Pierwsza chemia - porady lub wskazówki ?

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Pierwsza chemia - porady lub wskazówki ?

Postprzez QuitSmile » 15 Paź 2018, 13:21

Witam, mam 23lata, 17.10.2018 wiec pojutrze udaje się na hospitalizację w celu tygodniowej chemioterapii i moje pytanie do Was, czy macie jakieś porady lub wskazówki aby ten pobyt był chodź w miarę do przyjęcia?


Hospitalizacja odbędzie się w Krakowie, ul. Garncarska
QuitSmile
 
Posty: 31
Rejestracja: 07 Wrz 2018, 21:40

Re: Pierwsza chemia - porady lub wskazówki ?

Postprzez tobson85 » 15 Paź 2018, 13:44

Hej
Zabierz ze sobą coś do zabicia czasu np. książki, krzyżówki, komputer.
Pij dużo wody w trakcie leczenia - to bardzo ważne.
Jedz to na co masz ochotę i co Ci "wchodzi", nawet jakby miał to być fast food. Jesli masz ochotę na cole lody itp, poproś żeby Ci ktoś przyniósł.
I przede wszystkim traktuj chemię jako lek, który zabija to świństwo, a nie jako coś co Cię podtruwa.
W razie jakichkolwiek pytań pisz śmiało.
Trzymaj się
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Pierwsza chemia - porady lub wskazówki ?

Postprzez Janek_123 » 15 Paź 2018, 17:24

Obiady w COOK (jak i pozostałe posiłki) są strasznie słabe, za to na dole niedaleko rejestracji masz nienajgorszy bufet. Ze stojakiem z kroplówką nie można wychodzić poza oddział, ale dogadaj się z kimś to ci przyniesie coś zjadliwego z dołu. Może jest opcja zadzwonić do tego bufetu żeby Ci wnieśli do góry jedzenie. Plusem jest ładny widok z okna na Rynek i Kościół Mariacki :) Standardowo jak to w szpitalu przydadzą się zatyczki do uszu (sale 4-osobowe). Powodzenia!
Awatar użytkownika
Janek_123
 
Posty: 61
Rejestracja: 23 Lip 2018, 19:44

Re: Pierwsza chemia - porady lub wskazówki ?

Postprzez LEONIDAS77 » 15 Paź 2018, 19:00

Witaj. Do jedzenia i picia wszystko na co masz ochotę no oczywiscie poza alko. Polecam zabrac ze sobą laptopa książkę no i moim błogosłaieństwem okazały sie słuchawki nie słyszałem co sie dzieje wokół mnie mogłem sie odciąć od tego wszystkiego ( nie musiałem słuchać tego co się działo na oddziale).
Pozdrawiam i rzyczę dobrego przejścia przez chemię.
LEONIDAS77
 
Posty: 73
Rejestracja: 08 Maj 2018, 17:06

Re: Pierwsza chemia - porady lub wskazówki ?

Postprzez miszcz » 15 Paź 2018, 23:07

Jak koledzy wyżej - jak najwięcej wody. Co jeszcze - unikaj prasy i mediów ogólnie, na co dzień można się załamać czytając o polityce, świecie showbiznesu i innych głupotach, a podczas chemii to denerwuje o wiele bardziej. Do czytania najlepiej jakąś powieść przygodową lub sagę rodzinną. Staraj się jak najwięcej poruszać, a w chwilach załamania powtarzaj sobie "przecież to tylko 5 dni wlewów, wytrzymam te 5 dni, a potem będę miał wiele lat przed sobą". Dużo zależy od towarzystwa na sali. Na posiłki nie narzekałem (poza ohydną konfiturą) - 3 lata temu świetne recenzje zbierał bar "Pod Kopytkiem" naprzeciwko COOK. Nie wiem, jak jest teraz.
miszcz
 
Posty: 747
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Pierwsza chemia - porady lub wskazówki ?

Postprzez QuitSmile » 16 Paź 2018, 09:17

Dziękuję za informację jak i za wsparcie, to naprawdę podnosi na duchu !

A jeśli mówicie o zabijaniu czasu to jak miejsce na wlew wygląda? Poprostu niczym się nie przejmować tylko podczas niego zająć się laptopem czy innymi rzeczami?

I ile trwa taki dzienny wlew godzin, minut?
Będę go brał w jakiejś innej sali niz moja czy to jest może ruchoma kroplówką?
QuitSmile
 
Posty: 31
Rejestracja: 07 Wrz 2018, 21:40

Re: Pierwsza chemia - porady lub wskazówki ?

Postprzez tobson85 » 16 Paź 2018, 09:26

Hej
wlew odbywa się w tej samej sali gdzie masz swoje łóżko.
Trwa ok 5-6 godzin.
Kroplówki masz na stojaku z kółkami, wiec można chodzić, można też normalnie obsługiwać laptopa, czytać książkę itd.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Pierwsza chemia - porady lub wskazówki ?

Postprzez QuitSmile » 19 Paź 2018, 11:55

Na poczatek weekendu maly update odemnie:.

Trzeci dzień w szpitalu, drugi wlewów, na razie samopoczucie jak i cała reszta bez zmian, co zapewne później ulegnie zmianie, ale nie czekam na to i oby nie..:)
Mam kilka pytań do Was:
-jakich posiłków unikać a jakie spożywać oprócz tych szpitalnych
-jakich napojów a jakie pic i ile L pic dziennie
- i jaki tryb zalecacie, więcej siedzieć, leżeć czy chodzić ze stojakiem.

Pozdrawiam, Piotrek
QuitSmile
 
Posty: 31
Rejestracja: 07 Wrz 2018, 21:40

Re: Pierwsza chemia - porady lub wskazówki ?

Postprzez tobson85 » 19 Paź 2018, 12:53

Hej,
1. Słuchaj swojego organizmu i jedź wszystko to na co masz ochotę. Oczywiście uważaj w trakcie leczenia na potrawy ciężkostrawne i ostre, gdyż Twój układ pokarmowy jest mocno osłabiony.
2. Najlepsza woda mineralna niegazowana. Jeśli masz ochotę na cole, wodę smakowa, z sokiem itp to śmiało. Ważne żeby tak minimum 2,5 - 3 litry w ciągu dnia wypijać.
3. Staraj się spacerować ile się da, oczywiście na miarę swoich możliwości i samopoczucia. Daj sobie też czas na solidny wypoczynek.

Powodzenia w dalszym leczeniu!
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Pierwsza chemia - porady lub wskazówki ?

Postprzez QuitSmile » 20 Paź 2018, 08:30

Pytałem z ciekawości o wasze opinie bo tu lekarze mają inne jak na przekór,

Jesli chodzi o plyny to Pani Dr prowadzaca zaleca 1,5-2L max żebym nie magazynował wody w organizmie za dużo i aby kostki mi nie puchły, mam obserwować.

Równocześnie z chemia mówiła ze dostaje przy płukaniu i nawadnianiu około litr płynu, plus tu zjem zupę jakaś a tu się kawę zbożowa napije do kolacji czy kakao do śniadania i tak się nazbiera tego.

Nerki chyba mi filtrują prawidłowo jak narazie, mega dużo pije i w toalecie jestem prawie co godzinę, czasem pol jak dużo pije.

Dziś z rana pojawiły mi się nudności, zobaczymy jak dalej.

Pozdrawiam po raz kolejny wszystkich z COOK Garncarska Krakow
QuitSmile
 
Posty: 31
Rejestracja: 07 Wrz 2018, 21:40

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości