Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez troll » 16 Lis 2018, 23:12

Witaj,

U części chorych azoospermia (brak plemników) jest po leczeniu schematem pierwszego rzutu przejściowa, i po okresie karencji mogą oni posiadać potomstwo. Także stwierdzenie, że definitywnie nie, jest błędne :)

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 22 Lis 2018, 21:10

To już koniec leczenia markery w normie , na płucach zmiany się zmniejszyły lekarz postanowił nie operować resztek sugerując się ze wynik histopatologiczny był okej z jamy brzusznej to i z płuc tez będzie okej i nie musza obciążać mnie kolejna operacja mam nadzieje ze już będę miał spokój i to świństwo nie wróci , jedyne skutki uboczne po chemii to to ze piszczy mi w uszach cały czas i mam zaburzenia równowagi wraz z lękiem o upadku miałem badania mózgu jest okej laryngologa tez okej audiolog tez okej dostałem przepisane tabletki Betaserc 24 MG biorę po trzy tabletki dziennie jakaś poprawa tam jest może tez dla tego ze biorę dopiero je 3 tygodnie czasem mam wrażenie jakbym miał upaść lub świat by miał się mi zawalić pytałem się o prace lekarz mówił ze mogę wracać po mału lecz te piski może tak nie , ale te zaburzenia równowagi nie jakieś zawroty ze w głowie się kręci tylko bardziej lek ze upadnę chwianie się nie pewność przy staniu i mniejsza przy chodzeniu najbardziej mi przeszkadza i ból stóp lekarz mówi ze to neuropatia i ze może już tak zostać albo przejdzie o ile wiem i byłem tez za granica marihunana łagodzi te objawy czekam aż pojawi się w aptekach w Polsce strasznie by to pomogło zapewne takim ludzia jak ja i wszystkim innym krótszy przechodzą lub przechodzili ten koszmar
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 22 Lis 2018, 21:14

Ta neuropatia to tylko ból stóp , a te zaburzenia równowagi lek i piski to nie wiadomo bo nie otrzymałem konkretnej diagnozy dostałem tylko te leki mam nadzieje ze przejedzie bo to najgorzej przeszkadza A przed chemia tego nie miałem zaczęło tak występować po 4 cyklu najbardziej i raz mocniej raz słabiej
Ostatnio edytowany przez arti639, 22 Lis 2018, 22:55, edytowano w sumie 1 raz
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez romi » 22 Lis 2018, 22:07

Witam
Te zaburzenia i piski w uszach to efekt chemioterapii. Neuropatia prawdopodobnie będzie zanikać, trzeba czasu.
Jeśli chodzi o zaburzenia słuchu to może skorzystasz z możliwości konsultacji w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach
https://whc.ifps.org.pl/o-nas/o-instytucie/
Wizyta jest możliwa na NFZ i prywatnie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 22 Lis 2018, 22:54

Nie mam zaburzenia słuchu , te piski mi nie przeszkadzają aż tak , najbardziej mi przeszkadza to chwianie się i niepewność w staniu w miejscu ogólne ZABURZENIA RÓWNOWAGI i tu nasuwa mi się pytanie czy to przejdzie ? Bo tylko to mi przeszkadza najbardziej
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez romi » 22 Lis 2018, 23:40

No właśnie dlatego podałem Ci ten link. Za zaburzenia słuchu i równowagi odpowiada ten sam narząd - błędnik, który jest częścią ucha środkowego.
Może pierwsze kroki skieruj do laryngologa.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 22 Lis 2018, 23:51

BYŁEM U LARNYGOLOGA JEST OKEJ I U AUDIOLOGA TEZ OKEJ PRZEPISAŁ MI BETASERC 24 MG i biorę po 3 tabletki ale nie dostałem żadnej diagnozy co jest ze mną może i to nerwica albo coś z psychika czytałem na internecie ze tez są takie objawy
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez romi » 23 Lis 2018, 00:06

Skoro nie postawiono żadnej diagnozy to może trzeba zasięgnąć porady u innego lekarza, lub w innym ośrodku.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 23 Lis 2018, 12:28

Kazał mi brać te tabletki i powiedział ze to napewno mi pomoże a wyniki audiologiczne i laryngologiczne sa w porządku a w razie czego to zbadają mnie jeszcze dogłębniej , napewno to jest po chemii tylko czy to minie u ciekawe czy ktoś miał podobne skutki uboczne
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 17 Sty 2019, 02:06

Od jutra można zakupić medyczna marihuanę w aptekach i pytanie czy ja będąc chorym posiadając bóle neuropatyczne i ogólnie wiadomo psychika nie ta sama , kwalifikuje się do uzyskania jej od lekarza mam zamiar o to się starać ponieważ gdy byłem w Anglii i choroba postępowała czułem ból brzucha i pleców to gdy paliłem marihuanę normalna czysta sianą przez znajomego to ból ten ustępował (wiadomo nie leczyło to nowotworu ) ale pomagało mi przeciw bolowo i antydepresyjnie , przy następnej kontroli ubiegam się o to u lekarza co o tym sądzicie jak z tą marihuana to jest dla pacjentów takich jak my
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron