Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Paweł_C » 05 Wrz 2019, 07:03

Mała aktualizacja tematu. Wczoraj zrobiłem sobie morfologię i markery.

Zastanawia mnie wynik bety... Niby mieści się w normie, ale zawsze jak robiłem to oscylował na poziomie 0,1-0,2 (przy normie 0-5). Z drugiej strony, wczorajsze badania robiłem w innym laboratorium niż zazwyczaj. Różnica wynika pewnie z tego, ale główka już pracuje i przytacza różne scenariusze.
Załączniki
markery.png
markery.png (48.83 KiB) Obejrzany 307 razy
Paweł_C

Postprzez tobson85 » 05 Wrz 2019, 08:26

Hej
Najprawdopodobniej wynika to z czułości badania w tym laboratorium, które nie wykrywa niższych wartości niż 1,2 mIU/ml.
Wszystko jest ok ;)

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Krolewsky » 06 Wrz 2019, 15:13

Pawle, zrobiłeś badania w innym laboratorium gdzie czułość sprzętu diagnostycznego jest mniejsza i nie są wstanie "zajrzeć" poniżej tego progu. Twój wynik bHCG to prawdopodobnie 0, a zapis jest taki ponieważ nie mogą zagwarantować jakiegoś bardzo niskiego wyniku dodatniego (w normie), bo ich metoda nie jest aż tak precyzyjna.

To tak jakbyś płukał wodę z kranu sitkiem z dziurkami 1mm. Ktoś Ciebie zapyta ile było w tej wodzie kamyczków złota. Najprawdopodobniej nie ma tam żadnych kamyków złota, ale ściśle rzecz biorąc możesz z pewnością powiedzieć tylko, że nie znalazłeś kamyczków złota >1mm które zostałby by w sitku, bo czysto teoretycznie mógłby tam być w wodzie kamyk 0,5mm i przelecieć przez sitko.

Nie ma ŻADNYCH podstaw by "główka pracowała na scenariuszami". Spij spokojnie, pozdrawiam.
Krolewsky

Miejscowość: Wrocław

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości