Początek?

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Początek?

Postprzez Jryan » 28 Lis 2018, 22:52

Dobry wieczór.. Znaczy nie wiem czy dobry, ale do rzeczy;
Jestem gdzieś tak na początku drogi, po orchidektomii prawostronnej, stwierdzono Carcinoma embryonale testis, znalazłem jeszcze oznaczenie pT1
Póki co po badaniu TK (oczekiwanie na wynik) To co wiem na dzień dzisiejszy to to, że marker BhCg skoczył do ok 50,6 gdzie w październiku było 12,6
Czy mogę się dowiedzieć czego tak właściwie mam się spodziewać? Parę razy słyszałem magiczne słowo "chemia" jak to właściwie wygląda? Kursy, cykle, wlewy to dla mnie czarna magia.. Tydzień czy miesiąc w szpitalu.. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki. Jeśli zaśmiecam forum i powinienem pisać gdzieś indziej, to również powiedzcie
Jryan
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 Lis 2018, 21:48

Re: Początek?

Postprzez Paweł_C » 28 Lis 2018, 23:11

Hej Jryan!

Po pierwsze zachęcam do lektury tego wątku!

viewtopic.php?f=5&t=192

Krok po kroku będziesz wiedział na co i kiedy dokładnie zwrócić uwagę.

Po drugie stadium pT1 jest bardzo wczesne, więc szanse na całkowite wyleczenie są ogromne.

Tutaj znajdziesz oznaczenia stadium: viewtopic.php?f=6&t=7

Skoro jesteś już po orchidektomii to na razie nie pozostaje ci nic innego jak czekać na wyniki histopatologiczne oraz opis tomografi.
Ostatnio edytowany przez Paweł_C, 28 Lis 2018, 23:15, edytowano w sumie 1 raz
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Początek?

Postprzez LEONIDAS77 » 28 Lis 2018, 23:13

Jryan witaj . Musisz poczekać na wynik TK z tym ufasz się do onkologa. Napisz gdzie się leczysz , wyniki markerów przed operacją i po operacji , wynik histopatologiczny usuniętego jądra . Na pewno expert jakis sie wypowie. Chemia jesli bedziesz ją miał uwierz mi jest do przeżycia dasz rade w końcu jesteś facetem z jajem . Pozdrawiam
LEONIDAS77
 
Posty: 73
Rejestracja: 08 Maj 2018, 17:06

Re: Początek?

Postprzez tobson85 » 29 Lis 2018, 00:06

Hej Jryan
witaj na forum. Dobrze, że napisałeś.
Zebysmy mogli powiedziec Ci coś więcej to przepisz proszę lub wrzuć skany wszystkich wyników badan (bez wrazliwych danych) najlepiej z datami.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1262
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Początek?

Postprzez Krolewsky » 29 Lis 2018, 20:20

ważne żebyś podał daty markerów i dokładne wyniki oraz datę orchidektomii. Interesuje nas jak się zachowa bHCG po operacji.
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości