Lekarze chcą zacząć od chemioterapii.

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Lekarze chcą zacząć od chemioterapii.

Postprzez troll » 02 Lis 2018, 19:31

Witaj,

Ja bym nie palił za sobą mostów. Gdy będziesz miał już decyzję od dra Sarosieka, uczciwie porozmawiaj, najlepiej z ordynatorem tutejszego oddziału, że:
- zdajesz sobie sprawę, jaka jest Twoja sytuacja (skrajnie nieczęsta, choroba jest zaawansowana, mimo to przy wieloprofilowym, intensywnym leczeniu rokuje całkowite wyleczenie), zostałeś poinformowany o tym, że leczenie musi być prowadzone w ośrodku o największym doświadczeniu (tzw. ośrodek o najwyższej referencyjności), dlatego chcesz skorzystać z opieki, którą oferuje Ci taki ośrodek - poinformuj, że będzie to Warszawa a dr Sarosiek jest specjalistą zajmującym się leczeniem nowotworów zarodkowym, oczywiście podziękuj za dotychczasową opiekę, powiedz, że będziesz od czasu do czasu informował jak się czujesz - być może będziesz potrzebował jeszcze opieki w tutejszym ośrodku w przyszłości. Nie warto działać skrajnie i na pewno nie warto spalić mostów,
- masz prawo wypisać się na własne żądanie, ale myślę, że po powyższej rozmowie lekarze pomogą wybrać najlepszą decyzję jak formalnie to zorganizować,
- masz prawo do pełnej dokumentacji z przebiegu dotychczasowej diagnostyki/leczenia - poproś o kserokopie wyników wszystkich badań i konsultacji, które zostały dotychczas wykonane - to Twoje święte i niezbywalne prawo. Będzie to niezbędne w nowym ośrodku,
- wyniki badań obrazowych posiadają także dokumentację elektroniczną - zdjęcia/obrazy, które także powineneś zabrać w postaci np. na płycie CD/DVD, którą masz prawo otrzymać,
- w szpitalu w którym jesteś zapewne otrzymałeś kartę DILO - zapytaj jak zorganizować jej przeniesienie.

Tyle z najbardziej chyba istotnych informacji. Powodzenia!

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Lekarze chcą zacząć od chemioterapii.

Postprzez Alexx » 05 Lis 2018, 23:14

A tymczasem jestem od dziś już w Magodencie w WarsAwie, ale po kolei.
Pan dr Sarosiek jest błyskawiczny :) odpisał już po dosłownie 20 minutach, ze ma dla mnie miejsce na oddziale od 5 listopada tj od dziś. Wymieniłem z nim jeszcze klika maili i już byłem umówiony.

Ale w Bytomiu już nie byłem tak miło potraktowany, dokąd nie poinformowałem w sekretariacie, ze skonsultowałem z innym onkologiem wszyscy byli bardzo mili i uprzejmi dla mnie, jeszcze tego samego dnia rano. Jednak już po fakcie, nagle zaczęli się na mnie krzywo patrzeć, jeden z lekarzy trochę prześmiewczo odpowiedział mi ze u nich miałbym wszytko takie samo itp ale już najgorzej było gdy odbierałem wypis ze szpitala, powiem krótko z takim wybuchem chamstwa chyba się jeszcze nie spotkałem.... Ale było, minęło ta sytuacja tylko mnie przekonała że bardzo dobrze zrobiłem przenosząc się do Warszawy.

Dziś rano wyjechałem z rodzicami i siostra z domu o 4.50 i lekko po 9 byłem już w Magodencie ( jestem ze śląska), jako ze nie miałem skierowania Pan dr Sarosiek przygotował mi je rano po SMS ze jestem na miejscu. Tu już wszytko inaczej, można poczuć się jak w Zachodniej Europie, wszyscy uprzejmi, bardzo pomocni sam szpital tez robi ogromne wrażenie. Na oddziale zameldowałem się około 13 gdyż bardzo długo czekałem na pobieranie krwi, ale to już siła wyższa :D

Po krótkim wywiadzie z pielęgniarzem, następnie z dr Sarosiekiem, który nieco mnie załamał zaawansowaniem mojej choroby :roll: rozpoczęto mnie nawadniać kroplowkami, a krótko po 15 przyjąłem pierwsza dawkę chemii 500ml, następnie znów kroplówka i kolejny wlew chemii 1000ml.
Pan dr. Stwierdził że prawdopodobnie w moim przypadku będą potrzebne aż 6 cykle wlewów...
Alexx
 
Posty: 8
Rejestracja: 30 Paź 2018, 13:27
Miejscowość: Śląsk

Re: Lekarze chcą zacząć od chemioterapii.

Postprzez troll » 06 Lis 2018, 07:30

Witaj,

Zrobiłeś przeogromny krok do zdrowia. Gratuluję :) Teraz czekamy na kolejne wieści! Jesteś w najlepszych rękach.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Lekarze chcą zacząć od chemioterapii.

Postprzez Jusilc » 15 Lis 2018, 04:58

Bardzo się cieszę z tego co piszesz. Dr Sarosiek jest nieoceniony. Mój mąż też już w piątek będzie w Magodencie na oddziale . Wystarczyła jedna prośba o konsultację mailowo. I to też dzięki forum . Trzymaj się
Jusilc
 
Posty: 24
Rejestracja: 07 Lis 2018, 22:48

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości