Guz jądra prawego - pomoc w interpretacji wyników

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Guz jądra prawego - pomoc w interpretacji wyników

Postprzez Mateusz23 » 09 Paź 2018, 20:54

Dzień dobry,

Śledząc to forum muszę na wstępie powiedzieć Wam drodzy forumowicze, że to co tu tworzycie to kawał dobrej roboty. Domyślam się, że wiele osób (tak jak i ja) zarejestrowało się tutaj szukając odpowiedzi na swoje lecznicze zagwozdki, czy wsparcia emocjonalnego i zostało bardzo pozytywnie zaskoczonych. Guz jądra jest dla mnie rzeczą totalnie świeżą stąd też proszę o wyrozumiałość jeśli palnę w tekście niżej jakąś głupotę.

Ale do rzeczy, mój przypadek:
25.09 wybrałem się prywatnie do urologa po wyczuciu guza na prawym jądrze. Po badaniu palpacyjnym i USG lekarz od razu stwierdził, że jądro jest do wycięcia. USG wykazało guz o wielkości 1,7 cm. Dwa dni później otrzymałem wyniki badań krwi na markery nowotworowe:
AFP - 45,8 IU/ml przy zakresie referencyjnym 0,0 - 5,0
beta-HCG 32,6 mIU/ml przy zakresie referencyjnym 0,0 - 1,0
Cała reszta w normie.

5.10 urolog usunął mi prawe jądro wraz z powrózkiem nasiennym. Urolog po kontroli skierował mnie bezpośrednio do onkologa. Dzisiaj miałem wizytę, podczas której dowiedziałem się, że będę mieć ponowne badanie markerów i tomografię.

Drodzy forumowicze, zwracam się do Was z pytaniem czy jesteście w stanie już coś wywnioskować bądź też oszacować po powyższych danych? Bardzo chciałbym już wiedzieć choć cokolwiek więcej na ten temat i dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Mateusz23
Mateusz23
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 Paź 2018, 20:04

Re: Guz jądra prawego - pomoc w interpretacji wyników

Postprzez troll » 09 Paź 2018, 22:20

Witaj,

Jest to na pewno nienasieniaka... i na tym na chwilę obecną nasza wiedza się kończy. Dobrze, że szybko zareagowałeś, dobrze, że trwa diagnostyka. Oczywiście pilnuj, żeby wszystko było tak, jak mówią wytyczne.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra prawego - pomoc w interpretacji wyników

Postprzez Mateusz23 » 10 Paź 2018, 11:03

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź :)
Mateusz23
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 Paź 2018, 20:04


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 37 gości