Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez Janek_123 » 06 Gru 2018, 21:35

Z opisu TK wynika (tak mi się wydaje), że masz IIA. Też mam podobne stadium i też bolala mnie głowa pare dni i miałem podobne obawy, ale koledzy z forum mnie uspokoili a ból przeszedł. Z tego co doczytalem, to gdy się coś dzieje niedobrego z głową to nie jest tylko ból tylko też zaburzenia np. widzenia, pamięci, równowagi, słuchu etc. I przerzuty do mózgu sa na późnym etapie. Więc się nie przejmuj na zapas bo moze od tego cię boli głowa.
Awatar użytkownika
Janek_123
 
Posty: 61
Rejestracja: 23 Lip 2018, 19:44

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez kamil1234 » 07 Gru 2018, 00:01

Doktor Sarosiek również potwierdza twoje słowa iż jest to poziom IIA. Fakt, stresuje się tym ponieważ czekam nadal na wyniki z Warszawy dotyczące WZW typu C. Bez wyników nie mogą zacząć leczenia. Tomograf robiłem 23 listopada więc też się stresuję że będę musiał 23 grudnia raz jeszcze zrobić, żeby były aktualne wyniki, ale zas na ten wynik będzie trzeba poczekać. Później święta i wydaje mi się, że na oddziale będę w styczniu...
kamil1234
 
Posty: 145
Rejestracja: 27 Paź 2018, 06:53

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez kamil1234 » 10 Gru 2018, 15:49

Niech to szlag trafi!
Więc mam wyniki z zakaźnego, który potwierdza, że w moim organizmie występuję WZW C. Muszę zacząć od leczenia wątroby, ponieważ podanie Cisplatyny spowoduje iż wirus szybciej się rozprzestrzeni :/ Ile można żyć ze stopniem IIA?
kamil1234
 
Posty: 145
Rejestracja: 27 Paź 2018, 06:53

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez romi » 10 Gru 2018, 17:15

Tego nie da się przewidzieć, natomiast jeśli leczenie WZW C będzie się przedłużać to trzeba będzie powtórnie wykonać staging czyli ustalenie stanu zaawansowania.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez troll » 10 Gru 2018, 18:49

Uważam, że decyzja o dalszym postępowaniu powinna zostać podjęta w zespole onkolog kliniczny - specjalista chorób zakaźnych. Oba stany, gdy są nieleczone, mogą w skrajnym przypadku powodować nawet zgon, dlatego konieczne jest działanie multidyscyplinarne w ramach jednego ośrodka!!! Nie wyobrażam sobie, że dwóch różnych lekarzy, będzie w tym samym czasie leczyło tego samego pacjenta bez komunikacji między sobą. Uważam też, że zarówno specjalista chorób zakaźnych, jak i specjalista onkolog kliniczny nie powinni podejmować działań po sobie - a wspólnie. Leczenie obu chorób może zająć dużo czasu, co może spowodować istotne pogorszenie stanu w związku z drugą chorobą. Wniosek - leczenie w dużym ośrodku o najwyższym poziomie referencyjności.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez kamil1234 » 11 Gru 2018, 11:19

No to chyba dobrze trafiłem.
Mój onkolog ma bardzo dobry kontakt z hepatolog. Jutro idę z wynikami do hepatologa, która patrzy też na to pod kątem onkologicznym. Mój lekarz prowadzący powiedział, że przez tydzień czasu będę brać leki, a później będę szedł na chemie.
Dr. Sarosiek napisał, że moje węzły są minimalnie powiększone. 2 miesiące spokojnie mogę leczyć WZW, ale później kolejny TK, oznaczenie stopnia i wtedy na pewno 4xBEP. Jednak jestem nastawiony na to, że będę na święta w szpitalu. W sumie, byłby to najlepszy prezent jaki mógłbym sobie wymarzyć na * ...
kamil1234
 
Posty: 145
Rejestracja: 27 Paź 2018, 06:53

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez kamil1234 » 14 Gru 2018, 14:39

Podzielę się nowiną. Jestem mega szczęśliwy, że zaczynam chemię 20 grudnia. Fakt, zostaje na święta i raczej wyjdę po dolewce w 8smym dniu. Leki, które będę brać na WZW nie będą kolidowały z chemią. Takie stanowisko ma 2 hepatologów. Fakt, boje się tego leczenia. Nie wiem jak mój organizm zareaguje. Czy podołam temu. Tak czytałem na forach, że ludzie już po pierwszym cyklu czują się fatalnie :/

:shock:

Ale w takim bądź razie będę się dzielił z Wami informacjami. Po prostu jest mi lżej, jak ktoś odpowie, wesprze :) ;)

Każdemu z osobna co to czyta, życzę Zdrowych i spokojnych Świąt :!: :!: :!:
Kamil
kamil1234
 
Posty: 145
Rejestracja: 27 Paź 2018, 06:53

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez justyna09000 » 14 Gru 2018, 15:07

Kamil, nie boj sie chemii i nastroj sie pozytywnie ;) Ja tez panikowalam przed pierwszym kursem, a maz podszedl do tego z dobrym humorem i pierwszy kurs zniosl bardzo dobrze. Za trzy dni zaczynamy drugi i dobre nastawienie nas juz nie opuszcza ;)
Pozdrawiam
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez olaa » 14 Gru 2018, 15:11

Kamilu,

Bądź dobrej myśli! Pozytywne nastawienie to klucz do sukcesu :)

Każdy reaguje na chemię inaczej. Mój chłopak przeszedł 4 kursy BEP i ani razu nie miał nawet mdłości. Chemię przeszedł bardzo dobrze, jedynie czuł się bardziej zmęczony i potrzebował więcej snu.

Powodzenia!

Pozdrawiam
Ola
olaa
 
Posty: 32
Rejestracja: 06 Lip 2018, 11:09

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez tobson85 » 14 Gru 2018, 20:58

Ja też Ci kibicuje!
Może nie wspominam chemii jako coś miłego, ale jest do przejścia.
I Ty też już niedługo będziesz to wspominać jako jedno z doświadczeń w życiu.
To doświadczenie z mojej dzisiejszej perspektywy dało mi więcej dobrego oraz porzadnego pozytywnego kopa w życiu ;)
Trzymaj się i informuj nas na bieżąco.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron