Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 03 Gru 2020, 21:46

Witam mam pytanie odnośnie płodności wiem że przez 2 lata jest się nieplodnym u mnie minęło ponad 2 lata od leczenia czy są jakieś testy czy jestem płodny badania cokolwiek?
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez Jeek » 03 Gru 2020, 22:25

Witam

Zrób "seminogram". To badanie wykonują kliniki leczenia niepłodności.

Pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 209
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 20 Mar 2023, 17:54

Witam mam pytanie co to znaczy obszary zwłóknienień w płacie górnym czy to coś poważnego
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez Jeek » 20 Mar 2023, 22:09

Witam
Zwłóknienia płuc mogą wystąpić między innymi po leczeniu bleomycyną.
Piszesz o płacie, nie o całych płucach to chyba jeszcze nic poważnego.
Ja bym proponował skonsultować to z mądrym lekarzem.
Pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 209
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez Kozi » 20 Mar 2023, 22:23

Cześć,

wrzuć cały opis, będzie łatwiej odpowiedzieć. Na ten moment ciężko coś stwierdzić.
Kozi
 
Posty: 71
Rejestracja: 28 Sty 2022, 15:13

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez Enzo » 21 Mar 2023, 12:07

Ja np. mam w opisie z TK "skąpe pasma zwłóknień w płatach dolnych obu płuc". Tk było robione jeszcze przed leczeniem więc niektórzy tak chyba mają i nie musi to oznaczać coś groźnego.. Na google pisze że mogą to być zmiany pozapalne płuc.
Enzo
 
Posty: 32
Rejestracja: 30 Wrz 2022, 15:21

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 22 Mar 2023, 15:04

W badaniu kontrolnym bez cech progresji
TK klatki piersiowej
Jamy opłucne wolne od płynu w płucach zmian ogniskowych zagęszczeń zapalnych nie wykazano
Obszary zwloknien w płacie górnym lewym oraz w segmencie 6płuca prawego w obrębie śródpiersia wnęk płucnych dołów pachwinowych i nadobojczykowych patologicznych powiększonych węzłów chłonnych nie widać drzewo oskrzelowe drożne jak poprzednio zamostkowo widoczna jest przetrwała grasica worek osierdziowy wolny od płynu serce niepowiększona aorta wstępująca nie poszerzona to opis płuc
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez Kozi » 22 Mar 2023, 23:01

Cześć,
Włóknienia w górnych partiach płuc z reguły są pozapalne. Nie zamartwiałbym się tym, ale skonsultuj się z pulmonologiem, który otworzy płytkę i sam oceni na bazie zdjęcia, nie opisu.
Kozi
 
Posty: 71
Rejestracja: 28 Sty 2022, 15:13

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 24 Lip 2023, 19:18

Witam mianowicie mam pewien problem od dłuższego czasu łamie mnie w kościach w szyi kolanach rękach nadgarstkach nogach kościach policzkowych itd miałem robione tk markery i wszystko jest okej po nowotworze ani śladu miałem też badania krwi względem osteoporozy i chorob reumatycznych i też okej lekarz neurolog przepisał mi pregabaline czy te objawy mogą być po leczeniu chemioterapia tzw.neuropatie i jeszcze jedno mianowicie przy tym mój brzuch robi się duży po jakim kolwiek jedzeniu odbija mi się po 30 razy dziennie i w kale mam kawałki jedzenia wiem że chemia niszczy człowieka ale to co teraz przechodzę jest straszne a nikt mi nie może pomóc w tym
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

Re: Nienasieniak IIIC przerzuty do płuc i jamy brzusznej

Postprzez arti639 » 24 Lip 2023, 19:26

Dodam też że momentami spada mi puls poniżej 60 i czuję pulsowanie w głowie i mrowienia na twarzy wiem że mam hipoglikemia reaktywna ale cukier mam w porządku to i tak to występuje z resztą objawy z kośćmi występowały już z 3 lata temu miałem robione także tk mózgu i odcinka szyjnego i też ok
arti639
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Sie 2018, 15:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości