Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez Jwardes » 17 Sty 2019, 12:40

Hej,

z tego, co poczytałem (str. 91-94 https://books.google.pl/books?hl=pl&lr= ... ds&f=false):

marihuana stosowana podczas chemioterapii daje podobne (ale nie lepsze) efekty, co dostępne i preferowane leki. Natomiast jeśli chodzi o działanie antydepresyjne - jest to działanie baaardzo krótkoterminowe (i na zasadzie odcinania się od trudnych myśli czy uczuć) i raczej niewskazane ze względu na skutki uboczne. Przy regularnym stosowaniu upośledza procesy poznawcze( uczenie się, pamięć i koncentrację) i paradoksalnie zwiększa ryzyko wystąpienia stanów depresyjnych i lękowych.

Co ciekawe, pojawiają się publikacje, wykazujące związek pomiędzy paleniem (nawet sporadycznym) marihuany, a nienasieniakami. Póki co, zjawisko to nie jest do końca wyjaśnione, ale związek jest (https://bmccancer.biomedcentral.com/art ... 015-1905-6).

W skrócie marihuana nie będzie skuteczniejsza od dostępnych leków i może mieć niekorzystne działanie uboczne.

Podsumowanie dotychczasowej wiedzy na jej temat znajdziecie tutaj:(https://www.nap.edu/resource/24625/Cann ... usions.pdf)
Jwardes
 
Posty: 38
Rejestracja: 07 Wrz 2017, 17:28

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez Jwardes » 17 Sty 2019, 12:59

Tak sobie jeszcze myślę - na redukcję bólu czy poprawę samopoczucia są pewniejsze i korzystniejsze długoterminowo metody. Mógłbyś w tym celu udać się na konsultację do psychoonkologa czy psychiatry. Jeśli nie chcesz brać leków (tak rozumiem ciągotki do zielonego :lol: ), bardzo skuteczne są jeszcze 8-tygodniowe programy redukcji stresu oparte na uważności (mindfulness-based-stress-reduction). Powstały one specjalnie dla pacjentów z chronicznymi bólami. Pozdrowienia
Jwardes
 
Posty: 38
Rejestracja: 07 Wrz 2017, 17:28

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 17 Sty 2019, 19:57

Równie dobrze morfina i różne inne lekarstwa maja swoje skutki uboczne jak i wszystko na tym świecie już chyba , nie sugeruje się opinia w internecie leki przeciwbólowe przed leczeniem nie pomagały marihuana działała odprężająco uspokajająco i przeciw bolowo jak nic innego co prawda wyczytałem w internecie ze niszczy komórki nowotworowe i zmniejsza ryzyko wznowy na każdej stronie pisze co innego , osobiście jestem młoda osoba i oficjalnie jestem za marihuana medyczna jak i za rekreacyjna nie jednego raka wyleczyła medyczna marihuana i na to są dowody , nie mówię tutaj ze mam nadzieje ze to w jakiś sposób mnie uleczy bo tego nie wie nikt Lance Armstrong miał tez nienasieniaka III C z przerzutami do mózgu i płuc i żyje z dwadzieścia lat ponad od zakończenia chemioterapi i operacji warto spróbować i skorzystać z medycznych aspektów marihuany w innych krajach jest to już stostowane od X lat .
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 17 Sty 2019, 20:01

Mam nadzieje ze w uzyskaniu recepty w moim i jak innych ludzi przypadku , nie będzie żadnego problemu skoro kierowana jest do ludzi po chemioterapi z nowotworami padaczkami stwardnieniem rozsianym itp
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez romi » 17 Sty 2019, 20:40

arti639 napisał(a):... nie jednego raka wyleczyła medyczna marihuana i na to są dowody , nie mówię tutaj ze mam nadzieje ze to w jakiś sposób mnie uleczy bo tego nie wie nikt Lance Armstrong miał tez nienasieniaka III C z przerzutami do mózgu i płuc i żyje z dwadzieścia lat ponad od zakończenia chemioterapi i operacji warto spróbować i skorzystać z medycznych aspektów marihuany w innych krajach jest to już stostowane od X lat .

Ciekawe rzeczy piszesz, to może podaj choć jeden udokumentowany przykład wyleczenia marihuaną raka, najlepiej nowotworu jądra (w innym przypadku usuwam post). Z tego co powyżej można również wysnuć wniosek, że Lance Armstrong wyleczył się z nowotworu stosując między innymi marihuanę, a to kompletna nieprawda. On sam propagował konwencjonalną medycynę opartą o naukowe podstawy.
Oczywiście są takie schorzenia w których stosowanie marihuany przynosi spektakularne rezultaty, ale nie można z tego robić panaceum na wszystkie choroby, dlatego proszę nie propagować takich metod leczenia.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez Jwardes » 17 Sty 2019, 21:08

Mam wrażenie, jakbyś oczekiwał przyzwolenia na rekreacyjne stosowanie marihuany. Jeśli taką masz chęć, spoko, ale nie oszukuj się, że robisz to ze względów zdrowotnych. Nie ma żadnych dowodów, że marihuana ma jakikolwiek wpływ na raka jądra. Poza tym działa ona tylko objawowo, dlatego jeśli już, zaleca się ją w trakcie leczenia chemioterapią, a nie po. Właśnie ze względu na skutki uboczne.

Jeśli potrzebujesz odprężenia, tym bardziej polecam konsultację u psychologa. Leczenie onkologiczne potrafi poturbować psychicznie i nie ma co uciekać w używki, tylko uporać się z tym : ) Pamiętaj, że jeśli będziesz swoje dobre samopoczucie uzależniał od marihuany, po jakimś czasie tylko ona może dawać Ci ukojenie, a wtedy będzie to już po prostu uzależnienie.

Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale zapytałeś nas o zdanie, więc licz się z odmiennymi opiniami ;)
Jwardes
 
Posty: 38
Rejestracja: 07 Wrz 2017, 17:28

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 18 Sty 2019, 02:14

Nie mówię ze amstrong wyleczył raka marihuana , gdybym miał palić rekreacyjnie to nie potrzebował bym żadnej recepty załatwił bym sobie i bez tego bo tego jest pełno wszędzie w większym czy mniejszym mieście , nie mówię ze ktoś wyleczył raka jądra marihuana wyleczono natomiast glejaka i pare innych rodzaji spotkałem pare osób które maja bóle neuropatyczne po chemii po lekach czuja się źle a gdy przypalili marihuanę to czuli się dobrze i bóle ustępowały skoro target medycznej marihuany jest wymierzony w ludzi po nowotworach to czemu z tego nie skorzystać każdy ma swoje zdanie i ja mam także swoje gdybym chciał palić rekreacyjnie to paliłbym bez całej otoczki związanej z recepta aptek itp , nawet można zamówić z internetu o niskim stężeniu THC i wysokim CBD i to normalnie legalnie wiec w czym problem i opinia ze chce ja do rekreacji , nie miałbym nawet zamiaru tego palić tylko użyć waporyzacji . DUŻO ZDRÓWKA
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 18 Sty 2019, 02:26

I przyjmuje każda opinie na swoje barki po prostu pytam was co na ten temat sądzicie i jeszcze raz podkreślam że nie mam na myśli ze marihuana wyleczy mnie z tego całkowicie i że dzięki niej nie będzie wznowy itd tak samo jak nie mówię ze wyleczyła kogoś z raka jądra bo sam jestem świeży w tym temacie a co do lance armstronga to nie mówiłem nic ze zażywał on marihuanę bo nie mam żadnych podstaw by tak mówić , sadze tylko ze to loteria jeden będzie miał wznowe a drugi tak jak lance będzie żył i 20 czy nawet 30 lat po leczeniu , PODKREŚLAM ZE NIE MA ŻADNEJ SPRAWDZONEJ METODY NA TA CHOROBĘ BY CAŁKOWICIE JA UNICESTWIĆ I JEDYNYM WYJŚCIEM JEST CHEMIOTERAPIA CALKOWICE SIĘ Z TYM ZGADZAM W 100%
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez troll » 18 Sty 2019, 12:30

Witam,

Marihuana (posiadanie, używanie, uprawa) jest w Polsce nielegalna i w związku z tym temat uważam za zamknięty.

Używanie marihuany nikogo z rozpoznaną chorobą nowotworową nie wyleczyło i szybko nie wyleczy. Istnieją przypuszczenia, że może wpływać na apoptozę komórek nowotworowych ale dużych i dobrze udokumentowanych badań na ten temat brak.

"Medyczna marihuana" w postaci preparatów jak na przykład Sativex ma listę wskazań do stosowania i nie należy do nich wskazanie do leczenia jakichkolwiek nowotworów. Także temat marihuany na forum nowotworów jądra nie ma racji bytu.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 18 Sty 2019, 12:53

https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wi ... z-dostepna OD WCZORAJ JEST DOSTĘPNY SZUSZ WIĘCEJ JEST W LINKU WARTO PRZECZYTAĆ O TYM OSOBIŚCIE NIE PALE MARIHUANY , LECZ PRZYKUŁO UWAGĘ JEJ MEDYCZNE ZASTOSOWANIE
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 15 gości