Rak jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak jądra

Postprzez czarek » 21 Mar 2019, 15:41

Witajcie,

Jestem świeżo po operacji orchidektomii prawego jądra. Dokładnie operację miałem 27.02.2019r.
Mam pytanie gdyż mój chirurg nie był zbyt wylewny powiedział tylko że jest ok i zdjąć szwy.

W miejscu blizny nie na całej jej długości pod skórą jest twarde tak jak by jakiś guz zgrubienie.
Czy ktoś się orientuje co to może być czy jakiś krwiak czy może jakieś zrosty ?

Czy może tak powinno być a to po prostu jeszcze opuchlizna ?
czarek
 
Posty: 6
Rejestracja: 11 Lut 2019, 18:27

Re: Rak jądra

Postprzez tobson85 » 21 Mar 2019, 18:21

Hej
To zapewne obrzęk, który może się utrzymywać przez dłuższy czas.
Jeśli rana jest wygojona i nic się nie sączy to wszystko ok.
Z czasem będzie lepiej.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1262
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Rak jądra

Postprzez czarek » 25 Mar 2019, 22:22

Tobson dzięki za info,

Powiedz albo ktoś inny na forum kto może się orientować jak długo może się wchłaniać krwiak pod skórą ?
Wydaje mi się że mogę mieć krwiak pod skórą gdyż wyczuwam tam guz i nie jest on na całości cięcia tylko tak od połowy w tym miejscu jest czerwone natomiast tam gdzie nie ma tego " krwiaka " rana zaczyna bieleć nabiera koloru skóry.
czarek
 
Posty: 6
Rejestracja: 11 Lut 2019, 18:27

Re: Rak jądra

Postprzez tobson85 » 25 Mar 2019, 23:15

Hej
To może trwać dosyć długo - dobrych parę tygodni. W razie niepokoju skonsultuj z lekarzem, nawet pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1262
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Rak jądra

Postprzez aga_kit » 26 Mar 2019, 08:33

Hej czarek, mam prośbę czy mógłbyś założyć własny wątek, w którym opisywałbyś swój przypadek?
aga_kit
 
Posty: 45
Rejestracja: 17 Wrz 2018, 22:06

Re: Rak jądra

Postprzez aga_kit » 09 Kwi 2019, 11:58

Jesteśmy już po wynikach markerów i badaniu TK. Wygląda na to, że teraz czas na obserwację. Zdaniem doktora Sarosieka nie ma powodów do zmartwień :)

Badanie TK klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy wykonane po
podaniu środka kontrastowego i.v. uwidacznia:
KLP
Miąższ płucny bez zagęszczeń i zmian guzkowych podejrzanych.
Węzły chłonne wnęk płucnych i śródpiersia niepowiększone.
W śródpiersiu przednim przetrwała grasica.
Jamy opłucnowe bez cech płynu.
JB,MM
Wątroba niepowiększona. W segmencie VII hyperwaskularne ognisko 5mm
/naczyniak?/ oraz hypodensyjne ognisko 4mm /torbiel?/.

Drogi żółciowe nieposzerzone; pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez
złogów.
Śledziona , trzustka, oba nadnercza niepowiększone, bez zmian ogniskowych.
Nerki typowej lokalizacji i wielkości, bez złogów i zmian ogniskowych.
Pęcherz moczowy i gruczoł krokowy bez ewidentnych zmian.
Węzły chłonne trzewne i zaotrzewnowe niepowiększone.
Bez cech wolnego płynu w jamie otrzewnej.

Struktury kostne bez cech destrukcji. Drobne ogniska sklerotyczne w
kościach miednicy i obu kościach udowych.

Wyniki markerów:
AFP 2,49 (0-7)
BHCG 0,448 (0-2)
LDH 160 (135-225)

Zastanawiają nas jednak dwie rzeczy:

1. Czy temperatura ciała po chemioterapii jest podwyższona? Mąż cały czas ma temperaturę w granicach 37 stopni.

2. Z czego wynika spadek testosteronu, który po chemioterapii wynosił ponad 1000, a obecnie 626?

Z góry dzięki za pomoc!
aga_kit
 
Posty: 45
Rejestracja: 17 Wrz 2018, 22:06

Re: Rak jądra

Postprzez romi » 09 Kwi 2019, 13:00

Witam
Może tak być, że temperatura jest podwyższona, organizm musi poradzić sobie ze skutkami chemioterapii. To samo dotyczy badań krwi. Te wyniki mogą dochodzić do normy dłuższy czas.
Poziom testosteronu jest w dalszym ciągu w normie i może się w tym zakresie zmieniać. Proponuję na razie obserwować i dopiero jeśli zbliży się do dolnej granicy skonsultować się z lekarzem.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra

Postprzez aga_kit » 27 Cze 2019, 13:58

Witajcie,

Mąż jest już pół roku po zakończonej chemioterapii, a stan podgorączkowy nadal mu się utrzymuje, czy to normalne? Czy może świadczy, że niestety chemia nie zadziałała?
Markery po raz kolejny będzie badał w przyszłym tygodniu.
aga_kit
 
Posty: 45
Rejestracja: 17 Wrz 2018, 22:06

Re: Rak jądra

Postprzez romi » 27 Cze 2019, 14:45

W zasadzie nie ma możliwości, żeby chemia nie zadziałała. Jeśli badania kontrolne nic nie wykazują to od strony onkologicznej jest wszystko ok. Proponuję skonsultować się z lekarze pierwszego kontaktu, lub lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra

Postprzez aga_kit » 02 Lip 2019, 12:53

Dzięki romi. Dziś zrobiliśmy markery i wydaje mi się, że wszystko jest w porządku...niewielki wzrost AFP w stosunku do badań z kwietnia z 2,49 do 2,91 przy normie do 7, mam nadzieję, że nie ma czym się martwić, ale co o tym myślicie? W ostatnim TK po chemii były dwie niewielkie zmiany na wątrobie, prawdopodobnie naczyniak i torbiel. Poza tym:
LDH 166 (w kwietniu było 160, a norma to 225)
betaHCG 0,2 (w kwietniu było 0,4, a norma to 2)

Wydaje mi się, że wyniki raczej nie wskazują na nic groźnego, ale mogę prosić o Wasze opinie?
aga_kit
 
Posty: 45
Rejestracja: 17 Wrz 2018, 22:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

cron