Paweł, Warszawa - nienasieniak 4x BEP

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Paweł, Warszawa - nienasieniak 4x BEP

Postprzez tobson85 » 15 Paź 2018, 17:43

Hej
Jasne, że szanse są. Oczywiście przy dużych zmianach takie jak zostały stwierdzone u Was prawdopodobienstwo jest wieksze, że po zakończonej chemioterapii zmiany resztkowe będą zbyt duże i trzeba będzie je usunąć.
Jednak regresje zmian bywają czasem naprawdę spektakularne.
Tyle przeszliście, wiec nawet jak potrzebna będzie operacja to i to przetrwacie.
Markery ładnie spadły, wiec tylko się cieszyć z tej informacji ;)
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Paweł, Warszawa - nienasieniak 4x BEP

Postprzez olaa » 24 Paź 2018, 12:52

Cześć,

Odebraliśmy wyniki TK zrobionego trochę ponad 4 tygodnie po zakończeniu chemioterapii. Wizytę u Pani doktor mamy dopiero w poniedziałek, może ktoś mógłby skomentować wyniki Pawła.
Zdjęcie wyników widoczne w linku poniżej

https://drive.google.com/open?id=1eWiLFE7kNcTuRo5Gu-v9RFJ_WZvnRft2

Pozdrawiam
Ola
olaa
 
Posty: 32
Rejestracja: 06 Lip 2018, 11:09

Re: Paweł, Warszawa - nienasieniak 4x BEP

Postprzez tobson85 » 24 Paź 2018, 17:04

Hej
Bardzo dobre wieści. Całkowita regresja w płucach i spora regresja w przestrzeni zaotrzewnowej.
Jednak ze względu na dosyć duża zmianę resztkowa w węzłach (powyżej 1 cm) konieczny będzie zabieg RPLND.
Daliście radę z chemia, dacie radę przejść też przez operacje.
Trzymajcie sie
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Paweł, Warszawa - nienasieniak 4x BEP

Postprzez olaa » 30 Paź 2018, 13:14

Cześć Wszystkim,

Pani doktor potwierdziła słowa Tobiasza, trzeba zrobić operację. Mamy już termin u dr Rogowskiego (widzę, że na forum to polecany specjalista) na 27.11.2018.

I znów kolejne pytania: czy ten termin jest długi? czy powinniśmy jeszcze zasięgnąć opinii u innych lekarzy, czy waszym zdaniem jest to zbędne? Czy w czasie czekania na operacje warto jeszcze robić badania markerów na własną rękę lub jakieś inne badania?

Dodatkowo Pawła trochę ostatnio pobolewają plecy w odcinku lędźwiowym, wcześniej (czyli w trakcie trwania chemioterapii i trochę po niej) nie miał takich dolegliwości. Jest to sporadyczny i lekki ból. TK pokazało tylko ten jeden węzeł, który i tak zmniejszył się w stosunku do stanu przed leczeniem...Czy to może mieć związek z nowotworem? Pani doktor na razie nie widzi powodów do obaw, mówi, że może to powodować ten węzeł, który jest położony przy kręgosłupie... a jak wy myślicie? czy to może być coś groźnego?

może trochę wariuję, ale chce mieć pewność, że robimy wszystko co możemy i że nic nie zostanie zaniedbane

Pozdrawiam
Ola
olaa
 
Posty: 32
Rejestracja: 06 Lip 2018, 11:09

Re: Paweł, Warszawa - nienasieniak 4x BEP

Postprzez troll » 30 Paź 2018, 16:20

Witaj,

Biorąc pod uwagę, że doktor Rogowski jest jeden, a pacjentów naprawdę wielu, nie jest to najgorszy termin. Ważne, że ustalony i potwierdzony.

Warto za 2-3 tygodnie skontrolować markery. Ból pleców może wynikać nie tylko z obecności (małej!) zmiany w przestrzeni zaotrzewnowej ale także ze skutków ubocznych leczenia w tym przyjmowania czynnika wzrostu granulocytów. Bóle pleców w okolicach lędźwiowych - kości miednicy, która bierze największy udział w produkcji granulocytów i jest silnie stymulowana G-CSF nie jest bez znaczenia. Jest to też najczęstszy skutek uboczny leczenia G-CSF.

Który onkolog Was prowadzi? - sorry, nie doczytałem :)

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Paweł, Warszawa - nienasieniak 4x BEP

Postprzez olaa » 30 Paź 2018, 16:42

Trollu,

bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, trochę mnie uspokoiłeś :) nie wiedziałam, że czynnik wzrostu może tak długo dawać skutki uboczne.

A naszym onkologiem prowadzącym jest dr Skoneczna

Pozdrawiam
Ola
olaa
 
Posty: 32
Rejestracja: 06 Lip 2018, 11:09

Re: Paweł, Warszawa - nienasieniak 4x BEP

Postprzez olaa » 30 Lis 2018, 10:53

Cześć wszystkim,

Mała aktualizacja o tym, co u nas.

Paweł wczoraj miał operacje. Wszystko poszło dobrze, bez komplikacji. Zabieg trwał dość krótko, ok 2 godzin (co mnie trochę zdziwiło, bo naczytałam się, że RPLND trwa 4-6h). Doktor wyciął wszystko co trzeba było i powiedział, że na jego oko wygląda to na martwicę. Mam nadzieję, że histpat to tylko potwierdzi :)

Po operacji Paweł jest zmęczony i obolały, ale mówi, że nie jest źle :) Dziś nie może jeszcze jeść i pić, ale ma próbować wstać. Przeniesiono go już rano na zwykłą salę.

Teraz już tylko pozostaje czekanie na wyniki i powrót do sprawności. Po orchidektomii szybko doszedł do siebie, chemioterapie zniósł świetnie, więc myślę, że teraz też będzie ok :)

Cieszę się, że to już za nami. Pozdrawiam wszystkich czytających :)

Ola
olaa
 
Posty: 32
Rejestracja: 06 Lip 2018, 11:09

Re: Paweł, Warszawa - nienasieniak 4x BEP

Postprzez bbeata84a » 30 Lis 2018, 21:30

Hej Ola, trzymajcie się zdrowo, teraz najważniejsze to dbać o siebie i pilnować badań kontrolnych! To bardzo ważne, żeby robić badania. Pozdrawiam
bbeata84a
 
Posty: 38
Rejestracja: 20 Paź 2018, 12:24

Re: Paweł, Warszawa - nienasieniak 4x BEP

Postprzez olaa » 05 Gru 2018, 12:15

Cześć Wszystkim,

Mam pytanie, a nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi w wyszukiwarce forum :) Paweł ma po operacji RPLND załozony dren, do którego spływa chłonka. Przez pierwsze dni w worku płyn był krwisty, od wczoraj jest koloru żółtawego, wydaje się być coraz jaśniejszy. Lekarze, pielęgniarki mówią, że to normalne i że trzeba czekać aż przestanie lecieć.

Dwa dni temu płynu było ok 300 ml, ale wczoraj już 700, dzisiaj znów wygląda na to, ze będzie sporo na koniec dnia. Czy można jakoś ocenić ile jeszcze to potrwa? Czy rzeczywiście nie ma powodów do obaw?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Ola
olaa
 
Posty: 32
Rejestracja: 06 Lip 2018, 11:09

Re: Paweł, Warszawa - nienasieniak 4x BEP

Postprzez olaa » 13 Gru 2018, 16:12

Cześć Wszystkim,

Paweł wyszedł dzisiaj ze szpitala. W razie gdyby w przyszłości ktoś tak jak ja zastanawiał się nad drenem z chłonką - płyn oczyścił się do koloru jasnożółtego, powoli jego ilość również zmalała. Spływała niecałe 2 tygodnie.

Mamy już wynik histpat, wygląda na to, że rak został wybity :) "Utkania nowotworowego nie stwierdzono" :D

Pozdrawiam
Ola
Załączniki
Wynik Histpat RPLND.PNG
Wynik Histpat RPLND.PNG (193.76 KiB) Obejrzany 7637 razy
olaa
 
Posty: 32
Rejestracja: 06 Lip 2018, 11:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron