Guz jądra - diagnoza i leczenie w Elblągu

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Guz jądra - diagnoza i leczenie w Elblągu

Postprzez Przeeemek » 09 Wrz 2018, 00:01

Witam. Na początek chciałbym się przywitać.

Na forum trafiłem, gdyż tydzień temu wykryłem coś w rodzaju guza na prawym jądrze. Od razu zarejestrowałem się do urologa.

Czekam tydzień na prywatną wizytę do doktora Mellera w urologiacentrum, która mieści się w piwnicy szpitala wojewódzkiego.

Trafiłem tam przez przypadek. Nie wiem czy to jest jakaś prywatna firma mieszcząca się w szpitalu, czy tak nazywa się oddział urologiczny tego szpitala.

Macie jakieś doświadczenia z urologiem w Elblągu? We wtorek mam termin wizyty a informacji w necie mało.
Przeeemek
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 Wrz 2018, 23:29

Re: Guz jądra - diagnoza i leczenie w Elblągu

Postprzez tobson85 » 09 Wrz 2018, 17:50

Hej,
Bardzo dobrze, że szybko reagujesz. Nie orientuje się co do polecanych urologow w Elblągu - może ktoś się wypowie. Najważniejsze jednak, żeby urolog dysponowal na miejscu aparatem USG i dopilnuj, żeby takie badanie na wizycie wykonano.
W razie pytań służymy pomocą.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Guz jądra - diagnoza i leczenie w Elblągu

Postprzez Przeeemek » 26 Lis 2022, 10:40

Gdzie na diagnostykę/leczenie w Elblągu lub Gdańsku?
Do Elbląga mam bliżej. Jak tam leczenie wygląda na mapie? Gdzie mam się zgłosić z podejrzeniem guza, coraz częstszym bólem jądra i podbrzusza. Plecy bolą mnie również dłuższy czas, ale do tej pory myślałem, że ból pleców jest związany z bólem biodra.

Ale do meritum.
Do UCK w Gdańsku najbliższy termin wolny jest za rok jest.

Dodam, że byłem wtedy (2018r) prywatnie u urologa w szpitalu wojewódzkim w Elblągu. Pojechałem tam, bo podobno jest tam nowoczesny oddział urologiczny. Tam zapłaciłem 200zł a urolog odesłał mnie do lekarza koło Leclerca na badanie USG jąder, gdzie zapłaciłem kolejne 150zł.
Nie wiem czy to tak powinno wyglądać?

Wtedy jądra okazały się czyste. Tylko coś niegroźnego na nasieniowodzie. Teraz pojawił się guzek i wspomniane wyzej objawy. Gdzie po kolei powinienem się zgłosić, żeby sprawnie wszystko poszło? Bo jestem skołowany po tamtej wizycie.
Przeeemek
 
Posty: 2
Rejestracja: 08 Wrz 2018, 23:29

Re: Guz jądra - diagnoza i leczenie w Elblągu

Postprzez adamus09 » 26 Lis 2022, 14:48

Poproś lekarza rodzinnego w POZ o kartę DiLO to terminy będą szybkie. Moze mają w przychodni POZ jakieś USG bo może będą marudzić z tą kartą bez tego.. Tak strzelam. Działaj szybko bo to ważne.
adamus09
 
Posty: 97
Rejestracja: 12 Lis 2022, 18:03

Re: Guz jądra - diagnoza i leczenie w Elblągu

Postprzez MySleepingKarma » 26 Lis 2022, 18:20

Mogę polecić UCK w Gdańsku, odbywam tam obecnie leczenie. Samą diagnozę zrobiłem u urologa w Gdańsku w innej przychodni, wykonał mi USG i od razu wystawił skierowania do zabiegu, jak chcesz to mogę podesłać namiar na PW. Z tym i wynikami markerów poszedłem na kwalifikację i wyznaczenie terminu zabiegu na oddział urologii w UCK - odbywa się to codziennie po 9. Jest duża kolejka, aczkolwiek dostałem dosyć szybko termin (za 1,5 tygodnia).
Nie polecam szpitala św. Wojciecha gdzie termin dostałem za prawie miesiąc, ale może miałem pecha? Na pewno warto próbować w kilku miejscach jeżeli zależy Ci na czasie, ale trzeba też pamiętać o odwołaniu w szpitalu gdzie otrzymasz późniejszy termin.
zdiagnozowany z Seminoma testis
MySleepingKarma
 
Posty: 23
Rejestracja: 06 Lis 2022, 00:32
Miejscowość: Gdańsk


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości