re: RJ - Mój przypadek

Postprzez romi » 06 Lip 2018, 23:00

Witam
Powiększone węzły chłonne przy podejrzeniu lub potwierdzonym nowotworze jądra są z reguły traktowane jako przerzut.
Pobyt w szpitalu to z reguły 2-3 dni. Zdjęcie szwów po 7-10 dniach. Jeśli po zdjęciu szwów, lub wcześniej nie będziesz odczuwał dyskomfortu i bólu, to pracować oczywiście możesz, przy czym siedzenie dłuższy czas w jednej pozycji może być uciążliwe, tak jak i długotrwałe stanie.
Zresztą środki przeciwbólowe skutecznie eliminują ból, ale również nieco zamulają, także jeśli to praca umysłowa, to być może będzie możliwa po wyjściu ze szpitala.
Jeśli zapadła już decyzja o usunięciu jądra, to im szybciej będzie zabieg tym lepiej. Postaraj się przyspieszyć termin. Badanie TK można zrobić po zabiegu.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: RJ - Mój przypadek

Postprzez cedric » 06 Lip 2018, 23:26

Bardzo dziękuję za odpowiedź, choć pierwsza jej część (dotycząca węzłów chłonnych) nie napawa mnie optymizem. Bardzo dziękuję
cedric
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Lip 2018, 22:11

Re: RJ - Mój przypadek

Postprzez romi » 06 Lip 2018, 23:45

Jeśli już, to najbardziej podejrzany jest ten węzeł przyaortalny, bo to pierwsze miejsce przerzutów. Zastanawia mnie to przewlekanie terminu zabiegu, tydzień do wizyty, kolejny tydzień TK i pewnie kolejny tydzień czekania na wynik.
Koniecznie trzeba przyspieszyć termin zabiegu.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: RJ - Mój przypadek

Postprzez cedric » 13 Lip 2018, 13:14

Witam wszystkich ponownie. Wczoraj miałem orchidektomię, dziś już jestem w domu :) Trochę obolały ale w domu :) Na razie mam tylko wynik TK klatki piersiowej: Nie wykazano cech rozsiewu do narządów klatki piersiowej. W segmencie 10PL i 4PP drobne niespecyficzne guzki podopłucnowe o śr ok. 2mm. Poza tym płuca bez zagęszczeń miąższowych i zmian ogniskowych. We wnęce płuca prawego węzeł chłonny 9x14 mm(proponuję kontrolę obrazową). W śródpiersiu kilka niespecyficznyxh węzłów chłonnych do 7 mm.

WynikiTK brzucha i miednicy mniejszej będę miał w przyszłym tygodniu. Hist-Pat za 2 tyg. Po przeczytaniu forum i rozmowie z lekarzami wiem, że najlepiej dla mnie będzie jak wezmę chemię, do czego jestem przekonany.

Co myślicie o wynikach?
cedric
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Lip 2018, 22:11

Re: RJ - Mój przypadek

Postprzez mardeb76 » 13 Lip 2018, 16:04

Witaj,
Na podstawie dotychczasowego USG i RTG mogą niepokoić powiększone węzły chłonne. Aby mówić o konkretach konieczne TK najlepiej kompletu tzn. jama brzuszna, miednica mała i klatka piersiowa oraz opis badania histopatologicznego. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: RJ - Mój przypadek

Postprzez cedric » 13 Lip 2018, 18:14

@mardeb76: RTG nie było robione. Powyżej jest opis TK klatki. Wyniki TK brzucha i miednicy będą w przyszłym tygodniu. Histpat za 2 tyg.
cedric
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Lip 2018, 22:11

Re: RJ - Mój przypadek

Postprzez romi » 13 Lip 2018, 20:08

Teraz spokojnie dochodź do siebie. Za kilka dni wykonaj badanie markerów LDH, AFP i bHCG i czekaj na wyniki badania histopatologicznego.
Najważniejszy krok masz za sobą, ognisko choroby została usunięte.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: RJ - Mój przypadek

Postprzez cedric » 14 Lip 2018, 08:26

Romi bardzo dziękuję za wsparcie. Po operacji wszystko OK. Najgorsza była pierwsza doba, bo nie mogłem wstawać (miałem zakaz), no ale jakoś to zniosłem i już kolejnego dnia mogłem "śmigać" w żółwim tempie rzecz jasna :)
cedric
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Lip 2018, 22:11

Re: RJ - Mój przypadek

Postprzez cedric » 21 Lip 2018, 11:26

Witam wszystkich, Już mam komplet badań.

Skrót TK: "Dwa patologiczne węzły chłonne nad rozwidleniem aorty (25x32mm i 14x15mm), dodatkowo w tej okolicy dość liczne węzły okołoaortalne". "We wnęce płuca prawego węzeł chłonny w górnych granicach normy (proponuję kontrolę obrazową)". Narządy (wątroba, płuca, nerki, śledziona) nie powiększone i bez patologii. Jedynie w płucach drobne niespecyficzne guzki podopłucnowr o śr. ok 2 mm (seg.10PL, seg.4PP).

HISTPAT: słaboodgraniczony guz 2,4x2,2cm, makroskopowo zdaje się naciekać sieć jądra i ogniskowo nacieka osłonkę białawą. Carcionoma embryonale. W rzucie najądrza ogniska germ cell neoplasia z drobnym ogniskiem seminoma.

Od koordynatorki pakietu onkologicznego dowiedziałem się, że czeka mnie chemioterapia BEP (decyzja konsylium). W poniedziałek jadę po skierowanie na badania i będę miał wizytę u onkologa.

Jam myślicie - proszę o radę, informację:
1. Ile będę miał tych cykli BEP?
2. Jakie to stadium zaawansowania i jakie są rokowania?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi! :)
cedric
 
Posty: 35
Rejestracja: 06 Lip 2018, 22:11

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości