Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Paweł_C » 23 Sty 2020, 11:15

Hej wszystkim!

Na początku stycznia miałem kontrolne TK. Wklejam fragment opisu, tym razem nie w celach konsultacyjnych, bo okazało się, że w opisie wszystko jest ok, raczej dla potomności :)

"Dość liczne węzły chłonne krezki jelita do maks. wym. 14x6mm (było 17x12mm), pojedyncze okołoaortalne do maks. wym. 11x5mm (było 12x7mm).
Wnioski-w porównaniu z badaniem poprzednim nie stwierdza się cech progresji"
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Paweł_C » 25 Mar 2020, 09:17

Cześć.

Potrzebuje rady. 7 kwietnia mam zaplanowaną wizytę kontrolną w Magodencie u dr Sarosieka. Dzwoniłem do Magodentu w zeszłym tygodniu (w piątek) z zapytaniem czy w związku z koronawirusem wizyty są odwołane? Ale pani w rejestracji powiedziała, że nie... Moje pytanie brzmi, czy jest sens pchać się z Poznania do Warszawy tylko na wizytę kontrolną? Jestem 1.5 po zakończeniu chemii, w styczniu miałem TK, w opisie wszystko ok. Markery chciałem zrobić jakoś na dniach. Może lepiej zeskanować to wszystko i wysłać doktorowi mailem? Co myślicie?
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez m34 » 25 Mar 2020, 13:46

Na pewno lepiej i bezpieczniej, ale pewnie potrzebujesz skierowania na kolejny TK, a wystawić je można chyba tylko podczas wizyty osobistej. Jeśli można inaczej niech mnie ktoś poprawi. Niestety Dr Sarosiek planowane wizyty ma zarezerwowane już do końca roku.

Pozdrawiam
carcinoma embryonale, yolk sac tumor, pt2 / 2xBEP - Krotoszyn / RPLND - Warszawa
m34
 
Posty: 52
Rejestracja: 24 Lip 2018, 15:38

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez justyna09000 » 25 Mar 2020, 16:31

Hej,
mieliśmy ten sam dylemat, z tym, że mąż ma akurat TK w Magodencie i to jutro. W końcu stwierdziliśmy że pojedzie, bo nie można liczyć, że za miesiąc czy dwa będzie lepiej.
Jeśli masz wizytę u dr Sarosieka to ja bym pojechała, z tego co wiem ciężko u Doktora o wizyty i na ten rok na pewno wolnego terminu się już nie znajdzie. My konsultację mamy zaplanowaną na 14 kwietnia w Magodencie z tym, że u dr Maczkiewicza. Myślę, że szpital zadbał o to, aby było tam bezpiecznie - w końcu są tam pacjencji onkologiczni, którzy podczas chemioterapii są dużo bardziej narażeni na cięższy przebieg koronawirusa.
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Kylo » 26 Mar 2020, 11:48

Hej.
Napiszę Wam z mojej perspektywy, bo wczoraj byłem na tomografii w Magodencie. Na wejściu jest mierzona temperatura. Większość pracowników porusza się w maseczkach, część pacjentów również. Są też dostępne środki do dezynfekcji. Moim zdaniem jest bezpiecznie na tyle, na ile to możliwe i cieszę się, że nie przekładałem swojego badania, bo za jakiś czas może być jednak gorzej.

Zapytałem Panią w rejestracji o zaplanowaną wizytę kontrolą u lekarza w kwietniu - czy byłaby możliwość odbycia teleporady. Poinformowała, że zapewne tak, natomiast szczegóły są uzgadniane kilka dni przed wizytą - lekarz dzwoni do pacjenta lub pacjent na infolinię i ustala zapewne godzinę takiej rozmowy. Natomiast nie zapytałem o to, jak funkcjonuje w takiej sytuacji wystawienie skierowania...może podobnie jak e-recepty?

(https://www.gov.pl/web/zdrowie/elektron ... sie-wygoda) - może w Magodencie jest taka możliwość?

Justyna - ja mam wizytę u dr Maczkiewicza 21.04 - jeśli nie zapomnisz, to daj proszę znać, choćby w wiadomości prywatnej - jak została zorganizowana Wasza wizyta? :)
Mixed germ cell tumor (yolk sac 85%, ebryonal carcinoma 15%), GCNIS / pT1a / 1xBEP - Magodent 18.11.2019 - 02.12.2019
Kylo
 
Posty: 69
Rejestracja: 24 Paź 2019, 16:05

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez justyna09000 » 26 Mar 2020, 15:00

Oczywiście dam znać. Mąż dzisiaj był w Magodencie na TK. Wszystkie zasady bezpieczeństwa były zachowane. Co do wizyty u dr Maczkiewicza to jeśli będzie to możliwe, postaramy się właśnie o teleporade. Dam znać jak to wygląda bliżej terminu wizyty.
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez troll » 27 Mar 2020, 09:31

W tej sytuacji, szczególnie mając historię choroby u siebie, lekarz zarówno może wystawiać e-recepty jak i e-zwolnienie, nie jest to więc żaden problem.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Paweł_C » 27 Mar 2020, 09:37

troll napisał(a):W tej sytuacji, szczególnie mając historię choroby u siebie, lekarz zarówno może wystawiać e-recepty jak i e-zwolnienie, nie jest to więc żaden problem.

Pozdrawiam,


Trollu, a skierowanie na tomografię? Bo w tej chwili to by mnie najbardziej interesowało.
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Krolewsky » 30 Mar 2020, 15:18

Podłączam się pod pytanie, mam mieć za dwa miesiące wizytę u onkologa bo potrzebuje skierowania na TK i rtg płuc. Jak to teraz wygląda? Da radę bez wizyty osobistej w szpitalnej poradni?
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Paweł 31 l. / Poznań / Nasieniak pT2

Postprzez Andreas » 02 Kwi 2020, 21:35

Moja mama jest obecnie leczona w Magodencie, generalnie o ile nie ma wyraźnej potrzeby, lekarze starają się odbywać wizyty w poradni w postaci konsultacji telefonicznej. Jak właśnie taką wizytę odbywałem w ten wtorek, to Pani doktor stwierdziła, że większość wizyt tak teraz przeprowadza w poradni, ale kilku pacjentów niepotrzebnie przyjechało. Sugerowałbym mail do doktora lub kontakt do rejestracji, jak to możliwe, to lepiej odbyć wizytę telefonicznie. Nie wiem jak ewentualne skierowania, bo nie miałem takiej potrzeby, bo recepty bez problemu wystawiają elektroniczne.
Andreas
 
Posty: 73
Rejestracja: 02 Cze 2014, 12:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości