Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez kamil1234 » 06 Lis 2019, 00:09

Bo stwierdziła, że wirusowe zapalenie wątroby typu c złapałem za pierwszym razem gdy robiłem tatuaż. Dziwne, bo moja kobieta robiła w tym samym studiu u tej samej osoby i wynik wyszedł ujemny. Moja siostra również robiła u tej samej osoby i nic. Musiałem gdzie indziej to złapać. Wyniki morfologi mam dobre. Czyli reasumując, doktor nie może mi odmówić dalszej kontroli ze względu na tatuaz? :)
kamil1234
 
Posty: 145
Rejestracja: 27 Paź 2018, 06:53

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez troll » 09 Lis 2019, 18:57

Witaj,

Nie jest powiedziane. WZW to bardzo podstępna choroba. Bardzo ważny jest dokładny wywiad w tym kierunku, nawet XX lat wstecz.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez kamil1234 » 25 Sie 2020, 11:44

Jak długo mnie nie było. Dzien dobry. U mnie juz półtora roku od zakończenia chemioterapii. Wyniki markerów w normie. TK robione w maju również w normie. Minimalne pomniejszenie węzłów chłonnych w pachwinie :)
Teraz tylko męczą mnie strasznie biegunki, ale jestem pod okiem hepatologa. Czuję się dobrze, powoli zapominam o tym leczeniu.

Chciałbym się dowiedzieć, jakie badania po kolei trza zrobić, aby dowiedzieć się czy moje drugie jądro wytwarza zdrowe plemniki? Nie zanosiłem nasienia przed leczeniem. Razem z narzeczoną doszliśmy do porozumienia, że nie mamy czasu na dziecko, mamy kredyty, które trza spłacić. Myślimy przyszłościowo. Ale ostatnio rozmawialiśmy i chcielibyśmy spróbować powalczyć o dzieciaka, jeśli nie wyjdzie to trudno. Żyjemy w zgodzie i mamy wspólne zdanie. Tak więc jeśli nie wyjdzie bo będę np bezpłodny to temat dziecka zostaje zamknięty.
kamil1234
 
Posty: 145
Rejestracja: 27 Paź 2018, 06:53

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez deejaay » 28 Sie 2020, 17:04

Dobrze słyszeć, że u Ciebie wszystko w porządku.

Przede wszystkim musisz udać się do kliniki leczenia niepłodności/banku nasienia, aby zbadali twoje plemniki pod kątem ilości, ruchliwości itp.

Prawdopodobnie tam również doradza Ci w kwestii badań genetycznych.

Jeśli będziesz miał jakieś informacje to podziel się nimi na forum. Na pewno będą pomocne dla innych.

Zdrówka
deejaay
 
Posty: 34
Rejestracja: 20 Kwi 2020, 12:17

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez kamil1234 » 26 Sty 2021, 18:33

Hej. U mnie wszystko w porządku. Minęły 2 lata od zakończenia chemioterapii. Rozmawiałem dziś z onkologiem i zlecił mi, żebym poszedł do androloga w celu sprawdzenia jak zachowuje sie drugie jądro czy pracuje prawidłowo. Ale na Śląsku trudno o wizyte na NFZ a w dobie Panujacego COVID 19 nie mogę sobie pozwolić na wizytę prywatną.

Jakie badania powinienem zrobić, żeby wiedzieć czy wszystko jest ok? Poziom testosteronu, co jeszcze? Ktoś wie?
kamil1234
 
Posty: 145
Rejestracja: 27 Paź 2018, 06:53

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez kamil1234 » 30 Sty 2021, 22:46

? Halo forum.?
kamil1234
 
Posty: 145
Rejestracja: 27 Paź 2018, 06:53

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez user90 » 16 Lut 2021, 22:56

Robiłeś seminogram, liczba i parametry plemników są ok? Jak będzie źle, to do testosteronu warto dorzucić FSH

Nie idź do androloga prywatnie przed badaniami bo pierwsze co zrobi to da ci skierowanie na badania. Zrób te badania prywatnie, seminogram i tak trzeba robić prywatnie, a sam testosteron to nie jest duży koszt . Od razu testosteron całkowity i wolny. Jeśli boisz się wizyty u lekarza przez pandemię, to wszyscy dziś przyjmują prywatnie także zdalnie
user90
 
Posty: 81
Rejestracja: 14 Gru 2019, 12:20

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez kamil1234 » 06 Kwi 2021, 18:21

Znów ja. Hej. 2 lata po zakończeniu chemioterapii. Ostatnie badania we wrześniu. Dziś zrobiłem markety. Okazuje się, że beta hcg jest podwyższone. Zakres to od 0,1-1,1 a ja mam 4,3. Czy to oznacza że mam nawrot choroby?
kamil1234
 
Posty: 145
Rejestracja: 27 Paź 2018, 06:53

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez Ewa i Adam » 07 Kwi 2021, 09:41

Hej,
zdarzaja sie bledy. Powtórz badanie i zrob wszystkie markery.
Na razie glowa do gory. To moze byc pomylka.
Adam
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Guz jądra, 4 dni po zabiegu, wątpliwości

Postprzez kamil1234 » 07 Kwi 2021, 10:22

A co wówczas gdy sie okaże ze jest nawrot? Jakie mogą być leczenia skoro dawka życiowa BEP została wykorzystana?
kamil1234
 
Posty: 145
Rejestracja: 27 Paź 2018, 06:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości