Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Vaporwavedream » 18 Lut 2019, 15:02

Paweł,
zadzwoń do Affidea Wrocław, chyba najszybszy PET w okolicy. Ja czekałem 2 tygodnie. Oczywiście jeśli nie jest dla Ciebie problemem dojazd (auto/pociąg - 2h).
Pozdrawiam, to samo miasto - też nasieniak pT2.
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Paweł_C » 18 Lut 2019, 17:34

Vaporwavedream napisał(a):Paweł,
zadzwoń do Affidea Wrocław, chyba najszybszy PET w okolicy. Ja czekałem 2 tygodnie. Oczywiście jeśli nie jest dla Ciebie problemem dojazd (auto/pociąg - 2h).
Pozdrawiam, to samo miasto - też nasieniak pT2.


O, dobrze wiedzieć, dzięki za radę. Dojazd do Wrocławia to dla mnie żaden problem. A miałeś na skierowaniu dopisek, że badanie jest potrzebne na "cito"? Bo mi dr Sarosiek na skierowaniu tego nie zaznaczył :/ W takim wypadku, okres oczekiwania pewnie będzie dłuższy.
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Vaporwavedream » 18 Lut 2019, 17:41

Miałem cito, ale ogólnie wygląda to tak, że dzwonisz na infolinię Affidea i będziesz musiał wysłać skan/zdjęcie skierowania i lekarz w ośrodku decyduje tak naprawdę o terminie. Zadzwoń i spróbuj :)
Jeśli będziesz miał na rano to podrzucę Ci potem miejsce gdzie możesz się przespać dzień wcześniej za małe pieniądze.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Paweł_C » 24 Mar 2019, 21:10

Cześć wszystkim!

Wygląda na to, że to chwilowo koniec mojej walki z RJ, sądząc po opisie PET-CT, cytuję: "Nie stwierdza się aktywnych metabolicznie ognisk wznowy ani przerzutów." :)

Dla zainteresowanych, opis całego badania w załączniku.
Załączniki
wyniki-PET-CT.pdf
(47.7 KiB) Ściągnięto 516 razy
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Sitka30 » 28 Mar 2019, 13:36

Hej Paweł_C Super wieści :D Cieszę się razem z Tobą :) Oby tak dalej, trzymaj się :P
Pozdrawiam Kaśka
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Paweł_C » 14 Kwi 2019, 18:56

Cześć wszystkim!

Nie było mnie prawie miesiąc na forum, nawet nie wiem kiedy ten czas zleciał :)

Dla wszystkich zainteresowanych i czytających mój wątek, chciałem się tylko pochwalić, że dzisiaj w Poznaniu, dokładnie 6 miesięcy i 2 dni po zakończeniu chemioterapii w schemacie 3 x BEP, udało mi się przebiec półmaraton w czasie 2 godziny 5 minut :)

Tak więc walczcie i nie poddawajcie się, bo można po tej cholernej chorobie wrócić do normalnego życia!

Pozdrawiam!
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Vaporwavedream » 14 Kwi 2019, 20:43

Gratulacje Paweł,
trzeba było napisać wcześniej to zorganizował bym jakiś doping :)
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Kuros » 14 Kwi 2019, 21:11

Gratulacje !
Kuros
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 Cze 2017, 17:32

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez gustaw » 29 Cze 2019, 23:29

tobson85 napisał(a):Wygląda na to, że zmiany w płucach nie sa istotne onkologicznie.
Natomiast pojawił się węzeł chłonny w przestrzeni zaotrzewnowej w typowej lokalizacji i wzmożonym metabolizmie.

Przeczytałem teraz Twój wątek i nie wiem czy dobrze zrozumiałem... Ale TK nie pokazało tej zmiany a PET (wykonany w tej samej ramie czasowej) ja pokazał?
gustaw
 
Posty: 38
Rejestracja: 29 Kwi 2019, 00:02

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Paweł_C » 30 Cze 2019, 08:38

gustaw napisał(a):
tobson85 napisał(a):Wygląda na to, że zmiany w płucach nie sa istotne onkologicznie.
Natomiast pojawił się węzeł chłonny w przestrzeni zaotrzewnowej w typowej lokalizacji i wzmożonym metabolizmie.

Przeczytałem teraz Twój wątek i nie wiem czy dobrze zrozumiałem... Ale TK nie pokazało tej zmiany a PET (wykonany w tej samej ramie czasowej) ja pokazał?


Pierwsze TK opisywał mi kiepski radiolog (to nie jest moja opinia, tylko słowa świętej pamięci dr Świątoniowskiego, po tym jak ten opis przeczytał). Na podstawie tego TK wstępnie miałem dostać karboplatyne. Ale na wszelki wypadek dr zalecił jeszcze zrobienie PET, które opisywał już ktoś bardziej kompetentny i przerzutu na węzły się dopatrzył. Gdyby nie to, mógłbym dostać nie tą chemię co trzeba... Zawsze jak o tym myślę, to ciarki mi przechodzą po plecach.
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

cron