Niesprawna nerka a potencjalne leczenie po orchidektomii

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Niesprawna nerka a potencjalne leczenie po orchidektomii

Postprzez m34 » 18 Wrz 2018, 14:28

Witam.
W poniedziałek zacząłem drugi, mam nadzieję ostatni, kurs BEP. Jestem jednak zaniepokojony markerami, które po pierwszym kursie są wyższe niż bezpośrednio przed podaniem pierwszej chemii.
AFP wzrosło z 5,9 do 6,8 ng/ml
bHCG wzrost z <1,0 do 1,6 mlU/ml
natomiast LDH przekroczył nawet normę z 117 do 237 U/L.
O wzroście LDH w czasie chemii chyba czytałem, ale czy wzrost pozostałych markerów, choć niewielki, może być powodem do obaw? Czy to może oznaczać potrzebę wydłużenia leczenia o 3 BEP?

Pozdrawiam
m34

Postprzez troll » 19 Wrz 2018, 23:54

Nie, o ile jest w granicy normy, której nie podajesz.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert

Postprzez m34 » 01 Paź 2018, 18:30

Cześć
Zakończyłem dzisiaj leczenie w Krotoszynie (2xBEP). Markery pobrane rano przed ostatnią dolewką bleo wyglądają następująco:
AFP: 5,6 ng/ml (norma: 0-8)
bHCG: 1,3 mlU/ml (norma: 0-2)
LDH: 385 U/L (norma: 81-234)
Poza LDH, które jest trzykrotnie wyższe, wyniki są zbliżone do tych sprzed podaniem pierwszej chemii. Trochę mnie dziwi, że chemioterapia nie miała większego wpływu na poziom bHCG i AFP. Cóż, według pani doktor wszystko jest w porządku. Byłbym jednak spokojniejszy gdyby takie wieści przekazywał dr Świątoniowski. Na wypisie ze szpitala jest również informacja o kontroli w poradni onkologicznej - pierwszy raz za 2 miesiące. Czy to nie zbyt późno? Nie zamierzam tyle czekać na tomograf. Tym bardziej, że mam do wylecznia jeszcze wodonercze, a to oznacza urografię. Być może ktoś orientuje się czy takie badanie można połaczyć z tk miednicy, brzucha i klatki piersiowej?
No i najważniejsza kwestia - znalezienie nowego specjalisty do kontroli. Biorę pod uwagę Wrocław i Warszawę. Zdaję sobie sprawę, ze dr Sarosiek jest w tej chwili bardzo zapracowany. Czy jest sens umawiania się już teraz na kontrolę, czy lepiej poczekać na wyniki TK, który mogę zrobić podobnie jak markery w Poznaniu? Być może moje wyniki są na tyle niepewne, ze warto to już teraz przedyskutować? Dodam tylko, że tomograf przed operacją wyszedł czysty.

Pozdrawiam
m34

Postprzez norbert121 » 01 Paź 2018, 19:52

Witam jeżeli szukasz onkologa we Wrocławiu to polecam Anna JAKIEŁA-DRĄG przyjmuje 4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką

Rudolfa Weigla 5, Śródmieście, 53-114 Wrocław,
norbert121

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] oraz 5 gości