Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez romi » 17 Sty 2019, 20:55

Witam
Na kłopoty w jamie ustnej sprawdzony przepis:
arek napisał(a):Mam świetny przepis na utrzymanie porządku w jamie ustnej w trakcie chemii. Otrzymałem od siostry z oddziału, która miała wiele lat doświadczenia na hematologii.
W przypadku wystąpienia problemów:
1. 3 tabletki nystatyny rozpuścić w 100ml wody. po ok 30 min dodać 1 opakowanie Aftin lub 5ml gliceryny. Wstrząsnąć i płukać jamę ustną 3xdziennie (działa super!).
2.50ml wody utlenionej+50ml wody - do płukania
3.parzona kora dębu - do płukania
4. salviasept cy cuś takiego

W przypadku wystąpienia "paskudztwa" stosujemy 1+2+3+4 naprzemiennie + ogórki kiszone:)
Zapobiegawczo - myślę że 2-4+ ogórki też dadzą radę.

Parametry krwi wracają do normy w różnym czasie, to indywidualna sprawa. Może to być miesiąc, dwa, a może być kilka miesięcy. Trzeba to kontrolować.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sitka30 » 18 Sty 2019, 10:54

Dzięki romi za odpowiedź. Nystatyna na receptę niestety, ale stosujemy Aftin i jakoś daje radę. Resztę też wypróbujemy :D
Pozdrawiam Kaśka
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez romi » 18 Sty 2019, 22:25

Lekarz rodzinny może wystawić receptę na nystatynę.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sitka30 » 19 Sty 2019, 13:41

Witam, wczoraj mężowi zaczęły wpadać włosy. Niby ja wiedziałam ( wyczytałam na forum) że tak może być, ale on był trochę zaskoczony, bo myślał że to następuje zaraz po podaniu chemi, a nie po 2 tygodziach ( dokładnie 17 dzień) Myślał, że jak do tej pory nie wypadły, to już zostaną. No i nie ściął włosów. Dziś poszedł do fryzjera, ale nie ściął na zero tylko zostawił co nie co, krótki tył, góra dłuższa, może z centymetr-dwa. To że boli to skóra głowy to dlatego że włosy były dłuższe, czy tak po prostu jest? Czy coś na to stosować czy też nie ma to sensu?
Pozdrawiam Kaśka
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez troll » 19 Sty 2019, 14:14

Najlepsza metoda jest zgolić włosy na "zero", żeby uszkodzone cebulki włosa nie były podrażnione przez pozostające części włosa.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Niemen » 19 Sty 2019, 15:51

troll napisał(a):Najlepsza metoda jest zgolić włosy na "zero", żeby uszkodzone cebulki włosa nie były podrażnione przez pozostające części włosa.

Pozdrawiam,

A co z broda? Broda też wypada? A reszta owłosienia na ciele?
Niemen
 
Posty: 60
Rejestracja: 04 Sty 2019, 01:39

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sitka30 » 19 Sty 2019, 17:23

Dzięki Troll, tak jak mówisz poszło jednak na "zero", bo porobiły się "placki" i swędziała go skóra głowy. Na brodzie ( lekki zarost, a nie duża broda) na razie włosy się trzymają ;)
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez QbsonTheKing » 19 Sty 2019, 20:32

U każdego inaczej, ale broda też wypada. U mnie i na nogach i spod pach poszło praktycznie wszystko. Zarost szczątkowy został, a na głowie kompletne lustro i w trakcie trzeciego BEP-a już nie musiałem się golić wcale (zarost, brzuch, pachy, głowa i cała reszta praktycznie wypadła) ;)
QbsonTheKing
 
Posty: 23
Rejestracja: 14 Mar 2018, 02:12
Miejscowość: Warszawa

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sabina007 » 19 Sty 2019, 21:55

I jeśli mogę poradzić, to trzeba uważać na wszelkie zadrapania, uderzenia itp. w trakcie chemioterapii, zostają ślady... Mąż ma na czole dwa wgniecenia wyglądające jak po uderzeniu młotkiem, a są to pozostałości po zwykłym otarciu...
Sabina007
 
Posty: 71
Rejestracja: 22 Sie 2017, 07:25

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez tobson85 » 20 Sty 2019, 00:00

Hej
Broda raczej wypadanie co do reszty to różnie z tym bywa. Mnie wypadły włosy na głowie, brodzie i te w gaciach :lol:
Cała reszta przetrwala wszystkie 3 BEPy.
Co do śladów po zadrapaniach i ranach - mogę potwierdzić. Podczas BEPow rozrylem sobie plecy o rurkę na balkonie i plamę mam do dziś - po prawie 3 latach.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości