RPLND we Wrocławiu

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

RPLND we Wrocławiu

Postprzez majka307 » 17 Gru 2018, 18:29

Dzień dobry, mąż ma skierowanie na operację usunięcia węzłów zaotrzewnowych w DCO we Wrocławiu. Czy ktoś z użytkowników forum ma jakieś doświadczenia z taką operacją w dolnośląskim centrum? Jakieś informacje na temat lekarzy, którzy tam operują?
majka307
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 Sie 2018, 11:26

Re: RPLND we Wrocławiu

Postprzez tobson85 » 17 Gru 2018, 23:21

Z tego co się orientuję to RPLND przeprowadza w DCO dr Tupikowski. Jako urolog ma dobre opinie. Jeśli chodzi jednak o to jakie ma doświadczenie w wykonywaniu tego zabiegu to nie wiem. Miałem okazję sie z nim ostatnio spotkać i sprawia wrażenie konkretnego lekarza z pasja. Na pytanie
o RPLND odpowiedzial, że wykonują w DCO i jest to jedna z jego ulubionych operacji.
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: RPLND we Wrocławiu

Postprzez majka307 » 18 Gru 2018, 00:10

Dzięki bardzo za info, też podzielę się doświadczeniami - może się komuś przydadzą :) Dzięki forum skontaktowałam się najpierw z drem Sarosiekiem, on pokierował nas do dra Żaka - dziś byliśmy na konsultacji u niego w Magodencie. Jestem pod wielkim wrażeniem obu lekarzy. Pierwszy poświęcił mi w czwartek sporo czasu mailowo i zorganizował od razu na poniedziałek wizytę u dra Żaka. Dziś na wizycie u dra Żaka to normalnie pomyślałam, że mogłabym się dać u niego na żywca pokroić - takie wzbudza zaufanie. Przekazał nam dużo istotnych informacji na temat tej operacji, komunikacyjnie to profesjonalista w każdym calu. Gdybyśmy mieszkali w Wa-wie, to mąż nie wahałby się ani chwili i mógłby się umówić już dziś z nim na operację, natomiast waha się ze względów logistycznych, bo we Wrocławiu byłoby to wszystko prostsze.
majka307
 
Posty: 5
Rejestracja: 08 Sie 2018, 11:26

Re: RPLND we Wrocławiu

Postprzez romi » 18 Gru 2018, 00:35

Witam
Jeśli byliście w magodencie i rozmawialiście z dr Żakiem na temat operacji to nie wahajcie się i zostańcie pod jego opieką. Kwestie logistyczne są drugoplanowe, jak trzeba będzie to na pewno sobie poradzicie. Dr Żak operacji RPLND wykonał bardzo dużo i wielu z obecnych na forum "przeszło przez jego ręce". Chirurdzy z magodentu to jeden z najbardziej doświadczonych w RPLND zespół.
Tu liczą się umiejętności i doświadczenie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: RPLND we Wrocławiu

Postprzez tobson85 » 18 Gru 2018, 00:47

Przyłączam się do opinii romiego.
Dr Żak i Magodent to sprawdzone miejsce. Tam na pewno będziecie w dobrych rękach.
I absolutnie nie chodzi o to, że mam coś do RPLND we Wrocławiu. Po prostu w Warszawie mają bardzo duże doswiadczenie, a o Wrocławiu niestety tego nie wiemy.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości